Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:40:05 62,41
2 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:40:33 63,68
3 Arne Bogren OK Vivill 00:40:50 64,46
4 Mats Andersson Selånger SOK 00:41:17 65,69
5 Per Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:41:37 66,60
6 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:44:02 73,21
7 Mats Landquist Köping-Kolsva OK 00:44:19 73,99
9 Björn Palm Lessebo OK 00:44:37 74,81
11 Bror Widén Uddevalla OK 00:44:57 75,72
12 Robert Jessen Främmestads IK 00:45:40 77,68
14 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:46:11 79,10
15 Bo Davidsson Solna OK 00:46:27 79,83
16 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:47:24 82,43
18 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:48:07 84,39
19 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:48:56 86,62
21 Leif Strandberg Skogslöparna 00:49:10 87,26
22 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:49:12 87,35
22 Dan Widercrantz OK Skärmen 00:49:12 87,35
24 Stefan Arbin Annebergs GIF 00:49:14 87,44
25 Björn Ohlsson Finspångs SOK 00:49:47 88,95
27 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:49:57 89,40
28 Arvid Galborgen Eds SK 00:50:04 89,72
29 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:50:42 91,45
29 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 00:50:42 91,45
31 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:50:56 92,09
32 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:51:07 92,59
33 Anders Ek Gävle OK 00:51:11 92,78
34 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:51:21 93,23
35 Clyde Persson Ljungskile FK 00:51:30 93,64
37 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:51:44 94,28
38 Leif Johansson Kexholms SK 00:51:57 94,87
38 Odd Olsson Uddevalla OK 00:51:57 94,87
40 Thomas Almqvist FK Vittus 00:52:09 95,42
41 Mats Lilja OK Enen 00:52:14 95,65
42 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:52:46 97,11
43 Stefan Nilsson Ystads OK 00:52:48 97,20
44 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:52:57 97,61
45 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:53:08 98,11
46 Peder Wickström Arboga OK 00:53:10 98,20
47 Claes-Göran Persson Ulricehamns OK 00:53:39 99,53
48 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:53:43 99,71
49 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:53:45 99,80
51 Ulf Pettersson Kungälvs OK 00:54:58 103,13
52 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:55:02 103,31
53 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:56:01 106,00
55 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:56:56 108,51
56 Hans Trofast Tenhults SOK 00:57:04 108,87
57 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:57:07 109,01
58 Leif Vadman Köping-Kolsva OK 00:57:08 109,06
59 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:58:30 112,80
60 Rolf Eriksson Västvärmlands OK 00:58:37 113,11
61 Sture Johansson OK Kullingshof 00:58:45 113,48
63 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:59:53 116,58
64 Benny Hoffman Gudhems IF 00:59:59 116,85
65 Ingvar Andersson OK Amne 01:00:13 117,49
66 Conny Sahlin Vänersborgs SK 01:00:36 118,54
69 Göran Nordström Gävle OK 01:01:09 120,05
70 Christer Johansson Linköpings OK 01:01:22 120,64
72 Christer Nilsson FK Vittus 01:05:09 130,99
73 Lennart Vamling Frölunda OL 01:08:15 139,47
74 Arne Alfredsson Uddevalla OK 01:08:43 140,75
74 Bo W Larsson Växjö OK 01:08:43 140,75
76 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:08:57 141,39
78 Håkan Eriksson Umeå OK 01:11:36 148,64
79 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:12:37 151,42
80 Urban Engström Vittjärvs IK 01:13:32 153,93
81 Ingemar Kyhlberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:14:39 156,98
82 Anders Holmberg Lindebygdens OK 01:18:52 168,52
83 Anders Sundberg Selånger SOK 01:19:02 168,97
85 Claes Hammarling Länna IF 01:20:07 171,94
86 Per-Olof Nannesson Simlångsdalens IF 01:24:04 182,74
88 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:33:28 208,46
92 Björn Eriksson OK Roslagen 01:43:35 236,14
93 Ingemar Johansson SK Örnen 01:46:38 244,49

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr