Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 00:30:06 11,33
3 Sanna Fasth Eksjö SOK 00:30:11 11,52
4 Lisa Johansson OK Tranan 00:30:25 12,06
5 Hanna Hänström Täby OK 00:31:11 13,82
6 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:36 14,77
7 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 00:31:44 15,08
8 Stina Nordin Sundsvalls OK 00:32:35 17,03
9 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:33:17 18,64
10 Gabriella Bergander Eksjö SOK 00:33:57 20,17
11 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 00:33:59 20,24
12 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:34:11 20,70
13 Myrra Carlsson OK Orion 00:34:22 21,12
14 Alice Aroneng Hestra IF 00:34:42 21,89
15 Elin Ransjö Zander OK Tyr 00:34:43 21,92
17 Lova Eveborn OK Roxen 00:34:52 22,27
18 Sarah Persson OK Denseln 00:35:31 23,76
19 Matilda Forsberg OK Ravinen 00:35:43 24,22
20 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 00:35:46 24,33
21 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:35:50 24,49
23 Maria Eriksson Eds SK 00:36:00 24,87
25 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 00:36:04 25,02
26 Sanna Sjödén Älvdalens IF OK 00:36:11 25,29
29 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:36:23 25,75
30 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 00:36:24 25,79
31 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 00:36:41 26,44
32 Ida Gustafsson Arvidsjaurs OK 00:36:45 26,59
33 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 00:36:53 26,90
34 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:37:07 27,43
35 Klara Ljunggren Linköpings OK 00:37:11 27,58
39 Klara Djerf Lerums SOK 00:37:57 29,34
40 Mirjam Dalén Sala OK 00:37:59 29,42
41 Alice Axelsson Mullsjö SOK 00:38:01 29,50
42 Frida Peterson Älvdalens IF OK 00:38:21 30,26
43 Agnes Berglund Ulricehamns OK 00:38:32 30,68
44 Anna Karlström OK Linné 00:38:54 31,52
45 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 00:38:57 31,64
47 Tilda Andersson OK Ravinen 00:39:00 31,75
48 Emma Hagrot Täby OK 00:39:01 31,79
49 Astrid Henriksson Helsingborgs SOK 00:39:06 31,98
50 Lovisa Torstensson Emmaboda Verda OK 00:39:12 32,21
52 Sofia Grahn Hestra IF 00:39:53 33,78
53 Klara Elmblad Bredaryds SOK 00:39:55 33,86
56 Lara Molloy Umeå OK 00:40:14 34,58
57 Elsa Andersson Bredaryds SOK 00:40:15 34,62
58 Lisa Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:40:25 35,00
59 Lovisa Martinsson OK Tyr 00:40:29 35,16
60 Hanna Röstin Söders-Tyresö 00:40:30 35,20
61 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 00:40:33 35,31
62 Nellie Henriksson Tormestorps IF 00:40:34 35,35
63 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 00:40:36 35,42
64 Saga Backteman Lerums SOK 00:40:39 35,54
64 Malin Nyman OK Tyr 00:40:39 35,54
66 Jenny Bredfelt Lunds OK 00:40:56 36,19
67 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 00:41:14 36,88
68 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 00:41:18 37,03
69 Elin Posch Sol Tranås 00:41:22 37,18
72 Jonna Fors OK Grip 00:41:47 38,14
73 Emma Pettersson OK Roxen 00:42:17 39,29
74 Agnes Lundqvist Järfälla OK 00:42:32 39,86
75 Vilma Persson OK Skogsfalken 00:42:35 39,98
79 Emma Djerf Lerums SOK 00:42:55 40,74
80 Ebba Söderlund Tormestorps IF 00:43:02 41,01
81 Ellen Broman OK Roslagen 00:43:13 41,43
83 Moa M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:43:18 41,62
84 Matilda Melén OK Kåre 00:43:36 42,31
89 Erika Duhlbo IFK Moras OK 00:44:23 44,11
90 Wilma Jansson Vänersborgs SK 00:44:34 44,53
91 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 00:44:35 44,57
92 Wilma Lagerhäll Rehns BK 00:44:44 44,91
93 Emma Bergman OK Tyr 00:44:50 45,14
93 Klara Wassenius Uddevalla OK 00:44:50 45,14
95 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:44:56 45,37
96 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 00:45:01 45,56
97 Lina Lundberg Istrums SK 00:45:02 45,60
98 Klara Mandahl OK Linné 00:45:32 46,75
99 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 00:46:22 48,66
100 Astrid Einarsson Tormestorps IF 00:46:25 48,77
101 Hedvig Reisen IF Hagen 00:46:34 49,12
102 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:46:44 49,50
104 Tora Westerberg OK Kolmården 00:46:54 49,88
106 Ebba Leickt Tullinge SK 00:47:13 50,61
107 Emelie Roos OK Landehof 00:47:25 51,07
108 Emilia Östlund OK Kolmården 00:47:37 51,53
110 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:47:54 52,18
111 Magdalena Pölder Sala OK 00:47:58 52,33
115 Kristin Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:48:19 53,13
118 Ida Hedin Kils OK 00:48:36 53,78
119 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 00:48:47 54,20
121 Emma Erlandsson SOK Viljan 00:49:36 56,08
122 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 00:49:37 56,12
123 Elin Johansson Forsa OK 00:49:46 56,46
125 Lina Sundqvist OK Tranan 00:50:11 57,42
126 Amanda Halvarson Leksands OK 00:51:08 59,60
127 Malin Jansson Hjobygdens OK 00:51:23 60,17
129 Linn Sander Göteborg-Majorna OK 00:51:39 60,78
131 Frida Jerlin Frölunda OL 00:52:14 62,12
134 Sandra Hane OK Tyr 00:53:52 65,87
135 Saga Sander OK Milan 00:54:09 66,52
136 Tove Lind OK Lindéna 00:54:42 67,78
137 Alva Rasmussen Nyköpings OK 00:55:35 69,81
138 Stina Eriksson Bodafors OK 00:56:16 71,38
139 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 00:56:33 72,03
140 Elin Nilsson VK Uvarna 00:56:49 72,64
143 Cecilia Rämmal Lunds OK 00:57:48 74,89
144 Signe Steindahl Stenungsunds OK 00:57:55 75,16
147 Ebba Bengtsson OK Lindéna 00:59:24 78,57
148 Frida Krohn Östersunds OK 00:59:52 79,64
149 Jonna Halonen Fjärås AIK 00:59:57 79,83
150 Malin Fritzell Mullsjö SOK 01:00:33 81,20
151 Isabella Tapper IFK Lidingö SOK 01:00:52 81,93
152 Elin Lundgren Vittjärvs IK 01:01:01 82,28
158 Emma Falk OK Grip 01:03:49 88,70
161 Johanna Lundkvist OK Vargen 01:04:45 90,84
162 Anna Lampinen Selånger SOK 01:05:26 92,41
163 Matilda Andersson Täby OK 01:06:23 94,59
165 Elin Karlsson GOIF Tjalve 01:08:51 100,25
166 Rebecka Brorsson Tockarps IK 01:09:21 101,40
168 Märta Skog Tullinge SK 01:12:30 108,63
171 Felicia Carlsson IK Trenne Ullared 01:22:30 131,57

Annonser

Bagheera