Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Josefin Bengtsson Långhundra IF 00:49:38 9,12
4 Jenni Simola Finspångs SOK 00:51:01 10,99
5 Benita Hansson Hagaby GOIF 00:52:29 12,96
7 Jenny Björk Örkelljunga FK 00:53:11 13,90
8 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 00:53:23 14,17
10 Therese Klintberg Eksjö SOK 00:53:33 14,40
11 Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 00:53:34 14,42
12 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:13 15,30
13 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 00:54:55 16,24
14 My Westlund OK Tyr 00:54:58 16,31
15 Emma Bromark Långhundra IF 00:55:07 16,51
16 Anna Månsson OK Löftan 00:55:28 16,98
17 Ylva Sunesson OK Alehof 00:55:47 17,41
18 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 00:55:51 17,50
19 Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK 00:56:11 17,95
19 Cecilia Einarsson Västerås SOK 00:56:11 17,95
21 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:56:15 18,04
22 Linda Hallberg Bredareds IF 00:56:19 18,12
23 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:57:05 19,16
24 Emelie Svalin Vänersborgs SK 00:57:31 19,74
25 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 00:57:40 19,94
26 Emma Bergström OK Vargen 00:57:55 20,28
27 Maria Johansson Torsås OK 00:58:00 20,39
27 Ida Dalhammer OK Roxen 00:58:00 20,39
29 Anna Thomasdotter Västerås SOK 00:58:11 20,64
30 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 00:58:27 21,00
31 Sofia Persson Snättringe SK 00:58:39 21,27
32 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 00:58:40 21,29
33 Elin Carlsson IFK Lidingö SOK 00:58:48 21,47
34 Anna Brodin OK Tyr 00:58:54 21,60
35 Maria Gustafsson Sävedalens AIK 00:58:56 21,65
35 Moa Kjellstrand Centrum OK 00:58:56 21,65
37 Malin Jacobson OK Tor 00:59:17 22,12
39 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:59:25 22,30
40 Karin Holm OK Klyftamo 00:59:40 22,64
41 Jenny Håland Tullinge SK 00:59:55 22,97
42 Malin Annegård Centrum OK 01:00:04 23,18
43 Lisa Pettersson OK Dacke 01:00:54 24,30
44 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 01:01:14 24,75
45 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 01:01:26 25,02
46 Desiré Rex OK Landehof 01:01:29 25,08
48 Olga Pasichna Stora Tuna OK 01:01:50 25,56
49 Frida Forsberg OK Ravinen 01:02:08 25,96
50 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 01:02:22 26,27
51 Hanna Johansson Skattkärrs IF 01:03:01 27,15
52 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 01:03:19 27,55
53 Samantha Ahlgren OK Roslagen 01:03:29 27,78
54 Sofia Larsson Hestra IF 01:03:37 27,96
55 Karolina Källstrand Göteborg-Majorna OK 01:03:42 28,07
56 Lisa Westerberg OK Milan 01:03:54 28,34
57 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 01:03:59 28,45
58 Elin Törnroth Hjobygdens OK 01:04:02 28,52
60 Emilia Henrysson Tibro OK 01:04:15 28,81
61 Linnea Börjars Kils OK 01:04:20 28,92
62 Elin Wallquist Växjö OK 01:04:33 29,22
63 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:04:49 29,58
64 Linn Bylars Forsa OK 01:05:08 30,00
65 Sofia Gumaelius Tibro OK 01:05:13 30,11
66 Sara Johansson OK Linné 01:05:18 30,23
67 Maria Bois Leksands OK 01:05:36 30,63
68 Lisa Palm Sävedalens AIK 01:05:37 30,65
70 Anna Olsson Tibro OK 01:05:46 30,86
70 Hanna Wåhlin OK Skogsfalken 01:05:46 30,86
72 Lena Öhman Centrum OK 01:05:51 30,97
73 Frida Danielsson Västerås SOK 01:06:02 31,21
75 Susanna Forsell Motala AIF OL 01:06:09 31,37
76 Anna Tiderman Snättringe SK 01:06:16 31,53
78 Lisa Reichenberg Idefjordens SK 01:06:34 31,93
