Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carin Rosander Finspångs SOK 00:38:04 10,40
2 Martina Karlsson Stora Tuna OK 00:38:05 10,43
3 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:38:09 10,55
4 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 00:38:32 11,24
5 Josefin Aronsson OK Tisaren 00:38:34 11,30
6 Annie Forsberg OK Ravinen 00:38:49 11,74
7 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 00:39:07 12,28
9 Eva Elfving Domnarvets GOIF 00:39:24 12,79
10 Marie Ohlin OK Linné 00:39:40 13,26
13 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 00:40:32 14,82
14 Lina Lång Stora Tuna OK 00:41:04 15,77
17 Jennie Axin Hagaby GOIF 00:42:00 17,44
18 Maria Klamfelt Sävedalens AIK 00:42:12 17,80
19 Linda Edström Sundsvalls OK 00:42:17 17,95
20 Sara Johansson Bredaryds SOK 00:42:21 18,07
21 Kristina Löfvenholm Västvärmlands OK 00:42:24 18,16
22 Sofia Killander Hästveda OK 00:42:39 18,60
23 Lotta Nilsson OK Alehof 00:43:12 19,59
24 Kristin Schyberg OK Orion 00:43:32 20,19
25 Linda Skog OK Reftele 00:43:42 20,48
26 Hanna Berggren OK Denseln 00:43:52 20,78
27 Lydia Martinsson OK Tyr 00:44:13 21,41
28 Sofia Lauri Järla Orientering 00:44:17 21,53
29 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK 00:44:19 21,59
30 Linda Nilsson Skåneslättens OL 00:44:23 21,71
31 Karin Klamfelt Tibro OK 00:44:28 21,86
32 Linnea Troeng Skogslöparna 00:44:52 22,57
33 Johanna Grybäck Söderhamns OK 00:45:04 22,93
34 Karna Thorsson OK Linné 00:45:11 23,14
35 Martina Morell OK Kåre 00:45:12 23,17
36 Kajsa Asklöf Axin Hagaby GOIF 00:45:25 23,56
37 Julia Davidsson OK Klemmingen 00:45:43 24,09
39 Maja Andersson OK Orion 00:46:01 24,63
40 Isabell Håkansson IK Uven 00:46:11 24,93
41 Malin Rylander Stora Tuna OK 00:46:16 25,08
43 Linda Eriksson OK Skärmen 00:46:27 25,41
45 Frida Stolt Hestra IF 00:46:52 26,15
46 Kristin Jansson Västvärmlands OK 00:47:00 26,39
46 Linnea Nord Trosabygdens OK 00:47:00 26,39
48 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 00:47:05 26,54
50 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:47:14 26,81
51 Elina Johnsson Centrum OK 00:47:17 26,90
52 Ylva Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:47:31 27,32
53 Anna Algotson OK Tylöskog 00:47:34 27,41
54 Ida Gawell IFK Enskede 00:47:40 27,58
55 Anna Svärd IFK Enskede 00:47:43 27,67
56 Sofia Johnsson Selånger SOK 00:47:58 28,12
57 Caroline Eriksson Tullinge SK 00:48:07 28,39
58 Malin Gustafsson Eksjö SOK 00:48:10 28,48
60 Karin Johansson Lidköpings VSK 00:48:25 28,93
61 Lovisa Ljung OK Njudung 00:48:43 29,46
62 Anna Lundqvist Kils OK 00:48:49 29,64
63 Frida Arnesson Nybro OK 00:48:59 29,94
65 Ida Olsson Ärla IF 00:49:09 30,24
66 Emelie Andersson Hässleholms OK 00:49:10 30,27
67 Louise Nordahl Helsingborgs SOK 00:49:28 30,81
68 Sophia Galle Järfälla OK 00:49:30 30,87
69 HANNA FALK IF Thor 00:49:34 30,99
70 Astrid Larsson Länna IF 00:49:40 31,16
71 Helena Stropp Gävle OK 00:50:02 31,82
73 Agnes Nylin OK Tisaren 00:50:10 32,06
74 Beatrice Edgren Hultsfreds OK 00:50:12 32,12
75 Ann-Christin Nyberg Snättringe SK 00:50:13 32,15
77 Anna Runesson OK Vivill 00:50:31 32,69
78 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:55 33,40
79 Anna Larsson OK Landehof 00:50:59 33,52
81 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:51:29 34,42
82 Jenny Johansson OK Alehof 00:51:48 34,98
83 Anastasiia Danylova OK Denseln 00:51:49 35,01
85 Carolina Råberg OK Landehof 00:52:05 35,49
86 Erika Berggren Tullinge SK 00:52:15 35,79
89 Louise Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:52:25 36,09
90 Maja Dahlqvist Storviks IF 00:52:32 36,30
91 Sofia Ericson Åmåls OK 00:52:51 36,86
92 Julia Edström Sundsvalls OK 00:52:52 36,89
93 Camilla Bohman IF Hagen 00:52:54 36,95
94 Therese Korkeakoski OK Milan 00:53:01 37,16
95 Louise Perleroth OK Landehof 00:53:09 37,40
96 Cecilia Widén FK Boken 00:53:14 37,55
98 Sofie Redtzer Attunda OK 00:53:18 37,67
99 Emma Jonsson Forsa OK 00:53:24 37,85
