Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - D65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Lena Granefelt OK Tyr 00:40:57 53,81
3 Ingrid Öhlund Ulricehamns OK 00:41:36 54,97
4 Aila Halttunen Haninge SOK 00:41:58 55,63
5 Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 00:42:20 56,28
6 Maud Nilsson HJS-Vansbro OK 00:45:14 61,48
8 Margareta Hagstedt Väsby OK 00:45:56 62,73
10 Lisa Kumlin Växjö OK 00:47:13 65,03
12 Lisbeth Karlsson Vaggeryds SOK 00:47:20 65,24
14 Solveig Svahn Ockelbo OK 00:48:16 66,91
15 Eva Halvarson OK Kåre 00:48:51 67,95
16 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:49:47 69,62
17 Lena Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:50:23 70,70
18 Ulla Gummeson Väsby OK 00:50:36 71,09
19 Anne-Marie Tiveljung IK Gandvik 00:50:39 71,18
20 Maria Ehn Tullinge SK 00:51:21 72,43
22 Maud Mossberg OK Järnbärarna 00:52:26 74,37
23 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:32 74,55
24 Maj-Britt Byström Rävetofta OK 00:53:27 76,19
25 Eva Blomström IK Stern 00:53:45 76,73
26 Margareta Löfqvist Västerås SOK 00:56:02 80,82
27 Ros-Mari Karlsson Nybro OK 00:57:23 83,23
29 Ylva Häggström IF Rigor 00:58:08 84,58
30 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps GH OL 00:58:36 85,41
31 Monica Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:59:02 86,19
32 Lena Fritzell IF Rigor 00:59:16 86,61
33 Ann-Mari Persson Växjö OK 01:00:35 88,96
34 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 01:00:40 89,11
36 Marianne Sellgren Sigtuna OK 01:03:32 94,25
38 Eva Arvidsson Alvesta SOK 01:05:40 98,07
40 Ingrid Tengeland IK Gandvik 01:07:41 101,68
41 Kicki Sander Björkfors GOIF 01:08:48 103,68
43 Vanja Gummesson Nybro OK 01:15:47 116,18
44 Ingrid Salomonsson Skåneslättens OL 01:16:15 117,02
45 Barbro Börjesson OK Skogshjortarna 01:16:36 117,65
46 Eva Johansson Kungälvs OK 01:18:45 121,50
47 Ulla-Britt Karlsson Växjö OK 01:19:23 122,63
48 Karin Elfman IF Marin Väst 01:21:03 125,61
50 Elke Wilke Tierps SOK 01:21:51 127,05
51 Kerstin Blom OK Kolmården 01:29:54 141,46
53 Britt Åkesson Hässleholms OK 01:43:07 165,13
54 Anna Berggren OK Silvanus 01:51:27 180,05
Sinikka Kukkohovi Anderstorps OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF