Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Folino Nielsen OK Denseln 00:44:45 12,32
2 Rasmus Thrane Hansen Järla Orientering 00:45:10 13,12
3 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:45:40 14,07
5 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 00:47:31 17,60
7 Markus Fredlund Tullinge SK 00:48:14 18,96
8 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:48:37 19,69
10 Mattias Eriksson OK Denseln 00:49:06 20,62
11 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:49:14 20,87
12 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:49:49 21,98
13 Erik Jansson KFUM Örebro OK 00:50:37 23,51
14 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:50:44 23,73
15 Ola Svahn IFK Moras OK 00:50:52 23,98
17 Dan Wester Järla Orientering 00:51:14 24,68
19 Emil Johansson OK Tisaren 00:52:05 26,30
21 Oscar Stensson-Bohman Växjö OK 00:53:15 28,53
22 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:53:20 28,69
23 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:53:21 28,72
25 Rasmus Leo OK Orion 00:54:22 30,66
27 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:54:28 30,85
29 Anders Boström Järfälla OK 00:55:14 32,31
30 Albin Pettersson OK Tisaren 00:55:23 32,59
32 Joel Hallberg Umeå OK 00:55:43 33,23
33 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 00:55:48 33,39
34 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:56:01 33,80
35 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 00:56:02 33,83
37 Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:56:58 35,61
38 Adam Georgsson OK Nackhe 00:57:10 35,99
39 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:57:20 36,31
43 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:58:42 38,92
44 Mattias Killander Hästveda OK 00:58:48 39,11
46 Jonathan Andersson Hagaby GOIF 00:59:05 39,65
47 Felix Larsson OK Skogsfalken 00:59:08 39,74
49 Isak Lundgren Umeå OK 00:59:21 40,16
51 Erik Lärfars Leksands OK 00:59:33 40,54
52 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 00:59:36 40,63
54 Simon Bohman Rånäs OK 00:59:43 40,86
55 Mattias Andersson IK Gandvik 00:59:53 41,17
56 Jens Öström OK Tyr 01:00:00 41,40
57 Jonas Kärrström Tullinge SK 01:00:15 41,87
58 Anton Österblad OK Skogsfalken 01:00:23 42,13
58 Martin Blomgren Stora Tuna OK 01:00:23 42,13
60 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 01:00:26 42,22
61 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:58 43,24
62 Johan Engström OK Orion 01:01:22 44,00
64 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:01:40 44,57
65 Thomas Lilja OK Denseln 01:01:48 44,83
66 Jan Forsberg Högåkers OK 01:02:16 45,72
67 Sebastian Kvithammer IK Ymer 01:02:18 45,78
68 Erik Mattsson Järla Orientering 01:02:22 45,91
69 Erik Hedlund IK Ymer 01:02:42 46,54
70 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:02:43 46,58
71 Erik Hansson Bredareds IF 01:02:44 46,61
72 Tintin Karlberg Tullinge SK 01:03:00 47,12
73 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:03:07 47,34
74 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 01:03:13 47,53
75 Anders Ohlsson Uddevalla OK 01:03:15 47,59
76 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:03:27 47,97
77 Tobias Forsén Tullinge SK 01:03:30 48,07
78 Oscar Andersson Stora Tuna OK 01:03:32 48,13
80 Johan Lövgren Degerfors OK 01:03:40 48,39
82 Jonas Ringsgård OK Roxen 01:03:53 48,80
83 Adam Ivarsson Haninge SOK 01:04:03 49,12
84 Henrik Wickström Arboga OK 01:04:14 49,47
85 Johan Gunnars IFK Moras OK 01:04:16 49,53
86 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 01:04:17 49,56
87 Anders Granberg OK Klemmingen 01:04:39 50,26
88 Johan Hagström Falkenbergs OK 01:04:55 50,77
89 Anton Hemlin IK Uven 01:05:03 51,02
90 Simon Börjeson Ryda SK 01:05:17 51,47
91 Oscar Arman Nyköpings OK 01:05:18 51,50
92 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 01:05:27 51,79
93 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:05:29 51,85
94 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 01:05:47 52,42
95 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 01:05:50 52,52
96 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 01:06:03 52,93
96 Ola Jansson Rasbo IK 01:06:03 52,93
98 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:07 53,06
99 Emil Hammarström OK Måsen 01:06:14 53,28
100 Krister Kölzow OK Ravinen 01:06:15 53,31
101 Simon Månsson Örkelljunga FK 01:06:32 53,85
102 Roger Tynell Rånäs OK 01:06:38 54,04
103 Joel Udd Markbygdens OK 01:06:52 54,49
105 Klas Bringert Katrineholms OK 01:07:09 55,03
106 Adam Larsson OK Roxen 01:07:42 56,08
107 David Djurbäck Sävedalens AIK 01:08:00 56,65
108 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 01:08:14 57,09
110 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:08:26 57,47
111 Christofer Näsholm Ärla IF 01:08:37 57,82
112 Johan Nilsson Sävedalens AIK 01:08:46 58,11
113 Anders Åkerblom Stora Tuna OK 01:08:55 58,40
114 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:08:58 58,49
117 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 01:09:12 58,94
118 Martin Sand OK Tisaren 01:09:16 59,06
119 Johan Knubbe Markbygdens OK 01:09:49 60,11
120 Henning Hall Nyköpings OK 01:09:50 60,14
121 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:10:25 61,26
122 Tobias Caple IK Uven 01:10:26 61,29
122 Michael Wickström Arboga OK 01:10:26 61,29
124 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 01:11:00 62,37
125 Tobias Andersson OK Österåker 01:11:02 62,43
126 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:11:06 62,56
127 Oscar Svalin OK Alehof 01:11:10 62,69
128 Tage Nordberg Bergnäsets AIK 01:11:18 62,94
131 Erik Andersson IK Gandvik 01:11:30 63,32
132 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 01:11:45 63,80
134 Isak Forsberg Högåkers OK 01:12:12 64,66
135 Daniel Nilsson OK Norrvirdarna 01:12:18 64,85
136 Patrik Andersson Hylte OK 01:12:33 65,32
137 Thorbjörn Ekström Uddevalla OK 01:12:40 65,55
138 Robin Erneby Surahammars SOK 01:13:01 66,21
139 Isak Andrén Tibro OK 01:13:12 66,56
140 Henric Johnsson Bredaryds SOK 01:13:17 66,72
140 Rickard Sundström OK Renen 01:13:17 66,72
143 Mattias Prick Uddevalla OK 01:13:46 67,64
144 Oskar Börjeson Ryda SK 01:13:56 67,96
145 Daniel Hallberg Rånäs OK 01:14:04 68,21
149 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:15:08 70,25
150 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:15:14 70,44
151 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:15:24 70,76
152 Erik Stridh Österfärnebo IF 01:15:34 71,07
153 Anders Järpedal OK Skogsvargarna 01:15:43 71,36
156 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:16:14 72,35
157 Andreas Branell Ryda SK 01:16:21 72,57
158 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:16:30 72,85
159 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 01:16:53 73,58
160 Andreas Johnsson Bredaryds SOK 01:16:56 73,68
161 Johan Bergman OK Renen 01:17:11 74,16
162 Emanuel Strid OK Torfinn 01:17:29 74,73
163 Stefan Nilsson Lunds OK 01:17:42 75,14
164 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:18:08 75,97
165 Albin Sunesson Sävedalens AIK 01:18:32 76,73
166 Björn Karlsson Rehns BK 01:18:33 76,76
167 Erik Pettersson Nyköpings OK 01:18:57 77,52
168 David Svenson SOK Viljan 01:19:51 79,24
170 Markus Lundholm OK Renen 01:20:01 79,56
171 Klas Petersson IF Marin Väst 01:20:08 79,78
172 Daniel Söderström OK Skogsvargarna 01:20:24 80,29
173 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:20:44 80,92
174 Guillermo Bossi Järfälla OK 01:21:22 82,13
175 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:21:27 82,29
177 Emil Jansson OK Rodhen 01:21:45 82,86
178 Tobias Persson OK Kompassen 01:21:49 82,99
179 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 01:22:07 83,56
180 Martin Lindström SOK Viljan 01:22:54 85,06
181 Jakob Redtzer Attunda OK 01:23:13 85,66
182 Martin Svärd OK Tylöskog 01:23:27 86,10
184 Anton Pettersson Tibro OK 01:24:09 87,44
185 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 01:24:19 87,76
186 Mattias Johansson IK Ymer 01:24:20 87,79
187 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:24:30 88,11
188 Tim Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 01:24:43 88,52
188 Mark Ubbink Sävedalens AIK 01:24:43 88,52
192 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 01:25:27 89,92
195 Jonatan Lysell Rehns BK 01:27:33 93,92
197 Joakim Olsson Väsby OK 01:28:14 95,22
198 Andreas Ljunberg Umeå OK 01:28:28 95,67
199 Jacob Wiklund Stora Tuna OK 01:28:47 96,27
200 Martin Johansson Falkenbergs OK 01:28:57 96,59
202 Anton Hallor OK Tisaren 01:29:17 97,23
203 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:29:46 98,15
204 Jonas Gabrielsson Västvärmlands OK 01:30:10 98,91
205 Magnus Johansson Waxholms OK 01:30:41 99,89
206 Joakim Gustafsson Tibro OK 01:30:42 99,93
207 Tobias Hultqvist Tullinge SK 01:31:03 100,59
208 David Fors OK Skogsstjärnan 01:31:09 100,78
209 Roland Persson Kalmar OK 01:31:16 101,01
211 Niclas Westerberg IF Hagen 01:32:06 102,60
212 Jacob Adolfsson Lerums SOK 01:32:12 102,79
213 Aaron Simson-Woods Sundbybergs IK 01:32:33 103,45
214 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:32:54 104,12
215 Ulf Bylund IFK Enskede 01:33:27 105,17
216 Johan Adolfsson IFK Lidingö SOK 01:35:11 108,47
218 Oskar Nilsson OK Stigen 01:35:45 109,55
219 Arvid Wedlin Sävedalens AIK 01:36:15 110,51
220 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 01:36:27 110,89
222 Robert Hagström Eskilstuna OL 01:36:57 111,84
223 Johan Philipsson Markaryds FK 01:37:02 112,00
224 Lars Hansson OK Rodhen 01:37:07 112,16
225 Olle Gerdtman Vingåkers OK 01:37:29 112,86
226 Martin Lönn Länna IF 01:37:53 113,62
227 Felix Palmgren Eksjö SOK 01:38:24 114,61
229 Niklas Olsson IFK Moras OK 01:40:06 117,85
230 Johan Vall Vittjärvs IK 01:41:09 119,85
231 Anders Reimertz Eksjö SOK 01:42:08 121,72
232 Markus Svensson Filipstads OK 01:42:11 121,82
233 Anton Hagström Falkenbergs OK 01:43:29 124,30
234 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:44:40 126,55
235 John Fridolfsson Torsås OK 01:44:41 126,59
238 Filip Andersson Markbygdens OK 01:46:55 130,84
239 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:47:16 131,51
240 Johan Lorentzon Emmaboda Verda OK 01:48:17 133,45
242 Erik Gödecke OK Tylöskog 01:50:40 137,99
246 Björn Linse Lunds OK 01:57:07 150,29
249 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 02:13:24 181,33
255 Anton Dahlberg Haninge SOK 02:28:31 210,15
Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb
Jens Uddén Ljungskile FK
Björn Norrliden Torsås OK
David Holmqvist OK Ödmården
Tobias Beckius Linköpings OK
Jonas Ledel Falkenbergs OK
Anton Udd OK Tyr
Ola Samuelsson OK Orion
Oscar Olsson OK Skogsfalken

Annonser

Bagheera