*** Instance-specific ***

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 3 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:17:28 28,77
2 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:18:13 33,14
3 Victor Hansson Jönköpings OK 00:18:23 34,11
7 Simon Harden FK Boken 00:20:08 44,31
7 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:20:08 44,31
9 Daniel Bogren IF Hagen 00:20:21 45,57
13 Lukas Olm Kils OK 00:20:30 46,45
17 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:20:50 48,39
21 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:21:03 49,65
24 Erik Lindström OK Tranan 00:21:28 52,08
25 Axel Blom Frölunda OL 00:21:34 52,66
26 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:36 52,86
27 Isac Ericsson Växjö OK 00:21:53 54,51
30 Arvid Eriksson Hagaby GOIF 00:22:11 56,25
32 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:22:15 56,64
33 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:22:24 57,52
34 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:22:47 59,75
36 Marcus Carlsson IF Hagen 00:22:53 60,33
36 Gustav Runefors Växjö OK 00:22:53 60,33
39 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:00 61,01
40 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:23:02 61,21
42 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:23:07 61,69
44 William Nilsson Nyköpings OK 00:23:18 62,76
45 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:31 64,02
48 Martin Lamm Frölunda OL 00:23:37 64,61
49 Joel Plumppu Bredareds IF 00:23:39 64,80
50 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:23:42 65,09
51 Rasmus Täck OK Hammaren 00:23:45 65,38
52 Gunnar Engström Linköpings OK 00:23:46 65,48
53 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:23:48 65,67
54 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:23:51 65,97
55 Oscar Modig FK Göingarna 00:23:52 66,06
57 Viktor Berg Leksands OK 00:23:56 66,45
59 Albin Norén Piteå IF 00:23:58 66,65
62 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:24:14 68,20
63 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:24:17 68,49
65 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:24:23 69,07
66 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:24:25 69,27
67 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:24:31 69,85
68 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:24:38 70,53
68 Filip Möller OK Södertörn 00:24:38 70,53
70 Oskar Nyman OK Tyr 00:24:41 70,82
71 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:24:42 70,92
72 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:24:45 71,21
73 Algot Najvik FK Göingarna 00:24:49 71,60
74 Klas Johansson OK Tranan 00:24:53 71,99
75 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:24:59 72,57
76 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:25:06 73,25
77 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:25:07 73,35
79 Hugo Håkansson IK Ymer 00:25:13 73,93
80 Emil Jonsell IF Thor 00:25:17 74,32
82 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:25:22 74,80
83 Måns Holmgren OK Hammaren 00:25:26 75,19
84 Johan Grahn IK Uven 00:25:30 75,58
86 Harald Eklöf IF Hallby SOK 00:25:38 76,36
89 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:25:41 76,65
92 Arvid Önsten IK Vista 00:26:03 78,78
94 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:26:26 81,02
99 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:26:56 83,93
102 Samuel Axelson OK Tyr 00:27:28 87,04
103 Victor Wahlström Lunds OK 00:27:46 88,79
104 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:27:49 89,08
107 Albin Persson OK Pan-Kristianstad 00:28:24 92,48
109 Erik Eriksson OK Älgen 00:28:33 93,35
109 Simon Svensson Laholms IF OK 00:28:33 93,35
111 Isak Ericsson Nyköpings OK 00:28:34 93,45
113 Nils Ottosson Gävle OK 00:28:38 93,84
114 Anton Hansson OK Djerf 00:28:48 94,81
115 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:28:54 95,39
117 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:29:07 96,65
119 Tim Konradsson IK Omega 00:29:09 96,85
119 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:29:09 96,85
121 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:29:27 98,59
122 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:29:28 98,69
123 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:29:40 99,86
124 Samuel Norén OK Enen 00:29:42 100,05
125 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:30:00 101,80
126 Nils Strand OK Linné 00:30:01 101,90
127 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:30:08 102,58
128 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:30:10 102,77
129 Gustav Olsson Torsås OK 00:30:15 103,25
131 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:30:27 104,42
133 Daniel Hellberg Lunds OK 00:30:32 104,91
134 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:30:34 105,10
135 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:30:40 105,68
137 Joel Sundqvist OK Renen 00:30:53 106,94
138 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:31:18 109,37
140 Viktor Pettersson Gamleby OK 00:31:21 109,66
142 Viktor Carlsson IK Trenne Ullared 00:31:24 109,96
145 Jimmy Johansson Forsa OK 00:31:50 112,48
147 Axel Johansson Finspångs SOK 00:32:12 114,62
149 Eric Valjus Hagaby GOIF 00:32:34 116,75
151 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:33:16 120,83
152 Måns Eriksson Östersunds OK 00:33:19 121,12
153 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:29 122,09
154 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:33:48 123,94
155 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:33:50 124,13
157 Lucas Granberg OK Kåre 00:34:13 126,37
159 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:19 126,95
161 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:34:49 129,86
162 Alexander Augustsson OK Bävern 00:35:39 134,72
163 Hampus Brunander Attunda OK 00:36:03 137,05
164 Anders Ruhn OK Roslagen 00:36:36 140,25
164 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:36:36 140,25
166 Anton Silier Järfälla OK 00:36:43 140,93
167 Martin Skärlén Haninge SOK 00:36:55 142,10
168 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:37:14 143,94
169 Emil Berg Garda IK 00:37:41 146,56
170 Daniel Glimtén OK Löftan 00:37:50 147,44
171 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 00:38:02 148,60
172 Samuel Jonsson Köping-Kolsva OK 00:38:05 148,90
173 Erik Axelsson Gamleby OK 00:38:42 152,49
174 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:38:58 154,04
176 Nils Hammar FK Herkules 00:39:07 154,92
177 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:39:22 156,37
178 Ludvig Lindén Attunda OK 00:39:38 157,93
179 Erik Lund Stenungsunds OK 00:39:48 158,90
180 Nial Simes OK Tyr 00:40:10 161,03
181 Axel Toresson Lunds OK 00:40:37 163,66
182 Oliver Schmidt OK Kontinent 00:40:58 165,69
183 Albin Hjertström FK Friskus-Varberg 00:41:27 168,51
184 Jonathan Lind OK Lindéna 00:41:51 170,84
187 Oscar Roos SOK Träff 00:44:45 187,74
188 Hampus Karmetun OK Bävern 00:47:39 204,63
189 Benjamin Pauli Istrums SK 00:48:44 210,95
192 Oliver Fransson Lee OK Alehof 00:52:53 235,13
193 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 00:53:59 241,54
194 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:55:35 250,86
195 Niklas Kronhelm OK Måsen 01:06:44 300,00
Jonathan Uller Kils OK
Filip Johansson Trollhättans SOK
Mattias Ivarez OK Södertörn
Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby
Martin Danielsson OK Kåre

Annonser