Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 3 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Nora Holmgård Kils OK 00:15:12 46,47
2 Hanna Lundberg OK Renen 00:15:43 50,01
3 Emma Ling Jönköpings OK 00:16:23 54,58
4 Klara Andersson OK Orion 00:17:38 63,16
6 Linda Jonsson OK Orion 00:17:54 64,99
8 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:18:07 66,47
10 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:18:16 67,50
11 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:18:46 70,93
12 Therese Nilsson OK Österåker 00:19:00 72,53
13 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:19:05 73,10
14 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:19:28 75,73
16 Tove Ringi OK Kåre 00:19:49 78,13
18 Sofia Ivers Attunda OK 00:20:10 80,53
19 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:20:16 81,22
20 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:20:20 81,68
21 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:20:31 82,94
21 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:20:31 82,94
23 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:20:39 83,85
24 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 00:20:42 84,19
25 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:20:43 84,31
29 Ebba Lindell IF Thor 00:21:04 86,71
30 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:21:14 87,85
32 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:21:26 89,22
33 Hanna Sunnegårdh Ring Ronneby OK 00:21:30 89,68
34 Ida Larsson Västerås SOK 00:21:43 91,17
35 Tilda Sundqvist OK Renen 00:21:47 91,62
36 Alma Hjertberg Hestra IF 00:22:00 93,11
37 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:22:10 94,25
38 Emma Lilje Gävle OK 00:22:13 94,60
39 Elvira Karnehed OK Roxen 00:22:15 94,82
41 Johanna Fransson Jönköpings OK 00:22:19 95,28
42 Maja Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:22:22 95,63
43 Ebba Rosander SOK Aneby 00:22:24 95,85
44 Rebecca Harden FK Boken 00:22:25 95,97
45 Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:22:32 96,77
48 Elin Rindstig SOK Viljan 00:22:46 98,37
49 Marie-Chantal Ballnus Järfälla OK 00:22:48 98,60
50 Felicia Lorén OK Landehof 00:22:59 99,86
51 Olivia Asketun OK Roxen 00:23:03 100,31
51 Irma Svensson OK Klyftamo 00:23:03 100,31
53 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:23:18 102,03
54 Thea Karlsson Ryda SK 00:23:19 102,14
55 Josefine Johnsson OK Tor 00:23:22 102,48
57 Olivia Asp IFK Göteborg 00:23:29 103,28
58 Sofie Franzén Almby IK 00:23:38 104,31
60 Hanna Roth Linköpings OK 00:23:46 105,23
62 Sara Möller OK Södertörn 00:24:02 107,06
63 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:24:03 107,17
63 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:24:03 107,17
63 Emilia Brangefält Västerås SOK 00:24:03 107,17
66 Tova Danielsson OK Skogsfalken 00:24:10 107,97
68 Sofia Palm FK Boken 00:24:20 109,12
70 Nellie Nilsson OK Orion 00:24:37 111,06
71 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:24:39 111,29
72 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:24:55 113,12
73 Clara Samuelsson OK Vivill 00:24:56 113,23
73 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:24:56 113,23
75 Ylva Johansson OK Djerf 00:25:04 114,15
76 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:25:07 114,49
78 Ella Karlsson Snättringe SK 00:25:40 118,26
79 Isabella Joons Leksands OK 00:25:54 119,86
80 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:25:57 120,20
81 Alice Marmelid OK Roxen 00:25:58 120,32
82 Elsa Albinsson OK Tyr 00:26:00 120,55
85 Emma Bellander Gustavsbergs OK 00:26:08 121,46
86 Moa Hjort OK Roxen 00:26:10 121,69
87 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:26:12 121,92
88 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:26:20 122,83
89 Emely Weihart OK Orinto 00:26:23 123,18
90 Ida Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:26:25 123,41
