Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Dalin Leksands OK 00:41:07 13,37
2 Martin Larsson IFK Göteborg 00:43:05 17,32
3 Daniel Kaipe Leksands OK 00:43:44 18,62
4 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:44:01 19,19
5 Pontus Funke Leksands OK 00:44:06 19,36
6 Dan Larsson OK Tisaren 00:44:16 19,70
7 Jörgen Olsson OK Pan-Kristianstad 00:44:17 19,73
8 Tomas Albinsson OK Österåker 00:45:10 21,50
9 Nick Barrable OK Ravinen 00:45:25 22,01
10 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:45:29 22,14
12 Magnus Öhling OK Tor 00:46:41 24,55
13 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:46:49 24,82
15 Yuri Omelchenko OK Orion 00:46:56 25,05
16 Magnus Larsson OK Dacke 00:47:14 25,66
18 Magnus Göras Leksands OK 00:48:46 28,74
19 Henrik Roos OK Linné 00:48:50 28,87
20 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:48:56 29,07
22 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:49:09 29,51
23 Eric Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:49:20 29,88
24 Christian Eriksson Linköpings OK 00:49:21 29,91
25 Ingemar Eriksson Ronneby OK 00:49:49 30,85
26 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:50:04 31,35
27 Tomas Andersson OK Skogsstjärnan 00:50:25 32,05
28 Magnus Hansson OK Löftan 00:50:32 32,29
29 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:50:35 32,39
30 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:50:38 32,49
31 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:50:53 32,99
32 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:51:06 33,43
33 Peter Sjödin OK Tisaren 00:51:15 33,73
34 Patrik Johnsson OK Kåre 00:51:16 33,76
35 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:51:17 33,80
37 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:51:47 34,80
38 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:51:51 34,94
39 Patric De Boussard IFK Enskede 00:51:52 34,97
40 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:51:59 35,20
41 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:52:02 35,30
42 Berth Karlsson Sävedalens AIK 00:52:08 35,50
43 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:52:29 36,21
44 Magnus Sundmark IK Gandvik 00:52:33 36,34
45 Stefan Graad IF Rigor 00:52:46 36,78
46 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:50 36,91
47 Sven Olsson Korsnäs IF OK 00:53:09 37,55
48 Magnus Gadefors Väsby OK 00:53:21 37,95
50 Jonas Olsson OK Roxen 00:53:26 38,12
51 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:53:30 38,25
52 Anders Björk Trollhättans SOK 00:53:41 38,62
53 Mats Bergenfur IK Vikings OK 00:54:30 40,26
54 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:54:52 41,00
55 Magnus Södervall IK Gandvik 00:55:24 42,07
56 Per-Anders Olsson Ockelbo OK 00:55:45 42,77
57 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:55:52 43,01
58 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:56:10 43,61
59 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:56:39 44,58
60 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 00:56:40 44,61
61 Fredrik Ekström OK Älgen 00:57:13 45,72
63 Henrik Björk OK Hammaren 00:57:34 46,42
64 Roger Palmgren Sundsvalls OK 00:57:42 46,69
65 Fredrik Lindell IF Thor 00:57:51 46,99
66 Magnus Vahlberg Linköpings OK 00:57:52 47,03
67 Jesper Nordin Korsnäs IF OK 00:57:53 47,06
68 Johan Swartz OK Orion 00:57:58 47,23
69 Sven-Åke Bengtsson Falkenbergs OK 00:58:02 47,36
70 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:58:05 47,46
72 Henrik Nord KFUM Örebro OK 00:58:47 48,87
73 Magnus Karlsson Ryda SK 00:58:49 48,93
74 Roger Tynell Rånäs OK 00:58:53 49,07
76 Magnus Graad Ronneby OK 00:59:09 49,60
76 Peter Hermansson IFK Mora OK 00:59:09 49,60
78 Anders Löwgren OK Milan 00:59:13 49,74
79 Odd Wallander Brattås CK 00:59:19 49,94
80 Mikael Gummesson Nybro OK 00:59:42 50,71
82 Mikael Andersson Hagaby GOIF 01:00:15 51,82
83 Oskar Klockar OLG Cordoba 01:00:17 51,88
84 Tobias Ringström OK Landehof 01:00:22 52,05
87 Stefan Rosén Hästveda OK 01:00:32 52,38
88 Mattias Eklund Ockelbo OK 01:00:34 52,45
89 Magnus Dahlin IK Gandvik 01:00:53 53,09
90 Ola Markholm Skåneslättens OL 01:00:59 53,29
91 Daniel Johansson OK Hammaren 01:01:17 53,89
92 Stellan Täck OK Hammaren 01:01:28 54,26
93 Peter Sunnegårdh Ronneby OK 01:01:41 54,70
94 Jonas Ivarsson OK Hammaren 01:02:01 55,37
95 Jan Granäng Kungälvs OK 01:02:15 55,83
97 Johan Lidén OK Landehof 01:03:15 57,84
98 Pär Svensson I 15 IF 01:03:38 58,61
99 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 01:03:49 58,98
100 Anders Pelander OK Djerf 01:03:50 59,02
102 Johan Westerbergh Rasbo IK 01:03:54 59,15
103 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 01:04:01 59,38
104 Richard Olovsson Gamleby OK 01:04:16 59,89
105 Johan Andersson Hultsfreds OK 01:04:45 60,86
106 Martin Persson KFUM Örebro OK 01:05:17 61,93
107 Mikael Lind OK Älgen 01:05:30 62,37
108 Anders Eriksson OK Milan 01:06:20 64,04
109 Michael Wennblom Hagaby GOIF 01:06:30 64,37
111 Johan Axelsson OK Älme 01:06:44 64,84
112 Mattias Nilsson Björkfors GOIF 01:06:59 65,35
114 Mats Hainke Snättringe SK 01:07:07 65,61
115 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 01:07:28 66,32
117 Håkan Eriksson Hästveda OK 01:07:43 66,82
118 Örjan Emanuelsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:08:06 67,59
119 Robert Widmark Umeå OK 01:08:09 67,69
120 Mattias Stockheden OK Gränsen 01:08:18 67,99
122 Mikael Christensen IFK Enskede 01:09:07 69,63
123 Lars Kullman OK Alehof 01:09:33 70,50
125 Anders Sahlén Västerås SOK 01:10:09 71,71
126 Andreas Olsson OK Linné 01:10:10 71,74
127 Tomas Rosén Hästveda OK 01:10:13 71,84
128 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 01:10:14 71,88
128 Olle Nyström Brattås CK 01:10:14 71,88
131 Johan Hansson OK Löftan 01:10:41 72,78
132 Mats Hermansson Kungälvs OK 01:10:54 73,22
133 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 01:11:10 73,75
136 Krister Golsäter Korsnäs IF OK 01:11:30 74,42
137 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 01:11:43 74,86
138 Per Wiker Gustavsbergs OK 01:11:44 74,89
139 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:12:07 75,66
140 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 01:12:09 75,73
141 Olof Martander Trollhättans SOK 01:12:12 75,83
142 Mattias Persson OK Tyr 01:12:22 76,16
143 Jon Lindskog OK Älme 01:12:37 76,67
145 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 01:12:59 77,40
146 Peter Gustafsson OK Linné 01:13:25 78,27
147 Joakim Stenvall Östersunds OK 01:13:31 78,47
148 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:13:54 79,25
149 Jari Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:14:02 79,51
150 Magnus Olsson Torsås OK 01:14:08 79,71
152 Christer Öberg Gamleby OK 01:14:37 80,69
153 Kristofer Drejmo OK Landehof 01:14:43 80,89
154 Fredrik Olindersson OK Löftan 01:14:53 81,22
155 Per Göthsson Täby OK 01:15:47 83,03
156 Stefan Andersson Istrums SK 01:15:56 83,33
157 Niklas Olsson Fagersta OK 01:16:03 83,57
159 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:16:21 84,17
160 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:16:23 84,24
161 Bo Kron OK Flundrehof 01:16:32 84,54
162 Mikael Guttke Nyköpings OK 01:16:58 85,41
163 Jakob Berg KFUM Örebro OK 01:17:22 86,21
166 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:18:52 89,23
167 Fredrik Evertsson Lessebo OK 01:19:21 90,20
168 Marcus Henningsson Lunds OK 01:20:03 91,60
169 Anders Galin Surahammars SOK 01:20:14 91,97
170 Andreas Petersson Alstermo IF 01:20:54 93,31
171 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 01:20:56 93,38
172 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 01:21:21 94,22
173 Erik Sparrman OK Linné 01:22:16 96,06
174 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:22:32 96,59
175 Martin Stenback Järfälla OK 01:22:34 96,66
177 Per Wikström Hästveda OK 01:23:05 97,70
179 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 01:24:15 100,04
180 Daniel Niklasson Falköpings AIK OK 01:24:39 100,85
181 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:25:04 101,68
182 Tobias Lindgren OK Kåre 01:25:47 103,13
184 Daniel Björnberg Västerås SOK 01:26:12 103,96
185 Lars-Ola Westerlund Lustens OK 01:26:17 104,13
187 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 01:29:18 110,19
189 Niklas Karlsson Lustens OK 01:30:59 113,57
190 Alexander Wickman Tibro OK 01:36:40 125,00
192 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:37:14 126,13
193 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:37:34 126,80
194 Jerker Andersson OK Tyr 01:38:23 128,45
196 Magnus Wallin Falkenbergs OK 01:39:04 129,82
197 Mathias Fredrixon OK Skogshjortarna 01:39:09 129,99
200 Johan Edström Bottnaryds IF 01:40:17 132,26
201 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 01:40:20 132,36
203 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 01:42:55 137,55
205 Tomas Cahier IK Uven 01:43:39 139,03
206 Magnus Berglund Vittjärvs IK 01:43:58 139,66
207 Niklas Dahlström FK Herkules 01:44:20 140,40
208 Michael Nilsson Andrarums IF 01:45:14 142,21
210 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:53:55 159,66
212 Jonny Lindén OK Bävern 01:57:02 165,92
213 Magnus Stenback Skarpnäcks OL 02:00:59 173,86
214 Per Andersson OK Linné 02:29:42 231,57
Johan Granfors IF Rigor
Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF
Carl Granström NAIS Orienteringsklubb
Daniel Sund OK Hammaren

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF