Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:36:02 21,04
2 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:37:01 23,37
3 Robert Palm Västerås SOK 00:37:23 24,23
4 Johan Hansson Jönköpings OK 00:37:58 25,62
5 Magnus Nordström Kils OK 00:38:03 25,81
6 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:38:06 25,93
7 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:38:45 27,47
9 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:39:04 28,22
11 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:40:34 31,77
12 Henrik Pettersson OK Roxen 00:40:37 31,89
14 Mats Lilja OK Älgen 00:40:48 32,32
15 Lars Ögren Karlsbyhedens IK 00:40:55 32,60
16 Tomas Norman Leksands OK 00:41:06 33,03
17 Gunnar Elveljung IFK Göteborg 00:41:11 33,23
18 Mattias Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:41:33 34,10
19 Anders Selin FK Göingarna 00:41:35 34,18
20 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:41:53 34,89
21 Peter Junevik Leksands OK 00:42:25 36,15
22 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:42:26 36,19
23 Magnus Svensson Nässjö OK 00:43:11 37,96
24 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:43:14 38,08
25 Marcus Phersson OK Linné 00:43:53 39,62
26 Patrik Leickt Tullinge SK 00:43:54 39,66
27 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 00:44:22 40,77
28 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:44:26 40,92
29 Johan Lidmar Snättringe SK 00:44:27 40,96
31 Jan Moberg Gävle OK 00:44:36 41,32
32 Peo Berg Leksands OK 00:44:39 41,44
33 Martin Persson OK Kåre 00:44:40 41,48
34 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:44:52 41,95
35 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:45:24 43,21
35 Magnus Larsson Västerås SOK 00:45:24 43,21
37 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 00:45:48 44,16
38 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:45:53 44,36
40 Thomas Johansson Gamleby OK 00:46:13 45,14
41 Peter Braun Växjö OK 00:46:14 45,18
42 Benny Wiklund Finspångs SOK 00:46:28 45,74
44 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:04 47,16
46 Johan Redtzer Attunda OK 00:47:14 47,55
48 Erik Ruotsalainen Frölunda OL 00:47:21 47,83
49 Fredrik Örnlid Täby OK 00:47:29 48,14
50 Håkan Karlsson FK Finn 00:47:55 49,17
52 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:48:08 49,68
53 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:48:11 49,80
54 Magnus Ericsson Växjö OK 00:48:14 49,92
55 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:48:25 50,35
56 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:48:30 50,55
57 Ola Envall Tullinge SK 00:48:32 50,63
58 Erik Forsberg OK Ravinen 00:48:33 50,67
59 Gustaf Samelius Visborgs OK 00:48:35 50,75
60 Robert Bylander Karlsbyhedens IK 00:48:38 50,87
61 Anders Lamm Frölunda OL 00:48:50 51,34
62 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:48:54 51,50
63 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:49:01 51,77
64 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:49:10 52,13
65 Ulrik Ivers Attunda OK 00:49:16 52,36
67 Anders Hedberg OK Södertörn 00:49:29 52,88
68 Anders Johansson Västvärmlands OK 00:49:31 52,96
69 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:49:34 53,07
70 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:49:46 53,55
71 Pär M Johansson OK Älme 00:50:14 54,65
72 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:16 54,73
73 Janne Lindström OK Hammaren 00:50:21 54,93
74 Anders Karlsson OK Kåre 00:50:22 54,97
75 Mikael Langer OK Roxen 00:50:36 55,52
75 Kalle Ekebjär Skåneslättens OL 00:50:36 55,52
77 Christer Eriksson OK Kolmården 00:50:47 55,96
77 Andreas Hellgren Hammarkinds OK 00:50:47 55,96
80 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:50:50 56,07
82 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:50:53 56,19