90 Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:26:25 123,41
92 Emma Hedin Kils OK 00:26:34 124,43
93 Katja Leickt Tullinge SK 00:26:38 124,89
94 Emilia Karlsson Långhundra IF 00:26:42 125,35
98 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:27:14 129,01
100 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:27:17 129,35
101 Alva Pleiner Täby OK 00:27:22 129,92
102 Lina Eriksson OK Grip 00:27:23 130,04
103 Julia Funke Leksands OK 00:27:24 130,15
104 Elin Hugosson Lunds OK 00:27:27 130,49
105 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:27:40 131,98
108 Nicolina Moberg OK Tyr 00:28:01 134,38
109 Maja Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:28:23 136,90
110 Marie Asplund Kungälvs OK 00:28:24 137,01
110 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:28:24 137,01
112 Anna Aasa Övertorneå IF 00:28:45 139,41
113 Vilde Jonsson-Wold Sundbybergs IK 00:29:03 141,47
114 Klara Johansson Västvärmlands OK 00:29:07 141,93
115 Klara Göransson Karlsbyhedens IK 00:29:11 142,38
116 Emmy Lindgren Linköpings OK 00:29:30 144,56
119 Matilda Ahlström Istrums SK 00:29:43 146,04
120 Malin Hansson Täby OK 00:29:46 146,38
121 Ylva Prellner Skåneslättens OL 00:30:04 148,44
122 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 00:30:10 149,13
123 Clara Johansson OK Skärmen 00:30:23 150,61
124 Tilda M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:30:32 151,64
125 Sofia Rämmal Lunds OK 00:30:34 151,87
126 Ella Björck IK Uven 00:30:41 152,67
127 Ebba Konradsson IK Omega 00:30:47 153,36
129 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:30:51 153,82
131 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:31:08 155,76
132 Tilda Lagerhäll Rehns BK 00:31:20 157,13
134 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:31:28 158,05
135 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:31:31 158,39
138 Astrid Frohlund Hägg Eksjö SOK 00:31:39 159,30
140 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:31:57 161,36
141 Lisa Olsson Torsås OK 00:32:20 163,99
142 Elin Johansson Gudhems IF 00:32:31 165,25
144 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:32:37 165,93
145 Ida Spennare Attunda OK 00:33:26 171,54
146 Karolina Bolander Snättringe SK 00:33:27 171,65
147 Lisa Homann OK Orinto 00:34:15 177,14
149 Natalie Westlund Torsås OK 00:34:23 178,05
150 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 00:34:35 179,42
151 Ester Laudon Vännäs OK 00:35:03 182,62
152 Sara Nyholm OK Linné 00:35:24 185,03
153 Elin Johansson SOK Viljan 00:36:13 190,63
154 Matilda Honeth Växjö OK 00:36:29 192,46
155 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:36:35 193,14
156 Alva Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:36:45 194,29
157 Ingrid Olsson OK Tor 00:36:59 195,89
159 Ellen Ekinge OK Motala 00:37:36 200,12
160 Saga Stålhandske Skåneslättens OL 00:37:42 200,80
161 Tilda Thulin Kungälvs OK 00:37:49 201,60
162 Elsa Jonsson Lidköpings VSK 00:37:52 201,95
163 Astrid Rusk OK Kontinent 00:38:18 204,92
165 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 00:38:46 208,12
166 Johanna Svensson OK Löftan 00:38:49 208,46
167 Elina Liljedahl OK Skogsfalken 00:39:18 211,78
168 Alva Larsson Sundsvalls OK 00:39:28 212,92
170 Agnes Knutsson Örkelljunga FK 00:40:14 218,18
171 Saga Schmidt OK Kontinent 00:41:28 226,64
172 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:42:11 231,55
174 Ella Söderbergh IFK Göteborg 00:44:22 246,53
175 Elsa Lampinen Selånger SOK 00:44:36 248,13
176 Malva Lindbärg OK Södertörn 00:46:29 261,05
177 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:47:18 266,65
178 Malin Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:56 271,00
181 Malin Stomberg IF Hagen 00:57:50 300,00
182 Malin Norlander OK Nackhe 01:04:21 300,00
180 My Blixt Isaksson Avesta OK 00:55:41 300,00
Ella Forsberg OK Ravinen
Matilda Borglund IK Omega

Annonser

OOCup 2022