100 Eleonora Swenson Bäckelin Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:48 38,56
101 Elin Svensson Hjärnarps GH OL 00:53:53 38,71
102 Nadia El-Charif Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:59 38,89
104 Maria Keränen Laxå OK 00:54:09 39,19
105 Kristina Karlsson Långhundra IF 00:54:13 39,31
106 Andrea Erfors OK Torfinn 00:54:17 39,43
107 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 00:54:20 39,52
108 Pernilla Blom Rehns BK 00:54:27 39,73
109 FRIDA NILSSON Skåneslättens OL 00:54:30 39,82
110 Lina Josefsson Rydboholms SK 00:54:48 40,35
111 Elin Falk Sörqvist IF Thor 00:55:10 41,01
112 Frida Karlsson Linköpings OK 00:55:11 41,04
113 Martina Jansson SOK Aneby 00:55:16 41,19
114 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:55:43 41,99
115 Angelica Jörnling Vaggeryds SOK 00:56:01 42,53
117 Camilla Öhman Vallentuna-Össeby OL 00:56:42 43,75
117 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:56:42 43,75
119 Emilie Morlon OK Eken 00:56:55 44,14
120 Siri Henriksson Uddevalla OK 00:57:01 44,32
121 Sofia Brenander SOK Viljan 00:57:06 44,47
122 Katarina Baban Storviks IF 00:57:21 44,92
123 Gunilla Bohman FK Boken 00:57:22 44,95
125 Paulina Tomasdotter Njurunda OK 00:57:31 45,22
128 Lena Bengtsson Jönköpings OK 00:57:43 45,57
129 Stina Sterner Linköpings OK 00:58:14 46,50
133 Lisa Andersson Ryda SK 00:58:28 46,92
134 Eleonore Bjerstedt Hässleholms OK 00:58:32 47,04
135 Stina Backlund Gudhems IF 00:58:44 47,39
136 Cecilia Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:58:48 47,51
137 Sara Helander Domnarvets GOIF 00:58:52 47,63
139 Sofie Svensson Björkfors GOIF 00:59:15 48,32
140 Zeinab El-Charif Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:21 48,50
141 Tove Udd Markbygdens OK 00:59:23 48,56
142 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 00:59:39 49,04
143 Linda Harlén KFUM Örebro OK 00:59:42 49,12
145 Wiviann Ottosson Malmö OK 00:59:48 49,30
146 Emma Svensson Tibro OK 01:00:15 50,11
147 Annie Westlin OK Måsen 01:00:51 51,18
148 Johanna Sjons IFK Hedemora OK 01:00:53 51,24
149 Sofie Karlsson Emmaboda Verda OK 01:00:58 51,39
150 Lisa Karlsson Mood Länna IF 01:01:28 52,29
152 Michelle Johansson OK Tyr 01:01:52 53,00
153 Sara Svensson Tibro OK 01:02:23 53,93
155 Maria Magnusson KFUM Örebro OK 01:02:55 54,88
156 Lisa Dömstedt Dalén OK Letstigen 01:02:58 54,97
157 Elin Nordahl Simrishamns OK 01:03:07 55,24
158 Klara Fredriksson Falköpings AIK OK 01:04:22 57,48
159 Emma Miléus Linköpings OK 01:04:28 57,66
160 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 01:04:30 57,72
161 Karin Ohlsson-Öhman Linköpings OK 01:04:39 57,99
163 Martina Sundberg IFK Enskede 01:04:53 58,40
164 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 01:04:54 58,43
165 Elin Skogh OK Hammaren 01:05:25 59,36
166 Johanna Beiron Skattkärrs IF 01:06:30 61,30
167 Rebecca Djurbäck Markbygdens OK 01:06:46 61,77
169 Kate Morrison OK Linné 01:08:47 65,38
170 Evelina Ekelund Malmö OK 01:08:49 65,44
171 Johanna Lilja OK Denseln 01:09:04 65,89
173 Ellenor Ravnell Gudhems IF 01:09:51 67,29
176 Jenny Adolfsson Lerums SOK 01:10:35 68,61
177 Frida Eriksson Lustens OK 01:10:44 68,87
179 Ingela Smedenmark Ronneby OK 01:11:28 70,19
180 Anna Lilja-Rasmusson Ronneby OK 01:11:54 70,96
182 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 01:13:24 73,65
184 Madelene L. Rystedt Stora Tuna OK 01:14:29 75,59
185 Emma Kriblad Hjärnarps GH OL 01:14:44 76,03
187 Erika Kyhlberg Tenhults SOK 01:16:17 78,81
188 Emilia Johansson OK Gisle 01:16:48 79,73
189 My Ottosson Västerbergslagens OL 01:16:50 79,79
193 Karin Löfgren Järfälla OK 01:25:43 95,70
194 Frida Öhlund OK Linné 01:28:55 101,42
195 Anna Edin Boxholm-Mjölby OL 01:28:59 101,54
199 Johanna Junker Ärla IF 01:39:25 120,22
200 Hannah Peterson OK Torfinn 01:43:05 126,78
201 Agnes Björk Hellas Orientering 01:45:21 130,84
Petra Kopp Söders-Tyresö
Rebecca Bjärrenholt OK Rodhen

Annonser

Bagheera