Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
2 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:28:57 24.59
3 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:29:11 25.25
4 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:29:35 26.39
6 Alva Ringi OK Kåre 00:31:15 31.13
9 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:32:18 34.11
10 Tove Ekström Linköpings OK 00:32:25 34.44
11 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:32:26 34.49
12 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:32:27 34.54
13 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:32:48 35.53
14 Frida Johansson OK Djerf 00:33:06 36.39
16 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:33:36 37.81
17 Elin Svensson OK Älme 00:34:03 39.09
18 Elsa Lindeblom IK Omega 00:34:07 39.28
20 Linnea Dagsberg OK Orion 00:34:16 39.70
21 Kajsa Andersson OK Orion 00:34:24 40.08
23 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:34:26 40.18
24 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:34:27 40.23
25 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:34:38 40.75
26 Maja Mörth Leksands OK 00:34:47 41.17
27 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:34:51 41.36
28 Lina Svärd IF Thor 00:35:00 41.79
29 Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 00:35:04 41.98
30 Frida Zeijlon OK Hällen 00:35:29 43.16
33 Linnea Johansson Täby OK 00:36:09 45.06
34 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:36:11 45.15
36 Erika Källvik-Leufvén Åmåls OK 00:36:31 46.10
37 Malva Steen OK Enen 00:36:42 46.62
40 Linnea Hansson OK Roxen 00:37:02 47.57
41 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:37:07 47.81
46 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:38:10 50.79
49 Åsa Friberg Östersunds OK 00:38:16 51.08
50 Ellen Wahlbom OK Orion 00:38:28 51.65
51 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:38:43 52.36
53 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:39:09 53.59
54 Vilma Svantesson Hjärnarps GH OL 00:39:16 53.92
56 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:39:26 54.40
57 Sofie Ohlsson Ärla IF 00:39:34 54.78
58 Tindra Jernström Avesta OK 00:39:39 55.01
59 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:39:44 55.25
60 Selma Moqvist Lerums SOK 00:39:45 55.30
61 Stina Johansson OK Bävern 00:39:53 55.68
62 Sofia Johansson OK Skärmen 00:40:00 56.01
63 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:40:07 56.34
64 Tove Pihlström OK Roxen 00:40:25 57.19
67 Frida Sahlman Linköpings OK 00:41:25 60.04
69 Kajsa Rask Kungälvs OK 00:42:05 61.93
70 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 00:42:14 62.36
73 Elina Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:56 64.35
74 Therese Ekman Finspångs SOK 00:43:04 64.73
75 Malva Eveborn OK Roxen 00:43:15 65.25
76 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:43:24 65.68
77 Ella Andersson OK Södertörn 00:43:25 65.72
80 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:43:38 66.34
81 Amanda Mellerdahl Kils OK 00:44:08 67.76
82 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:44:13 68.00
83 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:44:25 68.57
84 Malin Adolfsson OK Södertörn 00:44:53 69.89
85 Ella Nordström Kils OK 00:44:55 69.99
85 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:44:55 69.99
87 Emma Hansen Avesta OK 00:45:28 71.55
88 Kajsa Jönsson OK Pan-Kristianstad 00:45:29 71.60
89 Sofia Troedsson OK Milan 00:45:33 71.79
90 Adelina Funke Leksands OK 00:45:44 72.31
91 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:45:56 72.88
93 Alva Lindell IF Thor 00:45:58 72.98
94 Ellen Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:46:03 73.21
95 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 00:46:10 73.54
96 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:46:20 74.02
97 Wilma Markholm Skåneslättens OL 00:46:26 74.30
101 Louise Lagerkvist Ronneby OK 00:47:19 76.81
102 Ophelia Almqvist-Haas Nybro OK 00:47:29 77.29
103 Jonna Lundbäck Järfälla OK 00:48:00 78.76
104 Lotten Kindlund FK Finn 00:48:03 78.90
106 Katja Dalén Sala OK 00:48:17 79.56
108 Julia Elverlind OK Tranan 00:48:25 79.94
109 Olivia Fröberg OK Roxen 00:48:39 80.61
112 Moa Sjösten Andersson IFK Moras OK 00:49:22 82.64
114 Lisa Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:28 82.93
117 Lina Kromnér Skogspojkarnas OK 00:49:55 84.21
118 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:50:01 84.49
119 Elvira Forslund OK Renen 00:50:19 85.35
120 Linnéa Bodin Almby IK 00:50:26 85.68
121 Frida Svedberg Sundsvalls OK 00:50:35 86.10
122 Lovisa Larsson Tullinge SK 00:51:07 87.62
124 Veronica Redtzer Attunda OK 00:51:27 88.57
125 Vilma Gothe OK Ravinen 00:51:46 89.47
126 Bianca Wiljebrand Västerås SOK 00:51:49 89.61
128 Carolina Eriksson OK Milan 00:52:06 90.42
129 Emma Eriksson OK Kolmården 00:52:07 90.46
130 Emma Bernerson OK Enen 00:52:23 91.22
134 Gilda Bjersander Svaide Roma SOK 00:53:12 93.55
135 Klara Möller OK Linné 00:53:37 94.73
137 Thea Bad Lustens OK 00:53:56 95.63
139 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:54:15 96.53
141 Linn Lugne Kils OK 00:54:32 97.34
142 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:54:41 97.76
143 Sara Erlandsson OK Vivill 00:55:04 98.85
145 Madeleine Kongslien Skogspojkarnas OK 00:55:35 100.32
146 Kristina Fridman Vännäs OK 00:55:49 100.99
148 Lovisa Ring Halmstad OK 00:56:46 103.69
149 Ellen Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 00:57:00 104.35
151 Isa Lundqvist Järfälla OK 00:57:47 106.58
153 Alva Spennare Attunda OK 00:58:19 108.10
155 Eleanore Nealis Länna IF 00:59:46 112.22
157 Sara Gustavsson Eskilstuna OL 01:00:47 115.11
158 Astrid Ericsson Lunds OK 01:00:50 115.25
159 Anna Andersson Piteå IF 01:01:46 117.91
162 Paulina Jägstedt Halmstad OK 01:04:19 125.16
163 Karin Johansson Gagnefs OK 01:04:34 125.87
164 Tove Johansson OK Alehof 01:05:40 129.00
166 Else Holmgren Bergnäsets AIK 01:06:18 130.80
167 Klara Persson KFUM Örebro OK 01:06:37 131.70
168 Sara Edenhamn Länna IF 01:06:58 132.69
169 Shanti Söderström Sala OK 01:07:02 132.88
171 Alicia Redtzer Attunda OK 01:07:46 134.97
172 Emma Johnsson OK Tor 01:11:15 144.87
173 Ida Eriksson OK Landehof 01:11:50 146.53
175 Tova Ericsson Ronneby OK 01:12:45 149.14
176 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 01:12:49 149.33
177 Sofia Zilling OK Södertörn 01:20:32 171.27
178 Stina Johnsson OK Tor 01:22:07 175.78
179 Anna Strand Arboga OK 01:25:56 186.63
Julia Thuresson Burseryds IF
Malin Nilsson OK Tranan
Johanna Wilhelmsson OK Dacke

Advertisements

Bagheera