83 Sören Lindgren Vandrarringen 00:51:03 56,59
84 Sven Persson Årsunda IF 00:51:06 56,70
85 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:13 56,98
86 Martin Svensson IF Rigor 00:51:19 57,22
87 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:51:44 58,20
88 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:51:49 58,40
88 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:51:49 58,40
90 Johan Agås Sundsvalls OK 00:51:51 58,48
92 Tomas Stigsson Trollhättans SOK 00:52:17 59,51
93 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:52:18 59,55
94 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:52:20 59,62
96 Henrik Morast Haninge SOK 00:52:37 60,29
97 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:52:44 60,57
98 Staffan Broman OK Roslagen 00:53:03 61,32
98 Mattias Zeijlon OK Hällen 00:53:03 61,32
100 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:53:06 61,44
101 Leif Krüger Garphyttans IF 00:53:23 62,11
102 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:53:32 62,46
103 Dan Johansson FK Boken 00:53:55 63,37
104 Robert Bertilsson Lunds OK 00:53:58 63,49
105 Anders Johansson OK Hammaren 00:53:59 63,53
107 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:54:26 64,60
108 Patrik Eveborn OK Roxen 00:54:38 65,07
109 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:54:43 65,27
110 Daniel Bringby Södertälje-Nykvarn OF 00:54:54 65,70
111 Lars Thorén Ronneby OK 00:55:05 66,13
113 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:55:16 66,57
114 Gustaf Ericson Järla Orientering 00:55:21 66,77
115 Audun Kongslien Skogspojkarnas OK 00:55:39 67,48
116 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:55:43 67,63
117 Stefan Nilsson Högåkers OK 00:55:48 67,83
118 Håkan Söderqvist OK Ravinen 00:55:49 67,87
119 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:55:59 68,26
121 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:56:18 69,01
123 Johan Åberg OK Landehof 00:56:21 69,13
125 Magnus Lönnqvist OK Ravinen 00:56:28 69,41
126 Per Johansson OK Reftele 00:56:34 69,65
128 Per Nordahl Domnarvets GOIF 00:56:49 70,24
129 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:56:53 70,39
130 Fredrik Morast Haninge SOK 00:57:00 70,67
132 Jan Fransson OK Milan 00:57:09 71,03
134 Magnus Flodman OK Hammaren 00:57:24 71,62
136 Anders Mases Stora Tuna OK 00:57:30 71,85
138 Ulf Andersson Haninge SOK 00:57:51 72,68
139 Erik Willén Östersunds OK 00:57:55 72,84
140 Jan Hansson OK Djerf 00:58:05 73,24
141 Ove Näslund OK Roslagen 00:58:07 73,31
143 Mikael Danielsson OK Kåre 00:58:15 73,63
144 Joakim Persson Haninge SOK 00:58:21 73,87
145 Mikael Larsson Skattkärrs SOK 00:58:23 73,95
147 Oskar Nederheim Haninge SOK 00:58:39 74,58
148 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:58:55 75,21
149 Niclas Nilsson OK Österåker 00:59:04 75,56
150 Torbjörn Grahn IK Uven 00:59:23 76,31
152 Ulf Åman OK Vilse 87 00:59:28 76,51
154 Dennis Roos SOK Träff 01:00:14 78,32
157 Håkan Jansson Vänersborgs SK 01:00:28 78,88
159 Tore Nallgård Västerås SOK 01:00:45 79,55
160 Kjell Josefsson OK Kolmården 01:01:16 80,77
161 Håkan Persson Laholms IF OK 01:01:29 81,28
162 Jan Kalered OK Denseln 01:01:32 81,40
162 Björn Karlsson Kexholms SK 01:01:32 81,40
164 Joakim Fornander OK Roxen 01:01:36 81,56
165 Anders Ericsson Lunds OK 01:01:37 81,60
166 Björn Axelsson Tullinge SK 01:01:56 82,35
167 Kjell Träff NAIS Orienteringsklubb 01:02:11 82,94
168 Mats Jonsson Skåneslättens OL 01:02:26 83,53
170 Martin Ekdala Kungälvs OK 01:02:44 84,24
171 Stefan Funkquist IF Hansa-Hoburg 01:02:51 84,52
172 Martin Jakobsson Hammarkinds OK 01:02:56 84,72
173 Erik Berg Garda OK 01:02:58 84,80
174 Stefan Nordström Sigtuna OK 01:03:09 85,23
175 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:03:24 85,82
176 Krister Persson Ronneby OK 01:03:37 86,33
177 Henrik Erdalen IFK Göteborg 01:03:45 86,65
179 Per Carlsson IF Hagen 01:03:53 86,97
180 Anders Önerud OK Ravinen 01:04:33 88,54
182 Magnus Sjöberg OK Branten 01:05:01 89,65
183 Ulf Honeth Växjö OK 01:05:47 91,46
185 Johan Jylltorp Linköpings OK 01:06:21 92,80
185 Björn Zettervall OK Dacke 01:06:21 92,80
187 Hans Nilsson Kungälvs OK 01:06:30 93,16
188 Roger Andersson Andrarums IF 01:06:33 93,28
190 Håkan Andersson OK Dacke 01:06:41 93,59
191 Magnus Grönkvist OK Järnbärarna 01:06:45 93,75
192 Mats Rönnborg IK Uven 01:07:03 94,46
194 Rickard Danielsson Vimmerby OK 01:07:14 94,90
197 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 01:08:00 96,71
198 Björn Jansson OK Klemmingen 01:08:08 97,03
199 Hans Johansson OK Reftele 01:08:10 97,10
200 Håkan Berndtsson Frölunda OL 01:08:11 97,14
201 Lars Halvarsson Leksands OK 01:08:31 97,93
202 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 01:08:37 98,17
204 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:08:51 98,72
205 Torgny Näslund Skogslöparna 01:08:52 98,76
206 Anders Gustavsson OK Enen 01:09:05 99,27
207 Kennet Lindqvist OK Kolmården 01:09:46 100,89
208 Håkan Ahlqvist OK Tyr 01:09:56 101,29
209 Magnus Johansson OK Kolmården 01:10:15 102,04
211 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 01:10:33 102,75
212 Stephan Östergren Alvesta SOK 01:10:41 103,06
215 Bert Eriksson Umeå OK 01:11:14 104,36
216 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 01:11:34 105,15
217 Stig Dahl Visborgs OK 01:11:52 105,86
218 Henrik Weiden Skåneslättens OL 01:12:09 106,53
219 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 01:12:12 106,65
220 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:12:33 107,48
222 Peter Lundberg OK Renen 01:12:44 107,91
223 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:12:55 108,35
224 Per O Magnusson Linköpings OK 01:13:17 109,22
225 Jan Andersson OK Hammaren 01:13:20 109,34
227 Stefan Reiver Bodafors OK 01:14:16 111,54
228 Niklas Eriksson Bodafors OK 01:14:18 111,62
229 Olle Sandén OK Södertörn 01:14:19 111,66
230 Mikael Ringi OK Kåre 01:14:32 112,18
231 Peter Eriksson Emmaboda Verda OK 01:14:55 113,08
232 Ronny Fredriksson OK Dacke 01:15:07 113,56
233 David Gabrielsson Sävedalens AIK 01:15:35 114,66
234 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:15:51 115,29
235 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 01:16:02 115,73
236 Peter Fransson Jönköpings OK 01:16:03 115,77
237 Magnus Hedegård OK Kolmården 01:17:26 119,04
239 Erik Wedin NAIS Orienteringsklubb 01:17:49 119,95
240 Niclas Lidström Frösö IF 01:17:56 120,22
241 Tomas Svennberg Degerfors OK 01:17:58 120,30
242 Anders Röstin Söders-Tyresö 01:18:17 121,05
244 Sven Eriksson OK Landehof 01:19:18 123,46
245 Göran Blad OK Kullingshof 01:19:41 124,37
246 Håkan Johansson Gudhems IF 01:20:17 125,79
247 Ulf Rask Kungälvs OK 01:20:56 127,33
248 Anders Larsson Almby IK 01:21:13 128,00
250 Anders Lundberg OK Roslagen 01:22:51 131,86
251 Anders Sundelin OK Orion 01:23:19 132,97
252 Magnus Stafstedt OK Alehof 01:23:28 133,32
254 Jan Ekberg Skattkärrs SOK 01:23:40 133,80
255 Jonas Näslund OK Hammaren 01:23:56 134,43
256 Joakim Åkesson OK Landehof 01:24:12 135,06
257 Mats Back Fagersta OK 01:24:13 135,10
258 Lars Hall Västerås SOK 01:25:46 138,77
260 Ola Nilsson Alvesta SOK 01:27:10 142,08
263 Lars-Åke Kullberg Björkfors GOIF 01:30:32 150,05
264 Jonas Waidringer IFK Göteborg 01:31:49 153,09
265 Tommy Stenvi OK Linné 01:31:58 153,44
268 Torbjörn Andersson Tibro OK 01:33:48 157,78
269 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 01:39:15 170,68
Lars Dahl Härlövs IF
Thomas Bergstrand Brattås CK
Johan Ockborn Trollhättans SOK
Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF