Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 3 - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:19:11 25,15
2 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:20:27 30,63
4 Maja Porle Växjö OK 00:21:27 34,96
5 Emilia Engel OK Ravinen 00:21:39 35,82
6 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:21:48 36,47
7 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:21:55 36,97
9 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:22:43 40,43
10 Ida Roos SOK Träff 00:23:10 42,38
11 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:23:19 43,03
13 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:23:22 43,24
14 Tove Pettersson OK Roxen 00:23:26 43,53
15 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:23:36 44,25
17 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:23:46 44,97
18 Julia Wanner Avesta OK 00:23:52 45,41
19 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:23:53 45,48
20 Elin Berg OK Ravinen 00:24:12 46,85
22 Anna Nordström Sigtuna OK 00:24:13 46,92
24 Alicia Lundgren Växjö OK 00:24:19 47,35
25 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:24:52 49,73
26 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:24:56 50,02
28 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:25:18 51,60
29 Clara Dahl Härlövs IF 00:25:40 53,19
30 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:25:49 53,84
31 Lovisa Johansson OK Dacke 00:26:18 55,93
33 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:26:40 57,51
34 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:27:17 60,18
35 Thea Sjösten Andersson IFK Moras OK 00:27:21 60,47
36 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:27:25 60,76
38 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:27:35 61,48
39 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:27:48 62,41
39 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:27:48 62,41
41 Agnes Broman OK Roslagen 00:27:50 62,56
42 Amanda Ivehammar Linköpings OK 00:27:55 62,92
42 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:27:55 62,92
42 Clara Spik Leksands OK 00:27:55 62,92
45 Amanda Jansson OK Djerf 00:27:57 63,06
45 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:27:57 63,06
47 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:28:02 63,42
48 Elin Lindblad OK Djerf 00:28:04 63,57
48 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:28:04 63,57
51 Karolina Holmström Västerbergslagens OL 00:28:37 65,95
53 Frida Björk Örkelljunga FK 00:28:43 66,38
54 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:28:44 66,45
55 Linda Renner OK Södertörn 00:28:59 67,53
59 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:29:21 69,12
60 Ellika Groth Kungälvs OK 00:29:22 69,19
61 Felicia Järsenholt Ulricehamns OK 00:29:28 69,62
62 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:29:31 69,84
65 Ella Brandshage IK Jarl Rättvik 00:29:47 70,99
66 Klara Höglund Eksjö SOK 00:29:54 71,49
67 Tove Eriksson Ryda SK 00:29:55 71,57
68 Nelly Persson Sundsvalls OK 00:30:01 72,00
70 Tilda Henriksson Tormestorps IF 00:30:12 72,79
73 Tilda Johansson OK Pan-Kristianstad 00:30:28 73,95
74 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:30:32 74,23
75 Ida johnsson OK Kåre 00:30:39 74,74
77 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:31:00 76,25
77 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:00 76,25
80 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:31:32 78,56
81 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:34 78,70
82 Cornelia Lydin OK Kontinent 00:31:41 79,21
84 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:31:44 79,42
85 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:32:01 80,65
88 Nora Aroneng Hestra IF 00:32:28 82,59
89 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:32:32 82,88
91 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:32:47 83,96
92 Tilda Andersson Tullinge SK 00:32:57 84,68
93 Hanna Svanberg Bergnäsets AIK 00:32:59 84,83
94 Carolin Gradin Andrarums IF 00:33:02 85,04
95 Alma Evertsson Lessebo OK 00:33:06 85,33
96 Elin Unander Sundsvalls OK 00:33:20 86,34
97 Ester Freidlitz OK Landehof 00:33:21 86,41
99 Elisabet Mikkelsen SOK Viljan 00:33:34 87,35
100 Elin Dahl Visborgs OK 00:33:36 87,49
102 Anna Adetorp Sundsvalls OK 00:33:51 88,57
103 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:34:18 90,52
103 Ottilia Lunde Andersson OK Landehof 00:34:18 90,52
105 Petra Eriksson OK Gynge 00:34:25 91,03
106 Matilda Larsson OK Hällen 00:34:31 91,46
107 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:34:35 91,75
110 Linnea Holmvik Tidaholm SOK Sisu 00:34:50 92,83
111 Ida Helgesson Hestra IF 00:34:58 93,40
112 Hedda Persson Vildir Skarpnäcks OL 00:34:59 93,48
114 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:35:30 95,71
115 Lova Brandshage IK Jarl Rättvik 00:35:54 97,44
116 Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:35:58 97,73
117 Ellemina Rasmussen OK Kontinent 00:36:13 98,81
118 Ingrid Stake Västvärmlands OK 00:36:19 99,24
119 Emelie Rönnborg IK Uven 00:36:29 99,96
120 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:36:49 101,40
121 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:37:08 102,77
122 Alma Leijon Härlövs IF 00:37:52 105,94
123 Evelina Olsson OK Nackhe 00:38:17 107,75
124 Hanna Brorson OK Nackhe 00:38:29 108,61
125 Klara Bolin Tullinge SK 00:38:35 109,04
126 Agnes Källström Sala OK 00:38:40 109,40
127 Wilma Larsson OK Tor 00:39:09 111,49
129 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:39:18 112,14
131 Alva Jonsson Långhundra IF 00:39:29 112,93
132 Hanna Karlsson Länna IF 00:39:31 113,08
133 Alva Bohlin IFK Göteborg 00:39:36 113,44
134 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:40:22 116,75
135 Lotten Sandén OK Södertörn 00:41:03 119,71
137 Petrina Costermans Järla Orientering 00:42:01 123,89
138 Klara Hagstrand Burseryds IF 00:43:05 128,50
139 Katarina Norrby OK Södertörn 00:44:02 132,61
142 Ellen Wiksten Gävle OK 00:45:56 140,82
143 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 00:46:04 141,40
144 Hanna Olsson Brattås CK 00:46:33 143,49
145 Anna Lithell OK Linné 00:46:52 144,86
146 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 00:47:33 147,82
147 Kajsa Homann OK Orinto 00:48:09 150,41
148 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 00:48:20 151,20
149 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:48:22 151,35
150 Maja Johansson Skattkärrs IF 00:48:23 151,42
152 Anna Aronsson Hässleholms OK 00:49:55 158,05
154 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:51:22 164,32
155 Lova Aggefors OK Ravinen 00:51:51 166,41
156 Kajsa Ward OK Vivill 00:52:56 171,09
157 Stina Möller Skåneslättens OL 00:55:10 180,75
158 Elvira Paulsson Umeå OK 00:56:15 185,43
159 Lina Pontén Selånger SOK 00:56:18 185,65
160 Lisa Hallmén OK Tisaren 00:56:51 188,03
161 Josefin Petterson Södertälje-Nykvarn OF 00:57:23 190,34
164 Maja Strand FK Åsen 01:04:08 219,52
166 Maja Gelkner Skåneslättens OL 01:09:15 241,65
Annie Sjöö OK Landehof

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr