Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sofia Holmgård Kils OK 00:28:34 15,17
2 Ann Franzén OK Södertörn 00:32:51 24,87
3 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:33:28 26,26
4 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:34:16 28,08
5 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:34:17 28,11
6 Marie Hedar OK Tor 00:34:52 29,44
7 Susanne Pettersson OK Roxen 00:34:59 29,70
8 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:35:00 29,74
10 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:35:18 30,42
11 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:35:19 30,45
12 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:35:33 30,98
13 Annika Ericsson Växjö OK 00:36:16 32,61
14 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:29 33,10
15 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:37:21 35,06
16 Izabell Birklin OK Kåre 00:37:27 35,29
17 Anne Johansson OK Dacke 00:37:32 35,47
18 Marika Husby Skåneslättens OL 00:37:49 36,12
19 Stina Nordahl Domnarvets GOIF 00:37:51 36,19
20 Eva Gustavsson Hellas Orientering 00:37:56 36,38
21 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:38:22 37,36
22 Malin Lamm Frölunda OL 00:38:29 37,63
23 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:38:32 37,74
24 Nina Ivers Attunda OK 00:38:47 38,30
25 Kersti Ringi OK Kåre 00:38:59 38,76
26 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:39:04 38,95
27 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 00:39:48 40,61
29 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:41:09 43,66
30 Monica Wallenius OK Skogsstjärnan 00:41:15 43,89
30 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:41:15 43,89
32 Carina Bergander Eksjö SOK 00:41:18 44,00
35 Malin Malmberg Malmö OK 00:41:31 44,49
36 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:41:34 44,61
37 Anneli Karlsson FK Finn 00:41:35 44,65
38 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:41:37 44,72
39 Lena Lindman Finspångs SOK 00:42:45 47,29
41 Gith Tellsén OK Roxen 00:43:13 48,34
42 Ylva Olm Kils OK 00:43:14 48,38
43 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:43:39 49,33
44 Sofia Karlsson OK Landehof 00:43:51 49,78
48 Margareta Rylander Skåneslättens OL 00:44:10 50,50
49 Monica Roos Attunda OK 00:44:20 50,87
50 Karin Nyman OK Tyr 00:44:26 51,10
50 Åsa Svensson Nässjö OK 00:44:26 51,10
52 Annika Engel Hässleholms OK 00:44:33 51,36
53 Maria Lillieström OK Roxen 00:44:46 51,85
54 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:44:57 52,27
55 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:45:21 53,18
56 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:45:36 53,74
58 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:46:01 54,69
59 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:46:34 55,93
60 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:46:35 55,97
61 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:46:38 56,08
62 Camilla Larsson OK Hällen 00:46:57 56,80
64 Christina Lilje Gävle OK 00:47:17 57,55
66 Marica Tynell Rånäs OK 00:47:21 57,70
67 Jeanette Andersson OK Dacke 00:47:24 57,82
68 Ann Granqvist OK Ravinen 00:47:35 58,23
69 Eva Engman OK Denseln 00:47:43 58,53
70 Karin Olofsson Linköpings OK 00:47:57 59,06
71 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:48:01 59,21
72 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:20 59,93
73 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:48:30 60,31
74 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:48:58 61,37
76 Anna Danielsson OK Kåre 00:49:26 62,42
77 Annelie Johansson OK Skärmen 00:49:33 62,69
78 Åsa Eneroth Lunds OK 00:49:37 62,84
79 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:49:40 62,95
80 Susanne Gran Gamleby OK 00:49:48 63,25
81 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:50:07 63,97
82 Ann-Kristin Kristiansson Trollhättans SOK 00:50:30 64,84
83 Åsa Hallgren OK Österåker 00:50:35 65,03
84 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:50:45 65,40
87 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:50:56 65,82
89 Åsa Ericsson Lunds OK 00:51:01 66,01
90 Annika Ohlsson Ärla IF 00:51:11 66,39
93 Charlotte Skoglund Kils OK 00:53:15 71,07
95 Katarina Almehed Frölunda OL 00:54:22 73,59
96 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:54:37 74,16
96 Erica Håll HJS-Vansbro OK 00:54:37 74,16
98 Carina Nilsson IK Gandvik 00:55:03 75,14
99 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:55:05 75,22
100 Pille Hedström Söders-Tyresö 00:55:41 76,58
101 Susanne Johannesson Ronneby OK 00:55:54 77,07
104 Ulrica Olovsson Laholms IF OK 00:56:26 78,27
106 Anette Johansson OK Kolmården 00:56:41 78,84
108 Lotta Borg Linköpings OK 00:57:22 80,39
109 Karin Åkerman Västerås SOK 00:57:36 80,92
110 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:57:37 80,95
111 Anna Norrbom Sala OK 00:57:43 81,18
112 Anna Hertin Västerviks OK 00:57:56 81,67
113 Catarina Larsson Västerås SOK 00:58:58 84,01
114 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 00:59:06 84,31
115 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:59:17 84,73
117 Helena Svensson FK Boken 00:59:37 85,48
118 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 00:59:48 85,90
119 Monika Lydin OK Kontinent 00:59:50 85,97
120 Ylva Ekberg Skattkärrs SOK 00:59:51 86,01
121 Ingeborg Nilsson OK Denseln 01:00:09 86,69
123 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 01:02:06 91,11
124 Kristina Zilling OK Södertörn 01:02:15 91,45
125 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 01:03:00 93,15
129 Ewa Holmberg IF Hagen 01:03:58 95,33
130 Kristina Lind OK Skärmen 01:05:12 98,13
131 Pia Östangård Gamleby OK 01:06:00 99,94
132 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 01:06:13 100,43
133 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:24 100,84
134 Helene Nilsson IF Start 01:06:28 101,00
135 Susanne Bovallius Järfälla OK 01:06:40 101,45
137 Annika Berntsson Väsby OK 01:08:02 104,54
138 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 01:08:11 104,88
139 Anna Knapp Västerås SOK 01:08:53 106,47
140 Petra Björndal OK Grip 01:09:16 107,34
141 Eva Rämmal Lunds OK 01:10:19 109,71
142 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 01:10:32 110,21
143 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 01:10:42 110,58
144 Karin von Kronhelm OK Måsen 01:10:56 111,11
145 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 01:12:05 113,72
146 Ulrika Willén Östersunds OK 01:12:15 114,09
147 Annica Hänström Täby OK 01:14:32 119,26
148 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 01:14:37 119,45
149 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:15:10 120,70
150 Linda Thorén Ronneby OK 01:15:11 120,74
151 Linda Oxel Kungälvs OK 01:16:48 124,40
153 Karin Lind Främmestads IK 01:20:24 132,55
154 Gun Rosendahl IF Marin Väst 01:22:04 136,32
155 Caroline Liljebjörn Nybro OK 01:23:34 139,72
156 Lena Strömbäck Linköpings OK 01:23:48 140,25
158 Anna Grahn IK Uven 01:26:19 145,95
159 Katarina Lindbärg OK Södertörn 01:26:26 146,21
160 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:34:34 164,63

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr