Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:25:27 27,78
2 Victor Hansson Jönköpings OK 00:26:47 33,05
3 Simon Harden FK Boken 00:27:06 34,31
4 William Nilsson Nyköpings OK 00:27:13 34,77
5 Isac Ericsson Växjö OK 00:27:16 34,97
5 Algot Najvik FK Göingarna 00:27:16 34,97
7 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:19 35,17
8 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:27:37 36,35
11 Marcus Carlsson IF Hagen 00:28:16 38,93
12 Lukas Olm Kils OK 00:28:18 39,06
13 Daniel Bogren IF Hagen 00:28:29 39,79
14 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:28:38 40,38
17 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:29:09 42,43
18 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:29:24 43,42
21 Gustav Runefors Växjö OK 00:30:26 47,51
24 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:30:42 48,56
29 Martin Lamm Frölunda OL 00:31:20 51,07
30 Axel Blom Frölunda OL 00:31:28 51,60
35 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:32:08 54,24
36 Filip Möller OK Södertörn 00:32:33 55,89
37 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:32:34 55,95
38 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:32:37 56,15
38 Erik Lindström OK Tranan 00:32:37 56,15
40 Gunnar Engström Linköpings OK 00:32:41 56,42
40 Oscar Modig FK Göingarna 00:32:41 56,42
42 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:32:45 56,68
44 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:32:53 57,21
46 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:33:12 58,46
48 Joel Plumppu Bredareds IF 00:33:15 58,66
49 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:33:16 58,73
51 Victor Wahlström Lunds OK 00:33:19 58,92
52 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:33:46 60,70
53 Oskar Nyman OK Tyr 00:34:01 61,69
54 Viktor Berg Leksands OK 00:34:02 61,76
57 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:34:20 62,95
58 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:25 63,28
60 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:34:40 64,27
63 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:35:17 66,71
64 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:35:21 66,97
66 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:35:35 67,90
67 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:35:39 68,16
68 Arvid Eriksson Hagaby GOIF 00:35:41 68,29
71 Jonathan Uller Kils OK 00:35:56 69,28
73 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:36:31 71,59
74 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:36:38 72,06
76 Rasmus Täck OK Hammaren 00:36:44 72,45
78 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:36:58 73,38
79 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:37:12 74,30
82 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:38:03 77,66
84 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:38:08 77,99
86 Albin Norén Piteå IF 00:38:34 79,71
87 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:38:36 79,84
88 Tim Konradsson IK Omega 00:38:41 80,17
89 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:38:44 80,37
91 Klas Johansson OK Tranan 00:39:00 81,43
92 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:39:05 81,76
94 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:39:16 82,48
95 Hugo Håkansson IK Ymer 00:39:20 82,75
96 Gustav Olsson Torsås OK 00:39:23 82,94
97 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:39:26 83,14
99 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:48 84,59
100 Nils Ottosson Gävle OK 00:40:21 86,77
101 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:40:38 87,89
102 Lucas Granberg OK Kåre 00:40:46 88,42
105 Samuel Axelson OK Tyr 00:41:08 89,87
106 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:19 90,60
107 Anders Ruhn OK Roslagen 00:41:21 90,73
107 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:41:21 90,73
111 Anton Silier Järfälla OK 00:41:40 91,99
112 Viktor Pettersson Gamleby OK 00:42:01 93,37
113 Måns Eriksson Östersunds OK 00:42:05 93,63
115 Harald Eklöf IF Hallby SOK 00:42:26 95,02
118 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:42:42 96,08
119 Anton Hansson OK Djerf 00:42:44 96,21
120 Johan Grahn IK Uven 00:42:52 96,74
122 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:42:54 96,87
125 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:43:39 99,84
126 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:43:47 100,37
127 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:43:56 100,96
128 Viktor Carlsson IK Trenne Ullared 00:44:13 102,08
129 Eric Valjus Hagaby GOIF 00:44:20 102,54
130 Isak Ericsson Nyköpings OK 00:44:30 103,20
131 Daniel Hellberg Lunds OK 00:44:32 103,34
133 Emil Jonsell IF Thor 00:44:49 104,46
137 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:45:21 106,57
139 Joel Sundqvist OK Renen 00:45:30 107,16
140 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:45:39 107,76
141 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:45:43 108,02
142 Erik Eriksson OK Älgen 00:45:59 109,08
143 Erik Lund Stenungsunds OK 00:46:23 110,66
144 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:46:24 110,73
145 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:46:58 112,97
146 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:47:00 113,10
148 Samuel Norén OK Enen 00:47:26 114,82
150 Albin Persson OK Pan-Kristianstad 00:48:13 117,92
152 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:22 118,51
153 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:48:35 119,37
154 Martin Skärlén Haninge SOK 00:48:48 120,23
155 Erik Axelsson Gamleby OK 00:48:52 120,49
157 Ludvig Lindén Attunda OK 00:49:39 123,60
160 Simon Svensson Laholms IF OK 00:50:21 126,37
161 Arvid Önsten IK Vista 00:51:00 128,94
162 Daniel Glimtén OK Löftan 00:51:02 129,07
163 Nils Hammar FK Herkules 00:51:14 129,86
164 Alexander Augustsson OK Bävern 00:51:16 130,00
165 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:51:29 130,85
167 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:53:44 139,76
168 Jonathan Lind OK Lindéna 00:53:48 140,03
170 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:54:15 141,81
172 Samuel Jonsson Köping-Kolsva OK 00:54:34 143,06
173 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 00:54:39 143,39
174 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:55:34 147,02
175 Hampus Karmetun OK Bävern 00:56:22 150,19
176 Axel Toresson Lunds OK 00:56:38 151,25
177 Benjamin Pauli Istrums SK 00:56:52 152,17
179 Oliver Schmidt OK Kontinent 00:58:22 158,11
180 Albin Hjertström FK Friskus-Varberg 00:59:56 164,31
181 Måns Holmgren OK Hammaren 01:00:42 167,35
182 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:01:11 169,26
183 Nial Simes OK Tyr 01:03:44 179,36
184 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:04:47 183,52
185 Hampus Brunander Attunda OK 01:05:07 184,84
187 Emil Berg Garda IK 01:08:56 199,95
190 Martin Danielsson OK Kåre 01:16:46 230,96
191 Axel Johansson Finspångs SOK 01:17:36 234,26
192 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 01:20:17 244,89
193 Niklas Kronhelm OK Måsen 01:31:51 290,69
Josef Wennblom Hagaby GOIF
Nils Strand OK Linné
Björn Johansson Sundsvalls OK
Oliver Vallerius Gamleby OK
Jimmy Johansson Forsa OK

Annonser