Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:53:40 7,17
3 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 00:55:51 10,43
4 Anton Sundgren Långhundra IF 00:56:02 10,70
5 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:56:48 11,85
6 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:57:21 12,67
8 Josh Beech OK Södertörn 00:58:07 13,82
10 Robert Johansson Täby OK 00:58:17 14,07
11 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:58:19 14,11
12 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:58:35 14,51
13 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:58:42 14,69
14 Daniel Gunnarsson OK Orion 00:58:43 14,71
15 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 00:59:08 15,33
18 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 00:59:44 16,23
19 Johan Lindahl Täby OK 00:59:50 16,38
21 Albin Andersson Markbygdens OK 01:00:07 16,80
22 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 01:00:29 17,35
23 Magnus Sager OK Orion 01:00:39 17,60
24 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:00:44 17,72
26 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:01:01 18,15
27 Joel Francen Linköpings OK 01:01:03 18,20
30 Simon Larsson Markbygdens OK 01:01:56 19,52
31 Markus Johansson IFK Göteborg 01:02:30 20,36
32 Jonas Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:02:47 20,79
34 Thomas Gustavsson Gudhems IF 01:03:15 21,48
35 Fredrik Rosén Jönköpings OK 01:03:21 21,63
36 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:03:24 21,71
38 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:03:49 22,33
39 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 01:03:55 22,48
40 Gustav Åhren Motala AIF OL 01:04:10 22,85
41 Albin Thunberg OK Alehof 01:04:11 22,88
42 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 01:04:29 23,33
43 Benjamin Edlund Hestra IF 01:04:38 23,55
44 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 01:04:39 23,58
46 Rickard Ingesson Gamleby OK 01:04:57 24,02
47 Anders Lindberg Motala AIF OL 01:05:02 24,15
48 Mikael Axin Hagaby GOIF 01:05:14 24,45
49 Martin Sundström Söderhamns OK 01:05:23 24,67
50 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:05:37 25,02
51 Pontus Johansson OK Linné 01:05:44 25,19
52 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:05:59 25,57
53 Johan Antonsson OK Löftan 01:06:04 25,69
54 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 01:06:07 25,77
57 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 01:06:56 26,99
60 Victor Axbom OK Landehof 01:07:42 28,13
63 Karl Larsson OK Skogshjortarna 01:08:56 29,97
64 David Sundström Söderhamns OK 01:08:57 30,00
65 Håkan Pettersson OK Djerf 01:08:58 30,02
66 John Svanberg OK Södertörn 01:09:06 30,22
68 Willy Gahlin Härnösands OK 01:09:12 30,37
69 Olof Bergvall FK Åsen 01:09:31 30,84
70 Johan Sisell OK Södertörn 01:09:47 31,24
71 Thomas Pettersson IF Thor 01:09:48 31,27
72 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:09:54 31,42
73 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:10:15 31,94
75 Stefan Roos Göteborg-Majorna OK 01:10:45 32,69
76 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:10:48 32,76
78 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:11:29 33,78
79 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:11:44 34,16
80 David Jonsson OK Klyftamo 01:12:05 34,68
81 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:12:23 35,13
82 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 01:12:28 35,25
82 Jonas Nyberg OK Alehof 01:12:28 35,25
84 Samuel Örn Markaryds FK 01:12:37 35,48
85 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 01:12:41 35,57
86 Robert Sandberg OK Roslagen 01:12:42 35,60
87 Mattias Karlsson OK Alehof 01:13:15 36,42
88 Viktor Tovesson OK Orion 01:13:26 36,70
89 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:13:33 36,87
90 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:13:54 37,39
91 Andreas Karlsson Mariestads FK 01:14:10 37,79
92 Sven Larsson Leksands OK 01:14:21 38,06
94 Simon Andersson Forsa OK 01:15:19 39,51
95 Erik Bengtsson FK Åsen 01:15:24 39,63
97 Johan Allard Linköpings OK 01:15:49 40,26
98 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 01:15:55 40,40
101 Henrik Holma Umeå OK 01:16:13 40,85
102 Fredrik Andersson IF Rigor 01:16:15 40,90
102 Erik Råberg OK Tyr 01:16:15 40,90
104 Albin Olausson Askersunds OK 01:16:23 41,10
105 Marcus Hansson OK Kolmården 01:16:27 41,20
106 Marcus Hardt KFUM Örebro OK 01:16:56 41,92
107 Johan Blick OK Alehof 01:17:03 42,10
108 Johan Schagerlind OK Bävern 01:17:11 42,30
110 Martin Olsson Täby OK 01:17:43 43,09
111 Per Wiréhn Byåsen IL 01:17:52 43,32
114 Daniel Berggren Östersunds OK 01:18:53 44,84
115 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 01:18:59 44,99
117 Gustaf Walther OK Denseln 01:19:10 45,26
120 Simon Nilsson Umeå OK 01:19:26 45,66
122 Sebastian Wahlström Snättringe SK 01:19:38 45,96
123 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:20:04 46,60
126 John Gahlin Härnösands OK 01:20:43 47,57
128 Patrik Brorsson Frösö IF 01:20:48 47,70
130 Gustav Lindeborg Täby OK 01:21:05 48,12
130 Emanuel Gahlin Härnösands OK 01:21:05 48,12
132 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 01:21:13 48,32
133 Viktor Öhlén Surahammars SOK 01:21:42 49,04
134 Erik Råberg OK Landehof 01:21:43 49,07
134 Håkan Andersson Halmstad OK 01:21:43 49,07
136 Marcus Ramström OK Kåre 01:21:54 49,34
138 Henrik Åberg OK Linné 01:22:09 49,72
139 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:22:38 50,44
139 Martin Lövald Hellberg Täby OK 01:22:38 50,44
141 Patrik Nilsson Snättringe SK 01:22:40 50,49
142 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 01:22:50 50,74
144 Robert Pettersson IF Thor 01:23:21 51,51
145 Marcus Ullman OK Alehof 01:23:26 51,63
146 Jonatan Fridolfsson OK Gränsen 01:23:32 51,78
147 Johan Eriksson Linköpings OK 01:23:39 51,96
148 Hampus Möller OK Hällen 01:24:09 52,70
149 Johan Larsson Lustens OK 01:24:33 53,30
150 Måns Faxén Växjö OK 01:24:34 53,33
152 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:24:55 53,85
153 Johan Nyman Linköpings OK 01:25:03 54,05
153 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:25:03 54,05
156 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:25:19 54,45
157 Gabriel Linderson Gamleby OK 01:25:33 54,79
158 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 01:25:37 54,89
162 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:26:23 56,04
162 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 01:26:23 56,04
164 Calle Gerdtman Vingåkers OK 01:26:26 56,11
166 Viktor Lundén Avesta OK 01:27:14 57,31
168 Isak Eklöv OK Linné 01:27:15 57,33
170 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:27:27 57,63
171 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 01:27:49 58,18
172 Jens Wicksén Centrum OK 01:27:51 58,23
173 Roland Persson Skarpnäcks OL 01:28:05 58,58
174 Robin Pousette Långhundra IF 01:29:12 60,25
175 Michael Hertin Västerviks OK 01:29:15 60,32
176 Simon Hannus VK Uvarna 01:29:22 60,50
180 Mårten Sundh Sundbybergs IK 01:29:55 61,32
182 Daniel Halvardsson Nässjö OK 01:31:00 62,93
183 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:31:16 63,33
184 Erik Andersson OK Södertörn 01:31:31 63,71
186 Peter Kjellberg Istrums SK 01:32:23 65,00
187 Fredric Johansson Snättringe SK 01:32:42 65,47
188 Robert Larsson Gamleby OK 01:33:21 66,45
190 Jakob Vall Vittjärvs IK 01:33:43 66,99
193 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:36:18 70,85
197 Tobias Pettersson Västerviks OK 01:40:33 77,20
198 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 01:40:50 77,62
204 Petter Walerius Gamleby OK 01:43:53 82,18
205 Mats Karlström Frösö IF 01:44:07 82,53
208 Anders Carnland Frösö IF 01:45:57 85,27
210 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:48:04 88,43
215 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:53:21 96,32
216 Dan Landgren OK Räven 01:53:45 96,92
219 Love Lindström Attunda OK 01:55:29 99,51
223 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 02:00:18 106,70
224 Linus Persson OK Kolmården 02:01:56 109,14
225 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 02:02:01 109,27
226 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:09:38 120,64
227 Daniel Beutler OK Södertörn 02:11:23 123,26
Anton Sundin OK Tisaren
Hampus Olesund OK Landehof
Patrik Wallin Falköpings AIK OK
Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö
Albin Carlson IFK Hedemora OK
Rasmus Schurmann Hylte OK
Erik Engstrand IFK Göteborg

Annonser

Bagheera