Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:22:56 28,21
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:24:15 34,02
4 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:25:54 41,30
5 Samuel Pihlström OK Landehof 00:26:14 42,78
6 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:26:20 43,22
7 Adrian Vartia OK Löftan 00:26:41 44,76
9 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:27:24 47,92
11 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:27:30 48,37
12 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:27:45 49,47
13 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:27:53 50,06
14 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:28:26 52,48
15 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:28:38 53,37
18 Linus Lundberg OK Bävern 00:29:16 56,16
19 Joar Hertin Västerviks OK 00:29:20 56,46
21 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:29:31 57,27
22 Anton Hänström Täby OK 00:29:39 57,85
23 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:29:46 58,37
25 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:29:57 59,18
26 Leo Johansson OK Kolmården 00:30:11 60,21
27 Albin Toll OK Njudung 00:30:25 61,24
30 Albin Falk Nyköpings OK 00:30:44 62,63
32 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:30:54 63,37
34 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:31:21 65,36
35 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:31:27 65,80
36 Arvid Roos OK Linné 00:31:43 66,97
37 Casper Hedar OK Tor 00:31:57 68,00
38 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:32:43 71,39
39 Hugo Setthagen OK Tranan 00:32:49 71,83
40 Andreas Näslund Västerås SOK 00:32:50 71,90
41 Alexander Roos OK Landehof 00:32:54 72,20
43 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:33:25 74,48
43 Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF 00:33:25 74,48
45 Hugo Andersson Hjärnarps GH OL 00:34:14 78,08
46 Gustav Åman OK Vilse 87 00:34:15 78,15
47 Johan Langerak Järfälla OK 00:34:33 79,48
48 Johan Calleberg Snättringe SK 00:34:49 80,65
49 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:34:54 81,02
50 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:35:11 82,27
51 Axel Johansson Sol Tranås 00:35:12 82,35
54 Samuel Johansson OK Hammaren 00:36:02 86,02
55 Markus Österlund Västerås SOK 00:36:12 86,76
56 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:36:15 86,98
57 Gustav Östensson OK Tranan 00:36:16 87,05
59 Jakob Thellsén OK Roxen 00:36:53 89,78
61 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:36:54 89,85
62 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:37:10 91,03
63 Josef Helander OK Roxen 00:37:12 91,17
63 Simon Giselsson Ronneby OK 00:37:12 91,17
65 Andreas Johansson Lidköpings VSK 00:37:13 91,25
65 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:37:13 91,25
69 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:37:53 94,19
70 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:38:11 95,51
71 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:38:12 95,59
73 Jens Eriksson Piteå IF 00:38:37 97,42
76 Hugo Johansson OK Reftele 00:38:57 98,90
77 Edvin Schiller OK Njudung 00:39:02 99,26
78 Oscar Kjellsson Falkenbergs OK 00:39:06 99,56
79 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:39:08 99,70
83 Oliver Höglund Järla Orientering 00:39:27 101,10
85 Isak Eriksson OK Nolaskogsarna 00:40:08 104,12
88 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:40:10 104,26
90 Mattis Persson Eksjö SOK 00:40:14 104,56
91 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:40:56 107,65
95 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:41:18 109,27
96 Simon Möller Almby IK 00:41:27 109,93
97 Hampus Fyhr SOK Aneby 00:41:28 110,00
99 Hugo Jacobsson Eksjö SOK 00:41:47 111,40
100 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:41:50 111,62
102 Marcus Hermansson IF Hagen 00:42:11 113,16
103 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:42:23 114,05
104 Samuel Eriksson Eds SK 00:42:32 114,71
105 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:42:51 116,11
106 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:43:29 118,90
107 Mattias Hane OK Tyr 00:43:36 119,42
109 Fredrik Hansson Täby OK 00:43:47 120,23
111 Adam Hane Insjöns IF OK 00:44:24 122,95
112 Simon Svahn Eksjö SOK 00:44:36 123,83
113 Kalle Tuuri Älvsby IF OK 00:44:40 124,12
114 Elliot Crispin OK Denseln 00:44:42 124,27
115 Elias Torstensson Emmaboda Verda OK 00:45:00 125,59
116 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:45:01 125,67
117 Anton Karlsson Mariestads FK 00:45:29 127,73
118 Jonathan Pettersson SOK Viljan 00:45:34 128,10
120 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:45:45 128,90
121 Joar Söderberg Järla Orientering 00:45:51 129,35
122 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:46:16 131,18
123 Melker Elofsson OK Njudung 00:46:40 132,95
124 Per Hedman IF Hagen 00:46:43 133,17
125 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:47:18 135,75
126 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:47:45 137,73
127 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:48:13 139,79
128 Aron Thorén Ronneby OK 00:48:24 140,60
129 Max Kärvhag OK Skogsfalken 00:48:35 141,41
130 Martin Hillbom Finspångs SOK 00:48:55 142,88
131 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:48:58 143,10
132 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:50:20 149,13
134 Oskar Magnusson Rehns BK 00:50:56 151,78
135 Hugo Lomander Markbygdens OK 00:51:02 152,22
137 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:51:26 153,99
138 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:52:03 156,71
139 Viktor LeClaire FK Herkules 00:52:59 160,83
142 Povel Hedberg Lunds OK 00:53:54 164,87
143 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:54:01 165,39
144 Johan Holmberg IF Hagen 00:54:24 167,08
145 Isak Hultberg SOK Viljan 00:54:30 167,52
146 Erik Flodman OK Hammaren 00:54:50 168,99
147 Joel Wiklund OK Grip 00:55:18 171,05
151 Johannes Bladh Tullinge SK 00:57:32 180,91
153 Oskar Stenvi OK Linné 00:58:13 183,92
154 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:58:19 184,36
157 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 00:58:52 186,79
158 Gideon Claesson Jönköpings OK 01:00:09 192,45
159 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:00:45 195,10
160 Samuel, N Johansson OK Nolaskogsarna 01:02:01 200,69
161 Ville Thorburn Fontell OK Enen 01:02:31 202,90
162 Oskar Källman OK Hällen 01:03:39 207,90
163 Elias Larsson OK Enen 01:05:46 217,24
165 Alexander Lindström Sundbybergs IK 01:08:14 228,13
166 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:08:30 229,30
168 Daniel Ståhl Järbo OK 01:12:01 244,82
169 William Bodin Gällstadbygdens SOK 01:12:15 245,85
171 Viktor Petersson OK Skogsfalken 01:12:33 247,18
175 Oscar Nyquist Säffle OK 01:16:27 264,39
176 Allan Hedberg Lunds OK 01:16:37 265,12
178 Elis Sjödin OK Nipan 01:17:28 268,87
179 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 01:18:00 271,23
181 Nils Kylborn Almby IK 01:20:57 284,25
182 Samuel Låstbom Härlövs IF 01:21:53 288,36
183 Clas Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 01:25:19 300,00
185 David Nero Nässjö OK 01:35:12 300,00
184 Hugo Oskarsson Halmstad OK 01:27:13 300,00
187 Erik Granath IF Hallby SOK 01:48:43 300,00
186 Marcus Dahlberg OK Nipan 01:37:07 300,00
Johan Alpberg Almby IK
Carl Hedin Eksjö SOK

Annonser