Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Johansson Halmstad OK 01:15:01 7,70
2 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:16:42 9,51
3 Rickard Börjesson Vänersborgs SK 01:17:19 10,17
4 Viktor Silvemark Ärla IF 01:17:20 10,19
5 Erik Martinsson Linköpings OK 01:17:32 10,41
5 Oskar Daniels Attunda OK 01:17:32 10,41
7 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:17:41 10,57
8 Erik Folkesson Blom IFK Moras OK 01:17:48 10,69
10 Erik Boman Gävle OK 01:18:24 11,34
12 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 01:18:52 11,84
13 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:19:27 12,47
14 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 01:19:52 12,92
15 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:19:57 13,01
16 Love Sintring Hagaby GOIF 01:19:59 13,04
17 Isak Bergman OK Skogsfalken 01:20:18 13,38
19 Jonas Engström OK Hällen 01:20:33 13,65
21 Aleksander Bernaciak OK Orion 01:20:58 14,10
22 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:20:59 14,12
23 Jonas Nordström Halden SK 01:21:03 14,19
24 Pontus Petersson OK Orion 01:21:10 14,32
25 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:21:47 14,98
26 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:22:11 15,41
27 Love Berzell OK Ravinen 01:22:16 15,50
28 Johan Hellman Vänersborgs SK 01:23:22 16,68
29 Fredrik Persson IFK Göteborg 01:24:15 17,63
30 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 01:24:32 17,94
31 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:24:34 17,97
32 Emil Lauri Järla Orientering 01:24:37 18,03
33 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:24:40 18,08
34 Patrik Lind Ärla IF 01:24:58 18,40
37 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:26:19 19,86
38 Christian Kollberg Järla Orientering 01:26:29 20,03
39 Linus Larsson OK Kåre 01:26:32 20,09
41 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:27:17 20,90
42 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 01:27:26 21,06
43 Andrey Lamov IFK Moras OK 01:27:33 21,18
44 Daniel Netz IFK Göteborg 01:27:50 21,49
45 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:28:27 22,15
47 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 01:29:02 22,78
50 Martin Ahlberger Hestra IF 01:29:26 23,21
51 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:29:35 23,37
52 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:29:44 23,53
53 Johan Kärrström Tullinge SK 01:30:05 23,91
54 Martin Jansson OK Rodhen 01:30:26 24,28
55 Karl Levin Sävedalens AIK 01:30:28 24,32
56 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 01:30:48 24,68
57 Oscar Björck Järla Orientering 01:30:51 24,73
58 Ola Nyberg OK Kåre 01:31:16 25,18
59 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:31:23 25,31
61 Linus Rapp IFK Moras OK 01:31:41 25,63
64 Anders Hultgren Sundsvalls OK 01:31:56 25,90
66 Carl Magnusson IFK Moras OK 01:32:41 26,70
67 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:32:43 26,74
68 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:32:47 26,81
69 Erik Gustafsson NTNUI 01:32:59 27,03
71 Simon Eklöv OK Linné 01:33:05 27,13
73 Rickard Holmqvist Hestra IF 01:34:07 28,25
74 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 01:34:14 28,37
75 Mattias Karlsson Växjö OK 01:34:16 28,41
76 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 01:34:18 28,44
78 Måns Bränneby OK Kolmården 01:34:59 29,18
79 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:35:08 29,34
80 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:35:50 30,09
82 John Persson IFK Göteborg 01:36:02 30,31
84 Patrik Johansson Kexholms SK 01:36:32 30,85
85 Conor Short OK Tisaren 01:36:57 31,29
86 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:37:11 31,54
87 Simon Andersson OK Kullingshof 01:37:15 31,62
89 Per Eklöf OK Milan 01:37:32 31,92
90 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:37:33 31,94
91 Mattias Andersson OK Tisaren 01:37:40 32,06
92 Johan Norberg OK Orion 01:37:49 32,23
93 Samuel Andersson IFK Umeå 01:38:21 32,80
94 Matt Ogden OK Linné 01:38:28 32,93
95 Anders Johansson Rehns BK 01:38:49 33,30
96 Oscar Vångell Ärla IF 01:39:59 34,56
97 Markus Lang Stora Tuna OK 01:40:01 34,59
98 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:40:13 34,81
99 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:40:18 34,90
100 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:40:23 34,99
101 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:41:05 35,74
102 Hans Persson Gävle OK 01:41:20 36,01
103 Johan Wikström OK Tyr 01:41:22 36,04
103 Erik Sköld Linköpings OK 01:41:22 36,04
105 Lars Lundström IF Hallby SOK 01:41:55 36,64
106 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:42:10 36,91
108 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 01:42:31 37,28
109 Colm Moran OK Tisaren 01:42:57 37,75
110 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 01:43:07 37,93
113 Otto Lundman OK Roslagen 01:43:43 38,57
114 Charlie Stolt Rehns BK 01:43:51 38,72
115 Jonas Andersson IF Rigor 01:43:57 38,82
116 John Kumlin IK Ymer 01:43:59 38,86
117 Jacob Vikström Falkenbergs OK 01:44:25 39,33
119 Niklas Karlsson Växjö OK 01:44:26 39,34
120 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:44:32 39,45
121 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:44:40 39,59
122 Johan Ställberg Tullinge SK 01:45:01 39,97
123 Anton Tynong Gävle OK 01:45:19 40,29
124 Johan Sjögren OK Tyr 01:45:29 40,47
125 Simon Hedlund Ärla IF 01:45:59 41,01
126 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 01:46:01 41,05
127 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:47:27 42,59
128 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 01:47:45 42,91
130 Jonas Lindahl OK Milan 01:48:11 43,38
133 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:50:51 46,25
134 Martin Wendt Lunds OK 01:51:52 47,34
135 Lasse Jansson Eksjö SOK 01:51:58 47,45
136 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 01:52:40 48,20
137 Magnus Björk OK Borgen 01:53:01 48,58
138 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:53:05 48,65
140 Dag Stridh Umeå OK 01:54:10 49,81
141 Holger Kohr Järla Orientering 01:54:15 49,90
142 Erik Edespong FK Friskus-Varberg 01:55:36 51,36
145 Björn Johansson Östersunds OK 01:56:35 52,41
148 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 02:03:10 59,49
150 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 02:04:22 60,79
151 Lucas Wändel Lunds OK 02:04:27 60,88
153 Daniel Johansson Falkenbergs OK 02:05:44 62,26
156 Viktor Henmyr OK Vilse 87 02:15:40 72,94
158 Robin Gelinder Attunda OK 02:29:15 87,55
160 Henrik Fröjd Rehns BK 02:33:53 92,54
162 Jesper Sjögren OK Kullingshof 02:42:19 101,61
Marcus Wadell Ulricehamns OK
Johan Levin Sävedalens AIK
Mattias Jonsson Linköpings OK
Nils Dahlqvist Storviks IF
Gustav Eriksson Stora Tuna OK
Jan Johansson IFK Umeå
Martin Larsson Hestra IF

Annonser

Mila