Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hedwig Almqvist Haas Nybro OK 00:45:49 18,33
2 Angelika Maciejewska OK Pan-Kristianstad 00:46:59 20,27
3 Alice Törnlund OK Södertörn 00:47:13 20,66
4 Hanna Barkergren Stora Tuna OK 00:48:46 23,23
6 Ebba Ekman OK Tyr 00:52:55 30,12
7 Carolina Nealis Länna IF 00:52:57 30,18
8 Kristin Boman Gävle OK 00:53:25 30,95
9 Sigrid Holmgren OK Renen 00:53:51 31,67
10 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:54:27 32,67
11 Julia Eriksson OK Kolmården 00:54:45 33,16
12 Lina Pålsson Kungälvs OK 00:55:27 34,33
13 Emma Bengtsson Årsunda IF 00:56:26 35,96
14 Annie Önsten IK Vista 00:56:35 36,21
15 Anna Kristianson Trollhättans SOK 00:57:15 37,31
16 Freja Vredin IFK Umeå 00:57:53 38,37
17 Emma Forsberg OK Kåre 00:57:57 38,48
19 Emma Ericsson Falkenbergs OK 00:58:38 39,61
20 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:58:43 39,75
20 Kajsa Johansson Jönköpings OK 00:58:43 39,75
23 Sara Tynong Tullinge SK 00:59:21 40,80
24 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 00:59:54 41,71
25 Emma Sundvall Järla Orientering 01:00:01 41,91
27 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 01:00:53 43,35
29 Elin Fältman Leksands OK 01:01:29 44,34
30 Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 01:01:51 44,95
31 Elsa Andersson Domnarvets GOIF 01:02:05 45,34
32 Petra Olejnik OK Skogsfalken 01:02:15 45,62
33 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 01:02:31 46,06
34 Jennifer Andersson Haninge SOK 01:02:43 46,39
36 Helena Hagström Falkenbergs OK 01:03:09 47,11
37 Béatrice Falga OK Denseln 01:03:14 47,25
38 Olivia Nyman Vänersborgs SK 01:03:44 48,08
40 Teodora von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:05:10 50,46
42 Jenny Edgren Trollhättans SOK 01:05:59 51,82
43 Silja Brändle Umeå OK 01:06:46 53,12
44 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 01:06:51 53,25
45 Linnea Gustafsson OK Gynge 01:07:01 53,53
53 Sofia Johansson OK Nackhe 01:10:30 59,31
54 Frida Jonsson Alfta-Ösa OK 01:10:42 59,65
55 Clara Berlin Trollhättans SOK 01:11:00 60,14
57 Kajsa Johansson Skattkärrs IF 01:11:46 61,42
58 Josefine Andersson Vittjärvs IK 01:11:48 61,47
59 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 01:11:53 61,61
63 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:15:59 68,42
66 Sara Hamrefors Västerås SOK 01:19:27 74,17
67 Filippa Andersson Lidköpings VSK 01:22:20 78,96
71 Sara Hägnander Lidköpings VSK 01:24:51 83,14
72 Olivia Nilsson OK Älme 01:25:10 83,67
73 Madelene Axelsson Härlövs IF 01:25:32 84,27
74 Klara Holmgård Kils OK 01:27:25 87,40
Caroline Längheim Tullinge SK
Elin Bergström OK Vargen
Elisabet Aronsson FK Friskus-Varberg
Linnea Wejås Nyköpings OK
Lina Landergren Hestra IF

Annonser

Bagheera