Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 00:36:58 34,49
3 Kjell-Ove Arvidsson Falkenbergs OK 00:38:52 39,15
4 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:43:25 50,32
5 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:45:25 55,23
6 Leif Bylars Forsa OK 00:45:33 55,56
8 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:45:49 56,21
9 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:45:58 56,58
10 Pontus Fritzell Gudhems IF 00:46:05 56,87
11 Lennart Agén Tullinge SK 00:46:07 56,95
12 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:46:18 57,40
13 Evert Johansson OK Bävern 00:47:28 60,26
15 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:47:59 61,53
16 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:48:01 61,61
17 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:48:06 61,82
18 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:48:16 62,23
19 Ulf Skoglund Kils OK 00:48:30 62,80
20 Erik Wadman IFK Mora OK 00:48:46 63,46
21 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:49:00 64,03
22 Matts Andersson OK Ravinen 00:49:13 64,56
23 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:49:48 65,99
24 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:50:01 66,52
25 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:50:24 67,47
26 Peter Eklöv OK Linné 00:50:56 68,77
27 Bo Johansson OK Älme 00:50:58 68,86
28 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:51:16 69,59
29 Leif Martinsson OK Tyr 00:51:18 69,67
30 Lars Rönnols Täby OK 00:51:23 69,88
31 Lars Magnusson OK Älme 00:51:47 70,86
33 Jan-Olof Svensson Burseryds IF 00:52:07 71,68
34 Gunnar Håkansson IK Uven 00:52:10 71,80
35 Anders Hall Järla Orientering 00:52:34 72,78
36 Mats Kensby OK Tyr 00:52:46 73,28
37 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:53:00 73,85
39 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:54:12 76,79
40 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:54:34 77,69
41 Sverker Eriksson OK Gynge 00:55:16 79,41
42 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:55:21 79,62
43 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:55:34 80,15
44 Stefan Westlin OK Måsen 00:55:35 80,19
45 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:55:36 80,23
46 Jan Sundbüe OK Hällen 00:55:43 80,52
47 Arne Lund Stenungsunds OK 00:55:46 80,64
48 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:55:47 80,68
49 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:55:51 80,84
50 Leif Sandahl OK Tyr 00:56:48 83,18
51 Björn Fogelberg OK Tyr 00:56:51 83,30
53 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:58:42 87,84
54 Manfred Olejnik SOK Viljan 00:58:48 88,09
55 Lennart Eriksson Sol Tranås 00:59:06 88,82
56 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:59:12 89,07
57 Christer Ludvik Turebergs IF 00:59:19 89,35
58 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:59:34 89,97
59 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:59:42 90,30
61 Henrik Carlsson IK Uven 00:59:51 90,66
62 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 01:00:12 91,52
64 Christer Segerquist Gävle OK 01:01:21 94,35
65 Rudolf Brogren Kungälvs OK 01:01:31 94,76
66 Bo Petersson Lessebo OK 01:01:57 95,82
67 Åke Strid Almby IK 01:03:20 99,21
68 Göran Hedman Valbo AIF 01:03:54 100,61
71 Anders Sjögren OK Kullingshof 01:05:26 104,37
74 Kjell Bengtsson Tullinge SK 01:06:11 106,21
75 Lars Eklund Växjö OK 01:07:00 108,22
76 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 01:07:20 109,03
77 Per Eneroth Lunds OK 01:07:25 109,24
78 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 01:07:32 109,53
79 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:09:10 113,53
80 Leif Anderjon Alvesta SOK 01:09:37 114,64
81 Ingemar Nilsson Andrarums IF 01:10:20 116,40
82 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 01:12:37 122,00
83 Hans Karlsson Länna IF 01:12:50 122,54
84 Jens Danielsson Istrums SK 01:15:15 128,47
87 Björn Bältsjö Sävedalens AIK 01:19:02 137,76
89 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:22:42 146,76
90 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:24:37 151,46
92 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:25:32 153,71
93 Eric Jönsson OK Triangeln 01:25:38 153,96
95 Per Fröberg GOIF Tjalve 01:26:16 155,51
98 Stein Østby Malmö OK 01:28:03 159,89
100 Thord Ekström Trollhättans SOK 01:33:45 173,88

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF