Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:43:01 28,80
2 Christer Skoog Kils OK 00:43:24 29,56
4 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:43:46 30,29
6 Mats Hall Nyköpings OK 00:45:34 33,85
8 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:46:09 35,00
9 Sixten Westlund OK Tyr 00:46:32 35,76
10 Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 00:48:15 39,15
11 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:49:09 40,93
12 Johnny Junegard Tullinge SK 00:49:20 41,29
13 Per Backlund OK Södertörn 00:49:30 41,62
14 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:49:50 42,28
16 Andreas Hjertson OK Linné 00:50:11 42,97
17 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:50:30 43,60
18 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:50:34 43,73
19 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:51:09 44,89
20 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:51:20 45,25
22 Ola Lundh IF Hagen 00:52:17 47,13
24 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:52:37 47,79
25 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:53:09 48,84
26 Lars Mattsson OK Kåre 00:53:10 48,87
27 Mats Walheim Robertsfors IK 00:53:27 49,43
31 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:54:39 51,81
32 Mats Brorsson Tockarps IK 00:54:51 52,20
33 Bo Börjesson Storviks IF 00:54:52 52,24
35 Ingvar Larsson Göteborg-Majorna OK 00:55:56 54,35
36 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 00:56:01 54,51
37 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:56:02 54,54
38 Olof Fraenell Sundsvalls OK 00:56:06 54,67
41 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:56:23 55,23
42 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:56:25 55,30
43 Anders Elfving Bottnaryds IF 00:56:27 55,37
44 Göran Tjärnberg Kovlands IF 00:56:38 55,73
45 Håkan Carnland Frösö IF 00:56:47 56,03
47 Mikael Johansson OK Gisle 00:56:55 56,29
48 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:59:02 60,48
51 Svante Andrén Tibro OK 01:00:00 62,39
56 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 01:00:54 64,17
60 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 01:01:39 65,65
62 Henry Barsk Övertorneå IF 01:01:56 66,21
65 Tomas Andersson OK Tor 01:02:41 67,69
66 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 01:03:12 68,71
67 Tommy Johnsson OK Nackhe 01:03:29 69,27
69 Owe Törnroth Hjobygdens OK 01:03:58 70,23
70 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:04:15 70,79
71 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 01:04:27 71,19
73 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 01:05:33 73,36
75 Göran Ivares OK Södertörn 01:05:54 74,05
76 Arne Nilsson Nyköpings OK 01:06:10 74,58
77 Dick Nyman Uddevalla IS 01:06:34 75,37
78 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:06:36 75,44
79 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 01:06:48 75,83
80 Arne Sääf Gudhems IF 01:07:32 77,28
81 Jan Lundgren Linköpings OK 01:07:38 77,48
83 Lars Runesson OK Vivill 01:08:32 79,26
84 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 01:08:42 79,59
85 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 01:09:29 81,14
89 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 01:11:01 84,17
91 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 01:11:18 84,73
92 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 01:11:20 84,80
93 Göran Olesund OK Landehof 01:12:20 86,77
94 Christer Eriksson Åmåls OK 01:12:24 86,91
99 Roger Gustafsson Idefjordens SK 01:15:34 93,17
102 Stig Nilsson Oskarströms OK 01:17:53 97,75
104 Erik Sparrevik Lerums SOK 01:18:52 99,69
105 Benjamin Viebke Malmö OK 01:19:19 100,58
106 Kyrre Thalberg Lunds OK 01:19:38 101,21
109 Werner Köhler Tullinge SK 01:21:49 105,53
111 Bertil Axbom OK Landehof 01:24:05 110,01
113 Peter Joelsson Ålems OK 01:26:23 114,56
118 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:32:36 126,85
121 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 01:34:22 130,34
132 JanOla Olsson OK Kompassen 02:06:52 194,61
Mats Lundman OK Roslagen
Bengt Klasson Ulricehamns OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF