Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:44:42 51,74
2 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:44:50 51,99
3 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:46:07 54,46
4 Christer Sandh OK Roxen 00:47:17 56,71
5 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 00:49:11 60,36
6 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:49:32 61,04
8 Björn Jägerström IK Uven 00:50:16 62,45
10 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:50:19 62,54
11 Lars Grankvist Täby OK 00:50:42 63,28
12 Tommy Olsson OK Dacke 00:50:46 63,41
14 Leif Sandgren Frosta OK 00:51:41 65,17
15 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:51:44 65,27
16 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:52:25 66,58
17 Göran Larsson Sala OK 00:52:44 67,19
18 Lars Granefelt OK Tyr 00:53:10 68,03
19 Åke Gustavsson OK Älgen 00:53:40 68,99
20 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:54:34 70,72
21 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:54:47 71,14
22 Kjell Eriksson OK Djerf 00:55:20 72,20
23 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:55:45 73,00
25 Hans Svenson SOK Viljan 00:56:22 74,18
28 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:56:31 74,47
29 Ingemar Johansson Växjö OK 00:57:37 76,59
30 Ove Vesterberg Lycksele IF 00:57:53 77,10
31 Christian Elvhage IF Thor 00:58:07 77,55
32 Willie Olsson Rävetofta OK 00:58:08 77,58
34 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:58:37 78,51
35 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:58:40 78,61
37 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF 00:59:54 80,98
39 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:59:55 81,01
40 Johnny Gustafsson Gamleby OK 00:59:57 81,08
41 Lennart Bohman FK Vittus 01:00:15 81,65
44 Roland Nilsson SOK Viljan 01:01:08 83,35
46 Sören Svensson Sjövalla FK 01:01:18 83,67
48 Jan Vulcan Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:07 85,25
50 Håkan Olsson Hjobygdens OK 01:02:25 85,82
51 Per-Erik Jansson IF Thor 01:02:29 85,95
53 Ingemar Larsson Tullinge SK 01:02:57 86,85
54 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 01:03:00 86,94
55 Jan Åsberg Häverödals SK 01:03:11 87,30
57 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 01:03:38 88,16
58 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 01:03:43 88,32
60 Leif Nordin Attunda OK 01:03:51 88,58
61 Anders Kjell Linköpings OK 01:04:08 89,13
64 Karl-Göran Wahlström Almby IK 01:05:13 91,21
65 Matts Engvall Bodens BK 01:05:21 91,47
66 Ulf Back Vandrarringen 01:05:27 91,66
69 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:06:36 93,87
70 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:06:56 94,51
71 Göran Andersson Enebybergs IF 01:07:19 95,25
72 Tommy Lundqvist Bjursås OK 01:07:25 95,44
73 Lars Persson OK Kompassen 01:07:30 95,60
75 Håkan Nilsson Malmö OK 01:07:48 96,18
76 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:07:56 96,44
77 Björn Edén Waxholms OK 01:08:53 98,26
78 Leif Wallenbro Väsby OK 01:08:56 98,36
79 Ove Johansson OK Kolmården 01:09:01 98,52
80 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:09:10 98,81
80 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 01:09:10 98,81
82 Kjell Jeppson IF Rigor 01:09:13 98,90
86 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:09:55 100,25
87 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:10:06 100,60
89 Kjell Sandström Bodens BK 01:10:14 100,86
90 Börje Ljungberg Umeå OK 01:10:35 101,53
93 Benny Ivarsson Fjärås AIK 01:11:36 103,49
94 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:12:15 104,74
95 Tommy Wåhlin OK Enen 01:12:42 105,61
99 Gunnar Ehn Tullinge SK 01:13:44 107,59
102 Bo Winander Järfälla OK 01:14:30 109,07
104 Stefan Erlandsson Garda OK 01:16:02 112,02
105 Bertil Fritzell IF Rigor 01:16:14 112,40
107 Leif Ingemarsson FK Vittus 01:17:44 115,29
107 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 01:17:44 115,29
110 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:23:23 126,16
111 Yngve Persson Tierps SOK 01:23:39 126,67
112 Leif Karlsson Frosta OK 01:25:04 129,40
113 Lars Wisell Fagersta OK 01:25:58 131,13
114 Anders Claesson IFK Mora OK 01:26:36 132,35
117 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:29:23 137,70
118 Sten Olsson OK Alehof 01:29:51 138,60
120 Hugh Moore OK Enen 01:30:56 140,68
121 Kent R Nilsson Andrarums IF 01:31:03 140,91
122 Lars Lång Vimmerby OK 01:31:23 141,55
124 Christer Samuelsson OK Löftan 01:32:02 142,80
128 Sven-Erik Persson Frosta OK 01:35:45 149,95
129 Tommy Held FK Åsen 01:38:51 155,92
130 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:40:56 159,92
131 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:49:35 176,56
134 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 02:06:24 208,92
Björn Abelsson Sundsvalls OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF