Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:35:59 65,66
2 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:36:03 65,84
3 Lars Christensen OK Djerf 00:37:42 70,42
4 Stanley Mattsson IK Uven 00:37:49 70,75
5 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:37:58 71,16
6 Hans Öberg OK Hällen 00:38:09 71,67
8 Bernt-Ove Carlsson FK Finn 00:38:34 72,83
9 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:38:48 73,48
10 Larseric Larsson Degerfors OK 00:38:49 73,52
12 Bengt Elmersson OK Norrvirdarna 00:39:46 76,16
13 Jan Wingstedt Bodafors OK 00:39:56 76,62
14 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:40:45 78,89
17 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:41:02 79,68
18 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:41:24 80,70
19 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:41:50 81,90
20 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:41:54 82,08
21 Connie Roslund Hässleholms OK 00:42:11 82,87
22 Klas Björk IK Hakarpspojkarna 00:42:14 83,01
24 Per-Åke Hull Almby IK 00:42:32 83,84
26 Christer Nälemark OK Djerf 00:42:53 84,82
27 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:42:59 85,09
29 Tom Brantheim Östersunds OK 00:43:27 86,39
30 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:43:30 86,53
31 Leif Axelsson Målilla OK 00:43:35 86,76
32 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:43:36 86,81
33 Mats Ivermark Säffle OK 00:43:46 87,27
35 Sven-Eric Eriksson Helsingborgs SOK 00:44:04 88,10
36 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:44:05 88,15
37 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:44:10 88,38
38 Ulf Persson Anderstorps OK 00:44:19 88,80
39 Christer Ottosson OK P4 00:44:39 89,72
41 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:44:49 90,18
42 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:45:04 90,88
43 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:45:11 91,20
44 Johan Sterner Bottnaryds IF 00:45:12 91,25
45 Lars-Erik Norsten Herrljunga SK Skid o OL 00:45:32 92,17
46 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:45:35 92,31
47 Mats Klingvall Umeå OK 00:45:41 92,59
47 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:45:41 92,59
49 Claes Martinsson Finspångs SOK 00:45:45 92,78
50 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:46:00 93,47
51 Tommy Per Enar Landegren Turebergs IF 00:46:09 93,89
52 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:46:14 94,12
53 Fred Åhlund OK Klemmingen 00:46:30 94,86
54 Göran Johansson IK Gandvik 00:46:42 95,41
55 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:46:52 95,88
56 Kurt Johansson Svenljunga OK 00:47:03 96,38
58 Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 00:47:16 96,99
59 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:47:31 97,68
60 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:47:41 98,14
61 Christer Engman Lunds OK 00:47:52 98,65
62 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:48:34 100,60
63 Göran Svärd OK Klemmingen 00:48:52 101,43
64 Lars Österberg Sävedalens AIK 00:49:12 102,35
64 Arne Johansson OK Älme 00:49:12 102,35
67 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:49:21 102,77
70 Chip Lundström Frösö IF 00:49:50 104,11
71 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:49:52 104,21
73 Johan Kock Rehns BK 00:51:45 109,44
74 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 00:52:03 110,27
75 Göran Litzell OK Kullingshof 00:52:27 111,38
76 Lennart Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:52:39 111,93
77 Göran Frisk Attunda OK 00:53:01 112,95
79 Knut Nilsson OK Skärmen 00:53:11 113,42
80 Åke Sjöberg OK Gränsen 00:53:45 114,99
81 Aymonn Andersson OK Dacke 00:54:57 118,32
82 Sigvard Eriksson OK Gränsen 00:55:11 118,97
83 Gösta Eriksson FK Friskus-Varberg 00:55:27 119,71
84 Jörgen Holmström OK Milan 00:55:45 120,54
85 Mats Olsson Skåneslättens OL 00:56:06 121,51
86 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:56:52 123,64
88 Christer Svensson Tibro OK 00:57:09 124,43
89 Lars Karlsson Gamleby OK 00:57:23 125,08
91 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 00:58:21 127,76
92 Sten Helmertz Frölunda OL 01:00:08 132,71
93 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 01:00:31 133,78
94 Ulf Nordgren OK Landehof 01:01:02 135,21
97 Sven-Eric Sjöberg Umeå OK 01:04:08 143,82
98 Willy Ljungdell Täby OK 01:05:00 146,23
99 Alf Börjars Kils OK 01:05:41 148,12
100 Ove Larsson Eskilstuna OL 01:06:48 151,22
102 Per Nybons Västerås SOK 01:11:55 165,43
103 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:16 166,40
104 Lars Johnsson OK Måsen 01:12:39 167,47
105 Greger Ingemansson Ystads OK 01:13:30 169,83
106 Kjell Sjunnesson Kungälvs OK 01:15:24 175,10
107 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 01:15:29 175,34
108 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 01:15:33 175,52
110 Billy Jakobsson Åkers IF 01:18:24 183,43
111 Urs Schmutz Leksands OK 01:20:50 190,19
112 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:25:47 203,94
114 Lars Andersson Halmstad OK 01:27:49 209,58

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr