Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Lindman Finspångs SOK 00:50:49 8,62
4 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:53:44 13,31
5 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:54:05 13,87
6 Anton Forsberg Långhundra IF 00:54:08 13,95
9 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:54:49 15,05
10 Simon Wikström Halmstad OK 00:54:59 15,31
11 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:55:17 15,80
12 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:55:26 16,04
13 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:55:27 16,06
14 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:55:33 16,22
17 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:56:11 17,24
18 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:56:15 17,35
19 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:56:25 17,62
20 Filip Wadsten OK Landehof 00:56:31 17,78
23 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:56:41 18,04
24 Ville Johansson OK Kolmården 00:57:36 19,52
25 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:57:42 19,68
27 Andreas Petersson Burseryds IF 00:58:02 20,21
30 Markus Larsson Hestra IF 00:59:02 21,82
31 Isak Langerak Järfälla OK 00:59:15 22,17
32 Emil Thellsén OK Roxen 00:59:16 22,19
32 Oskar Lind Eksjö SOK 00:59:16 22,19
35 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 00:59:46 23,00
37 Henrik Eklund Växjö OK 01:00:34 24,28
38 Martin Olsson IK Hakarpspojkarna 01:00:42 24,50
39 André Andersson Västerbergslagens OL 01:00:45 24,58
40 Samuel Plumppu Hestra IF 01:00:46 24,60
43 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:01:25 25,65
44 Martin Särnbrink OK Tisaren 01:01:53 26,40
46 William Rigg OK Ravinen 01:02:26 27,28
48 Filip Karlsson IF Hagen 01:02:35 27,52
49 Albin Lillieström OK Roxen 01:02:37 27,57
50 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:02:38 27,60
52 Olle Andersson Tullinge SK 01:03:04 28,30
53 Johan Lenning Skåneslättens OL 01:03:09 28,43
54 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 01:03:16 28,62
55 Karl Enges Attunda OK 01:03:43 29,34
56 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 01:03:49 29,50
59 Tom Campbell Lustens OK 01:04:30 30,60
64 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:05:48 32,69
65 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:05:49 32,71
66 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:06:04 33,12
69 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:07:01 34,64
70 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 01:07:03 34,69
74 Erik Hållström Gävle OK 01:08:51 37,59
75 Sven Engström Linköpings OK 01:08:53 37,64
76 Lukas Eveborn OK Roxen 01:09:49 39,14
77 Olle Skog Tullinge SK 01:10:18 39,91
79 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:11:51 42,40
81 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:12:01 42,67
83 August Kollberg Eksjö SOK 01:12:14 43,02
84 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:12:16 43,07
85 Martin Herbert Täby OK 01:12:18 43,13
87 Johannes Ridefelt OK Linné 01:12:22 43,23
89 Alexander Wiklund Finspångs SOK 01:12:53 44,06
90 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 01:13:04 44,36
91 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:14:16 46,29
94 Albin Bergkvist Bjursås OK 01:15:23 48,08
97 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:18:38 53,30

Annonser