Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mikael Kindborn OK Hällen 00:33:26 28,81
2 Per Flakberg IFK Göteborg 00:34:02 30,41
3 Per Grywenz OK Linné 00:35:53 35,34
4 Glen Håkansson Växjö OK 00:36:38 37,33
5 Per Källvik Åmåls OK 00:36:53 38,00
6 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:36:55 38,09
7 Per Franzén OK Södertörn 00:37:20 39,20
8 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:37:32 39,73
9 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:37:40 40,09
10 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:38:16 41,68
11 Anders Pettersson OK Dacke 00:38:26 42,13
12 Mats Bredfelt Lunds OK 00:38:41 42,79
13 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:38:46 43,02
14 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:52 43,28
15 Lars Holmgård Kils OK 00:39:21 44,57
16 Robert Hallberg IK Uven 00:39:26 44,79
17 Bengt Johansson OK Tyr 00:39:28 44,88
18 Ulf Johansson OK Dacke 00:39:29 44,93
19 Stig-Johan Wiklund OK Grip 00:39:38 45,33
19 Clas Löfqvist OK Njudung 00:39:38 45,33
21 Torben Malm Garphyttans IF 00:39:56 46,12
22 Per Winther Västerbergslagens OL 00:40:16 47,01
23 Per Bjurström OK Tisaren 00:40:18 47,10
24 Teddy Andersson OK Landehof 00:40:26 47,46
25 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:40:29 47,59
26 Sven Örnerling OK Renen 00:40:32 47,72
27 Magnus Wide Frölunda OL 00:40:39 48,03
28 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:41:03 49,10
29 Per Carlsson Nyköpings OK 00:41:07 49,28
30 Sven Wigertz Långhundra IF 00:41:34 50,48
32 Peter Andersson OK Orion 00:41:40 50,74
33 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:46 51,01
34 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:41:47 51,05
36 Per Högkvist OK Tyr 00:41:54 51,36
37 Thomas Johansson Sundsvalls OK 00:42:02 51,72
38 Torbjörn Karlsson Hagaby GOIF 00:42:11 52,12
39 Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 00:42:30 52,96
41 Anders Thureson Hellas Orientering 00:42:48 53,76
43 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:42:51 53,89
46 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:43:12 54,83
47 Michael Granqvist OK Ravinen 00:43:27 55,49
49 Ulf Johnsson Skogspojkarnas OK 00:43:43 56,20
50 Anders Jönsson OK Triangeln 00:43:49 56,47
51 Peter Hambäck Långhundra IF 00:43:50 56,51
52 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:43:58 56,87
53 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:44:04 57,14
54 Anders Sjögren Sundsvalls OK 00:44:05 57,18
56 Mats Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:44:19 57,80
57 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:44:25 58,07
59 Mats Herbert Täby OK 00:44:53 59,31
60 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:44:56 59,44
62 Erik Andersson OK Österåker 00:45:30 60,95
63 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:45:38 61,31
64 Bengt Pettersson Nyköpings OK 00:45:47 61,71
65 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:45:49 61,80
66 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:45:52 61,93
67 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:45:58 62,20
68 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 00:46:07 62,60
69 Peter Wilhelmsson OK Dacke 00:46:16 63,00
71 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:47:21 65,88
72 Roger Tinglöf Väsby OK 00:47:41 66,77
73 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:47:42 66,82
74 Magnus Bergström Rånäs OK 00:47:47 67,04
75 Kent Berggren Tullinge SK 00:48:21 68,55
78 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:48:49 69,79
83 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:49:45 72,28
85 Michael Andersson Lunds OK 00:50:26 74,10
87 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:50:30 74,27
88 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:50:36 74,54
90 Göran Persson Värend GN OL 00:50:44 74,90
91 Lars Andersson OK Tyr 00:51:05 75,83
92 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:51:16 76,32
93 Torulf Bäckman Frösö IF 00:51:19 76,45
