Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:44:29 11.13
2 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:50:10 21.88
3 Fabian Steen OK Enen 00:50:32 22.57
4 Daniel Andersson OK Löftan 00:50:47 23.05
7 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 00:52:42 26.67
8 Jakob Fransson OK Milan 00:53:15 27.71
11 Anton Nilsson Umeå OK 00:54:10 29.44
14 David Svensson Skåneslättens OL 00:54:33 30.17
15 Olle Hansson OK Roxen 00:54:34 30.20
16 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:55:19 31.62
17 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:55:25 31.81
18 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:55:43 32.38
20 Nils Henriksson Seskarö IF 00:57:24 35.56
22 Theodor Wahlbom OK Orion 00:58:07 36.91
24 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:58:37 37.86
26 Erik Hansson Härnösands OK 00:58:41 37.99
27 Lukas Olsson Väsby OK 00:58:53 38.36
28 Arvid Persson Täby OK 00:59:01 38.62
29 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:59:36 39.72
30 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:59:54 40.29
31 Joel Einarsson Tormestorps IF 01:00:12 40.85
32 Tobias Pentonen Hestra IF 01:00:40 41.74
33 Johan Eklund Växjö OK 01:00:44 41.86
35 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:01:40 43.63
36 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 01:01:43 43.72
37 Jesper Lindström IF Hagen 01:02:24 45.02
39 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:02:50 45.83
40 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:02:59 46.12
41 Johan Nordin Sundsvalls OK 01:03:18 46.72
42 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 01:03:29 47.06
43 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:03:35 47.25
44 Eric Danielsson OK Kåre 01:03:38 47.35
45 Carl Rämmal Lunds OK 01:03:44 47.54
47 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:03:51 47.76
49 Olle Nilsson OK Linné 01:04:00 48.04
50 Martin Norrbom Sala OK 01:04:07 48.26
51 Hampus Larsson FK Göingarna 01:04:09 48.32
52 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:04:17 48.58
53 Joakim Ståhl Järbo OK 01:05:27 50.78
55 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:05:42 51.26
58 Erik Molitor Katrineholms OK 01:06:08 52.08
59 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:07:01 53.75
60 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 01:07:58 55.54
62 Egil Simes OK Tyr 01:09:41 58.79
63 Edvin Carlsson Markbygdens OK 01:09:51 59.10
66 Johan Gustafsson OK Tyr 01:11:06 61.47
69 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:12:23 63.90
70 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 01:12:36 64.31
71 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:13:06 65.25
72 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 01:13:43 66.42
74 Felix Classon Rånäs OK 01:14:31 67.93
75 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:14:43 68.31
76 Markus Nordmark Nässjö OK 01:14:54 68.65
77 Ludvig Sandahl IFK Enskede 01:14:55 68.69
78 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:16:28 71.62
80 Adam Johansson Trollhättans SOK 01:17:27 73.48
82 Markus Pettersson Vänersborgs SK 01:20:07 78.52
83 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 01:21:13 80.60
84 Joel Pettersson Tullinge SK 01:22:38 83.28
86 Erik Widmark IF Hagen 01:24:22 86.56
87 Gustav Johansson Ulricehamns OK 01:24:25 86.65
88 Albin Pålsson Kungälvs OK 01:26:54 91.35
89 Felix Hellgren OK Ravinen 01:29:50 96.90
91 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 01:33:02 102.95
Nils Alexandersson Stora Tuna OK

Advertisements

Bagheera