79 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 01:06:41 32,09
81 Emma Ekberg Lidköpings VSK 01:06:59 32,49
83 Ida Pihl Skoog OK Linné 01:07:12 32,79
84 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:07:24 33,06
85 Therese Larsson OK Kroppefjäll 01:07:39 33,39
87 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 01:07:49 33,62
88 Viktoria Helmersson OK Ravinen 01:07:50 33,64
90 Caroline Gustafsson Istrums SK 01:08:08 34,04
91 Frida Andersson OK Orion 01:08:11 34,11
92 Marie Rönnestrand Frösö IF 01:08:15 34,20
93 Linnea Östergren Växjö OK 01:08:48 34,94
95 Erika Jansson Rasbo IK 01:08:52 35,03
97 Josefine Söderlund Leksands OK 01:09:05 35,32
98 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:09:21 35,68
99 Kristin Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:09:23 35,73
100 Kristina Aspvall Centrum OK 01:09:41 36,13
101 Linnea Kjell Linköpings OK 01:09:44 36,20
104 Mia Kajsajuntti Hamar OK 01:10:53 37,75
105 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 01:10:59 37,88
106 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 01:11:00 37,91
107 Matilda Jonsson Linköpings OK 01:11:03 37,97
108 Sofie Wetter Arboga OK 01:11:10 38,13
109 Marie Borggren Lunds OK 01:11:11 38,15
112 Sofia Levin OK Tyr 01:11:22 38,40
113 Sara Ivarsson OK Kullingshof 01:11:42 38,85
115 Therese Alfredsson Sävedalens AIK 01:12:08 39,43
116 Anne Hansson Markbygdens OK 01:12:09 39,45
117 Erica Ek Växjö OK 01:12:16 39,61
118 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:12:18 39,66
119 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 01:12:19 39,68
120 Maria Brodin OK Tyr 01:12:23 39,77
123 Emma Lundman OK Roslagen 01:13:05 40,71
125 Elin Nygren-Wåhlin OK Södertörn 01:14:11 42,19
125 Agnes Söderlund Tormestorps IF 01:14:11 42,19
127 Elin Gunnarsson Linköpings OK 01:14:38 42,80
128 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 01:14:48 43,02
130 Bettina Hoelgaard Ärla IF 01:15:00 43,29
135 Lovisa Falk Hagaby GOIF 01:15:33 44,03
136 Emma Jonsson OK Rodhen 01:15:51 44,44
137 Linn Söderström Oskarströms OK 01:15:53 44,48
140 Hanna Modin Lunds OK 01:16:18 45,04
143 Elise Rognsvåg Rehns BK 01:17:32 46,71
145 Sofia Hägglund OK Hammaren 01:18:06 47,47
147 Amanda Åström VK Uvarna 01:18:18 47,74
149 Karin Dernegård Ålems OK 01:18:50 48,46
153 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:19:46 49,71
156 Ingrid Berge NTNUI 01:20:28 50,66
158 Ida Hyvönen OK Tyr 01:20:50 51,15
160 Jenny Olsson Örkelljunga FK 01:21:01 51,40
162 Matilda Wigren Johansson IFK Hedemora OK 01:21:28 52,00
164 Maria Backlund OK Hällen 01:21:39 52,25
165 Sandra Boman Lustens OK 01:22:34 53,49
167 Elin Olofsson Sidensjö IK 01:24:14 55,73
168 Stina Persson Emmaboda Verda OK 01:25:35 57,55
169 Frida Johansson Idefjordens SK 01:26:36 58,92
173 Therese Persson Snättringe SK 01:31:15 65,18
174 Emelie Larsson Ärla IF 01:32:04 66,28
176 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 01:32:17 66,58
177 Elin Nyberg Lunds OK 01:34:18 69,29
178 Eliane Brändle Umeå OK 01:35:29 70,89
182 Cristina Hedlund Vandrarringen 01:40:38 77,82
188 Johanna Henriksson Falkenbergs OK 01:47:49 87,50
190 Emilia Forslin Rehns BK 01:49:04 89,19
191 Malin Andrén Tibro OK 01:50:42 91,39
194 Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 01:57:47 100,93
Linnéa Daniels Attunda OK
Stina Anderjon Växjö OK
Evelina Christoffersson OK Renen
Jessica Levin Sävedalens AIK
Maria Fredlund Tullinge SK
Yevheniya Shcherbakova OK Pan-Kristianstad
Anja Minör Göteborg-Majorna OK

Annonser

Bagheera