94 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:51:39 77,34
95 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:51:40 77,38
96 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:51:50 77,83
97 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:51:53 77,96
98 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:52:00 78,27
100 Håkan Rostö Rånäs OK 00:52:10 78,71
102 Leif Larsson Åmåls OK 00:52:47 80,36
103 Per Andersson Ulricehamns OK 00:53:00 80,93
104 Joakim Ahnheim Tibro OK 00:53:08 81,29
104 Jan-I Nygren FK Boken 00:53:08 81,29
106 Jan Johansson Skåneslättens OL 00:53:10 81,38
107 Mats Lindström OK Skärmen 00:53:33 82,40
110 Anders Sjöberg OK Reftele 00:54:10 84,04
111 Roger Nyberg Snättringe SK 00:54:12 84,13
112 Sören Andersson FK Boken 00:54:42 85,46
113 Per Brahm Långhundra IF 00:54:52 85,91
114 Mats Bergman Norbergs OK 00:55:03 86,40
116 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 00:55:12 86,80
117 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:55:20 87,15
118 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:55:39 87,99
120 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:55:42 88,13
123 Urban Petersson Linköpings OK 00:56:08 89,28
125 Kjell Risto OK Linné 00:56:29 90,21
126 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:56:32 90,35
127 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:56:36 90,52
128 Mikael Kullin OK Tyr 00:56:47 91,01
129 Mikael Johansson OK Skärmen 00:56:52 91,24
130 Tomas Andreasson Frölunda OL 00:56:56 91,41
131 David Söderström Sala OK 00:57:14 92,21
132 Lars Gustafsson OK Kåre 00:57:19 92,43
133 Eric Toftered IF Rigor 00:57:26 92,74
134 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:58:10 94,70
135 Anders Strand Arboga OK 00:58:42 96,12
136 Torbjörn Kvist Hässleby SOK 00:58:51 96,52
137 Stefan Musslinder Nyköpings OK 00:58:52 96,56
138 Ola Olsson IK Hakarpspojkarna 00:59:12 97,45
141 Anders Pettersson Västerviks OK 01:00:03 99,72
143 Johan Karlsson Norbergs OK 01:00:38 101,27
144 Mats Dahlrot IK Uven 01:00:52 101,89
145 Fritiof Andersson Gudhems IF 01:01:00 102,25
148 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:02:34 106,42
149 Per Andén Hässleholms OK 01:02:51 107,18
151 Sören Andersson Lidköpings VSK 01:03:47 109,66
152 Anders Johansson OK Dacke 01:03:49 109,75
153 Dan Johansson GOIF Tjalve 01:04:12 110,77
154 Roland Larsson Gammelstads IF 01:04:22 111,22
156 Inge Andersson Rembo IK 01:05:34 114,41
157 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:05:55 115,34
158 Leif Hagman IK Uven 01:06:50 117,79
159 Greg Campbell Lustens OK 01:07:34 119,74
160 Christer Vredin IFK Umeå 01:08:22 121,87
161 Inge Nilsson Umeå OK 01:09:12 124,09
162 Pär Dahlström Tullinge SK 01:09:16 124,27
163 Jens Arborelius IS Kullen 01:09:57 126,09
165 Henryk Zienkiewicz IF Rigor 01:10:16 126,93
166 Bert Koskinen Södertälje-Nykvarn OF 01:11:07 129,20
167 Håkan Karlsson OK Gynge 01:11:15 129,55
168 Tore Sunesson Lerums SOK 01:11:20 129,77
170 Niklas Sander OK Milan 01:12:22 132,53
171 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 01:13:08 134,57
172 Rikard Swedenborg Lunds OK 01:14:21 137,81
173 Magnus Freij OK Måsen 01:14:28 138,12
173 Per-Olof Svensson Länna IF 01:14:28 138,12
175 Bernt Nilsson OK Tyr 01:15:22 140,52
176 Håkan Svahn OK Ravinen 01:17:26 146,03
179 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:19:03 150,33
180 Krister Österblad FK Boken 01:19:52 152,51
182 Bernt Karlsson Bredaryds SOK 01:20:11 153,35
183 Niglas Rämmal Lunds OK 01:20:16 153,57
184 Stefan Karlsson Falköpings AIK OK 01:22:04 158,37
185 Hans Malmberg Waxholms OK 01:22:27 159,39
189 Pekka Alakulju Väsby OK 01:37:16 198,86
190 Per-Johan Persson Fjärås AIK 01:37:39 199,88
192 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 01:44:07 217,11
193 Anders Westerlund FK Boken 01:50:33 234,25
Thomas Arvidsson Säterbygdens OK
Mikael Nilsson Frosta OK
Magnus Eklund Vimmerby OK
Tore Svedlund Seskarö IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr