Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:38:29 62,60
5 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:40:24 66,83
6 Sture Björk OK Kåre 00:41:09 68,48
7 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:41:18 68,81
10 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:42:12 70,80
11 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:42:41 71,86
12 Sören Andersson IK Dran 00:44:49 76,57
13 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:44:52 76,68
16 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:46:15 79,73
18 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 00:46:31 80,32
19 Lars Finbom OK Landehof 00:46:34 80,43
20 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:46:35 80,46
21 Henrik Bergman OK Linné 00:47:19 82,08
23 Björn Linnersjö OK Orion 00:48:02 83,66
24 Roland Boman Ulricehamns OK 00:48:44 85,21
24 Benkt Andersson Lunds OK 00:48:44 85,21
26 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:49:00 85,79
27 Rune Rådeström Snättringe SK 00:49:25 86,71
28 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:49:44 87,41
28 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:49:44 87,41
30 Anders Buhré Nybro OK 00:49:46 87,48
31 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:55 87,81
32 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:50:03 88,11
33 Nils Karlsson Växjö AIS 00:50:28 89,03
34 Stefan G Larsson OK Njudung 00:50:41 89,51
35 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:51:08 90,50
36 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:51:19 90,90
37 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:51:29 91,27
38 Henrik Hvoslef IK Stern 00:51:37 91,56
39 Göran Svensson FK Finn 00:51:50 92,04
40 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:52:03 92,52
40 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:52:03 92,52
42 Leif Lindström Nybro OK 00:52:19 93,11
43 Ove Johansson IK Örnen 00:53:09 94,94
45 Per Granevik Jönköpings OK 00:53:25 95,53
46 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:53:28 95,64
47 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:53:40 96,08
48 Gunnar Vallin OK Landehof 00:53:46 96,30
49 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:54:13 97,30
50 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:55:05 99,21
52 Lars Henriksson OK Älme 00:55:26 99,98
53 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:55:52 100,94
54 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 00:55:55 101,05
55 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:56:08 101,52
55 Inge Persson FK Boken 00:56:08 101,52
58 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:56:18 101,89
59 Steffen Häggström IF Rigor 00:56:29 102,30
60 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:57:44 105,05
61 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:46 105,13
62 Owe Edström Kovlands IF 00:58:26 106,60
64 Jan Hansson Lunds OK 01:00:39 111,48
65 Bert Thorsson Ryda SK 01:01:08 112,55
66 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 01:01:54 114,24
67 John Östlund Sundbybergs IK 01:02:32 115,64
68 Sven Ruter OK Älme 01:02:54 116,44
69 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 01:02:57 116,56
70 Åke Olsson Hässleholms OK 01:02:58 116,59
71 Stig Larsson Rävetofta OK 01:03:11 117,07
72 Göran Rundgren Lessebo OK 01:03:30 117,77
74 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:05:19 121,77
75 Gösta Malmer IF Marin Väst 01:06:50 125,12
76 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 01:07:24 126,37
80 Kjell Holmström Björkfors GOIF 01:08:07 127,95
82 Alf Olsson Forserums SOK 01:08:47 129,42
83 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 01:09:11 130,30
84 Hans Persson OK Älgen 01:09:44 131,51
85 Lars Wahlström Istrums SK 01:10:40 133,57
88 Bert Luvö FK Herkules 01:11:49 136,11
89 Åke Björklund Västerviks OK 01:11:54 136,29
90 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 01:12:10 136,88
91 Åke Lewander Skarpnäcks OL 01:12:15 137,06
92 Ingemar Johnsson OK Södertörn 01:13:18 139,38
93 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:13:28 139,75
94 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:13:36 140,04
96 Svenerik Johansson Garda OK 01:14:40 142,39
97 Arne Larsen Västerviks OK 01:15:51 145,00
98 Kurt Sandström Skutskärs OK 01:16:30 146,43
99 Sven Thelandersson Lunds OK 01:16:57 147,43
100 Göran Leffler Lerums SOK 01:17:08 147,83
101 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 01:17:24 148,42
102 Erling Larsson Hässleholms OK 01:19:48 153,71
103 Göran Lillieström SOK Aneby 01:19:57 154,04
104 Bo Eklund Vimmerby OK 01:20:14 154,67
106 Göran Almgren Gamleby OK 01:21:08 156,65
107 Lennart Svensson Rävetofta OK 01:23:28 161,80
108 Klas Langels Skarpnäcks OL 01:24:35 164,26
109 Hans Carlheim Turebergs IF 01:25:20 165,91
112 Bengt Alkdal IF Marin Väst 01:29:34 175,25
113 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:29:38 175,40
114 Tom Lindberg Lunds OK 01:30:09 176,54
116 Gert Lindeus Almby IK 01:33:15 183,37
118 Christer Ljungqvist Lunds OK 01:45:53 211,23
119 Alve Vandin Tumba-Mälarhöjden OK 01:47:51 215,57
121 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:54:07 229,39
122 Göran Schylander Frösö IF 02:20:46 288,15

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr