Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Julia Hed OK Skogsfalken 00:43:17 13,87
2 Stina Gustås Linköpings OK 00:44:55 16,57
3 Rebecka Hoppe IF Thor 00:45:09 16,96
5 Josefin Erlandsson OK Milan 00:49:30 24,15
7 Alice Frost OK Roslagen 00:50:50 26,36
8 Linnea Larsson Ulricehamns OK 00:51:47 27,93
10 Frida Johansson Linköpings OK 00:52:22 28,90
11 Fredrika von Essen OK Linné 00:53:11 30,25
12 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:53:38 30,99
14 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 00:53:52 31,38
16 Klara Andrén OK Skogsfalken 00:54:20 32,15
17 Hanna Karlsson Markbygdens OK 00:54:46 32,87
18 Alva Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:55:06 33,42
19 Tove Norén Vännäs OK 00:55:20 33,80
19 Karin Hagwall Lunds OK 00:55:20 33,80
22 Lovisa Jonsson Norbergs OK 00:56:07 35,10
24 Linnea Borg Linköpings OK 00:57:21 37,14
28 Linn Eriksson Ryda SK 00:58:18 38,71
29 Elin Peterson Älvdalens IF OK 00:58:35 39,18
30 Vega Laudon Vännäs OK 00:58:42 39,37
31 Julia Blom Frölunda OL 00:58:49 39,57
34 Ylva Sahl Paavo OK Klemmingen 00:59:59 41,50
35 Lisa Johansson OK Rodhen 01:01:12 43,51
36 Anna Björklund Bjursås OK 01:01:28 43,95
37 Stina Åström Sundsvalls OK 01:01:29 43,98
38 Magdalena Mosslind Vandrarringen 01:01:32 44,06
39 Emma Himmelmann Sjövalla FK 01:01:42 44,34
40 Ella Johansson IF Hagen 01:01:57 44,75
42 Emma Kindbom IF Hagen 01:03:35 47,45
44 Linda Brolin OK Roslagen 01:03:49 47,84
45 Emma Lindell Linköpings OK 01:03:50 47,87
46 Sara Magnusson OK Måsen 01:03:56 48,03
47 Linnea Kjellsson Falkenbergs OK 01:04:11 48,44
48 Julia Svensson Bredaryds SOK 01:04:29 48,94
50 Ida Nordberg OK Tranan 01:05:10 50,07
51 Stina Larsson IF Hagen 01:05:45 51,04
52 Malin Heyden Lunds OK 01:07:09 53,35
54 Matilda Nilsson FK Göingarna 01:08:10 55,03
56 Elvira Johansson OK Österåker 01:09:08 56,63
57 Lovisa Nilsson FK Göingarna 01:09:09 56,66
58 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:09:31 57,27
60 Linnea Nordberg Bergnäsets AIK 01:10:31 58,92
61 Stina Håkansson OK Gränsen 01:10:38 59,12
62 Isabella Agerhäll OK Tisaren 01:10:53 59,53
63 Sara Brolin OK Roslagen 01:10:59 59,69
64 Emelie Granberg Piteå IF 01:11:51 61,13
67 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:16:58 69,59
70 Cecilia Boman Lustens OK 01:19:01 72,98
72 Josefin Carlsson Attunda OK 01:24:09 81,48
73 Lovisa Härold Sol Tranås 01:24:32 82,11
76 Jenny Karlsson GOIF Tjalve 01:32:49 95,82
78 Erika Ahlqvist OK Tyr 01:47:04 119,39
79 Linnéa Sjölander OK Gynge 01:49:34 123,53
80 Olivia Borg IF Hagen 01:55:35 133,48
Emelie Andersson Vänersborgs SK
Tyra Mellin Svaide Roma SOK
Elin Johansson Skattkärrs IF

Annonser

Bagheera