Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D16 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Chantelle Hesselberg OK Hällen 00:29:42 43,62
2 Josefin Bernhed Sävedalens AIK 00:33:16 55,79
3 Ellen Hellesöy Sundbybergs IK 00:34:11 58,92
4 Lisa Johansson OK Tisaren 00:34:12 58,98
5 Ida Vikman OK Milan 00:35:19 62,79
6 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 00:35:44 64,21
7 Hanna Tynong Tullinge SK 00:35:51 64,61
8 Heidi Fors OK Grip 00:37:39 70,75
9 Olivia Ullman OK Alehof 00:38:19 73,02
10 Emma Johansson OK Hammaren 00:39:46 77,97
11 Karin Månsson SOK Träff 00:39:53 78,37
12 Elina Andersson OK Tyringe 00:40:10 79,34
14 Olivia Björklund OK Ravinen 00:40:43 81,22
15 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 00:40:54 81,84
16 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 00:41:12 82,86
17 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:41:43 84,63
19 Henrietta Möller Linköpings OK 00:41:58 85,48
20 Ingrid Svedhem Ulricehamns OK 00:42:26 87,07
23 Linnea Sahlin OK Vildhussen 00:43:02 89,12
24 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:43:16 89,92
25 Ingrid Birgersson Gagnefs OK 00:43:32 90,83
26 Anna Nordholm Sävedalens AIK 00:43:37 91,11
27 Julia Bad Lustens OK 00:44:26 93,90
28 Sofia Bengtsson Sundbybergs IK 00:44:56 95,61
29 Vera Bogren Sundbybergs IK 00:45:09 96,34
30 Linnéa Berg OK Grip 00:45:12 96,52
32 Wilma Hendberg SOK 68 00:45:43 98,28
33 Olivia Lönkvist OK Vivill 00:46:15 100,10
34 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 00:46:35 101,24
35 Amanda Blomdahl Tullinge SK 00:47:27 104,19
36 Tilda Fransson OK Milan 00:47:30 104,36
37 Tova Wennemo Lunds OK 00:49:04 109,71
38 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 00:49:47 112,16
39 Norna Molin OK Klemmingen 00:50:30 114,60
41 Elin Dahlin Köping-Kolsva OK 00:51:32 118,13
42 Beatrice Söderlind Örnsköldsviks OK 00:53:16 124,05
43 Sara Josefsson Rydboholms SK 00:53:27 124,67
44 Johanna von Essen OK Linné 00:54:25 127,97
45 Kajsa Isidorsson OK Vivill 00:54:38 128,71
46 Kajsa Nilsson Härlövs IF 01:02:08 154,30
47 Sofia Jeppsson Malmö OK 01:02:11 154,48
49 Beata Fransson Emmaboda Verda OK 01:07:05 171,20
50 Rebecka Holl IFK Göteborg 01:07:26 172,39
51 Linnea Wahlström OK Djerf 01:13:14 192,19
52 Matilda Augustsson OK Bävern 01:25:18 233,37
53 Sara Fogelberg OK Tyr 01:28:21 243,78

Annonser

Bagheera