Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olov Öström OK Tyr 00:41:35 41,08
3 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:18 46,85
4 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:44:37 47,53
6 Anders Fries Umeå OK 00:45:44 49,90
7 Olof Olofsson Hagaby GOIF 00:45:51 50,15
8 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:46:07 50,71
9 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:46:22 51,24
10 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 00:47:18 53,23
11 Göran Svenson SOK Viljan 00:47:38 53,94
13 Kjell Nero Nässjö OK 00:49:01 56,87
14 Ulf Svensson OK Njudung 00:49:19 57,51
15 Krister Strand OK Landehof 00:49:33 58,01
17 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:50:27 59,92
19 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 00:50:51 60,77
21 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:51:51 62,89
22 Kennet Sandström OK Stigen 00:51:53 62,96
25 Pierre Karlsson OK Alehof 00:52:21 63,96
26 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:52:31 64,31
28 Bengt Jonasson Göteborg-Majorna OK 00:52:54 65,12
29 Uno Magnusson IF Hagen 00:53:26 66,26
30 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:53:28 66,33
32 Hans Ohlin Rånäs OK 00:54:08 67,74
35 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:54:42 68,95
36 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:54:48 69,16
37 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:55:04 69,73
38 Nils-Erik Bossel Älvdalens IF OK 00:55:25 70,47
43 Ingemar Persson Gamleby OK 00:57:53 75,71
44 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:58:02 76,03
45 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:58:11 76,35
47 Tommy Öst Ljusdals OK 00:58:31 77,06
48 Olof Persson Snättringe SK 00:58:39 77,34
52 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:59:29 79,11
53 Karl Mollén OK Denseln 01:00:00 80,21
54 Sören Woxlin Alfta-Ösa OK 01:00:53 82,08
55 Leif Sundling Njurunda OK 01:01:07 82,58
58 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:43 85,98
59 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 01:03:19 87,25
60 Jan Lindelöf Seskarö IF 01:03:21 87,32
63 Anders Karlsson OK Linné 01:03:45 88,17
64 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 01:04:17 89,31
66 Torbjörn Lundberg Piteå IF 01:04:39 90,09
68 Lars Erik Hermansson OK Linné 01:04:56 90,69
70 Carl Bachman Täby OK 01:05:48 92,53
72 Björn Pettersson Ulricehamns OK 01:06:46 94,58
73 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 01:07:03 95,18
74 Roy Fransson Ärla IF 01:07:36 96,35
75 Mats Haglund OK Djerf 01:07:41 96,53
78 Sten Blomström IK Stern 01:09:45 100,92
81 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:10:49 103,19
84 Göran Eriksson Lustens OK 01:10:56 103,43
88 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 01:11:14 104,07
89 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 01:11:20 104,28
90 Jan Molén OK Triangeln 01:11:30 104,64
93 Roger Bergvik Växjö OK 01:13:20 108,53
101 Hans-Erik Ringström Håby IF 01:17:00 116,32
102 Jan Arvidsson OK Skogshjortarna 01:17:06 116,54
103 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:17:37 117,63
103 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 01:17:37 117,63
105 Hans Tuvesson IF Hagen 01:17:47 117,99
107 Bernt Andersson IF Rigor 01:18:11 118,84
108 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:18:39 119,83
109 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:18:58 120,50
113 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:19:39 121,95
114 Gert Olsson Tockarps IK 01:20:15 123,23
116 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:21:24 125,67
117 Lars Johansson Malmö OK 01:21:45 126,41
119 Bengt Svensson OK Gisle 01:23:40 130,49
120 Torbjörn Bergman Snättringe SK 01:23:53 130,95
121 Anders Yngve OK Kontinent 01:24:23 132,01
123 Olle Enfors Tockarps IK 01:26:00 135,44
126 Jan Johansson Gamleby OK 01:28:21 140,44
128 Bengt Östlund OK Roxen 01:31:05 146,24
130 Leonard Jansson Rasbo IK 01:34:46 154,07
133 Richard Bengtsson Lunds OK 01:51:46 190,18
Lars Eriksson Kalmar OK
Göran Hansson Täby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF