Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:21:38 62,92
4 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:22:40 68,69
4 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:22:40 68,69
6 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:23:23 72,68
7 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:24:46 80,40
8 Linnea Lundh OK Kolmården 00:24:59 81,61
9 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:25:17 83,28
10 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:25:18 83,37
11 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:25:32 84,68
12 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:25:54 86,72
14 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:26:35 90,53
15 Vilmalee Suwan Kuusela OK Vilse 87 00:26:49 91,83
16 Klara Persson Halmstad OK 00:26:51 92,02
19 Alma Birklin OK Kåre 00:27:49 97,41
19 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:27:49 97,41
21 Unni Granfors IF Rigor 00:27:51 97,60
22 Moa Skoog IF Hagen 00:28:19 100,20
23 Tilda Berg Leksands OK 00:28:24 100,67
24 Emilia johnsson OK Kåre 00:28:38 101,97
24 Elsa Karlsson OK Landehof 00:28:38 101,97
26 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:28:41 102,25
27 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:28:58 103,83
29 Julia Näslund OK Hammaren 00:29:46 108,29
30 Sara Wänström Finspångs SOK 00:29:54 109,03
31 Ida Hänström Täby OK 00:30:00 109,59
32 Alice Ek Nyköpings OK 00:30:01 109,68
33 Thilda Seldén IF Rigor 00:30:02 109,78
34 Kajsa Heyden Lunds OK 00:30:05 110,05
36 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:30:18 111,26
38 Elin Kjellman Linköpings OK 00:30:40 113,31
39 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:30:42 113,49
40 Fanny Östlund OK Kolmården 00:30:46 113,87
41 Agnes Weiss Långhundra IF 00:30:50 114,24
43 Eira Hertin Västerviks OK 00:30:52 114,42
44 Frida Johansson OK Skärmen 00:31:26 117,58
46 Ella Bratt OK Orion 00:31:30 117,96
48 Amanda Hall Västerås SOK 00:31:41 118,98
49 Moa Wallenborg IF Thor 00:31:43 119,16
51 Joni Müller af Uhr OK Linné 00:31:55 120,28
52 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:32:03 121,02
53 Disa Rangert Kungälvs OK 00:32:07 121,40
54 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:32:19 122,51
55 Stina Eriksson Skattkärrs IF 00:32:23 122,88
56 Molly Lind OK Lindéna 00:32:28 123,35
57 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:32:50 125,39
59 Ellen Hannrup IF Thor 00:33:02 126,51
60 Jensine Svensson Finspångs SOK 00:33:15 127,72
61 Embla Bergström Täby OK 00:33:27 128,83
62 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:33:35 129,58
63 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:33:38 129,86
64 Hedda Röstin Söders-Tyresö 00:33:53 131,25
65 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:33:57 131,62
66 Elin Lindberg Vandrarringen 00:34:04 132,27
67 Stina Lind SOK Viljan 00:34:05 132,37
68 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:34:08 132,64
70 Emma Lugne Kils OK 00:34:22 133,95
71 Elsa Göras Leksands OK 00:34:30 134,69
72 Alva Viker OK Kåre 00:34:33 134,97
73 Mirjam Inemyr Istrums SK 00:34:44 135,99
74 Lisa Ekström OK Kåre 00:34:49 136,46
75 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:35:03 137,76
76 Sanna Sander OK Milan 00:35:08 138,22
77 Ester Andersson OK Södertörn 00:35:21 139,43
78 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:35:26 139,89
81 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 00:35:58 142,87
82 Agnes Bohlin IFK Göteborg 00:36:09 143,89
83 Åsa Sundström Järla Orientering 00:36:16 144,54
84 Alice Helmersson Vandrarringen 00:36:23 145,19
85 Amanda Sannicoló Täby OK 00:37:07 149,28
85 Emmie Norman VK Uvarna 00:37:07 149,28
87 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:37:12 149,75
88 Elsa Hermansson IFK Moras OK 00:37:15 150,03
92 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 00:37:45 152,82
93 Ellen Andersson Hagaby GOIF 00:37:46 152,91
95 Emma Wahlström OK Djerf 00:38:07 154,86
96 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:38:11 155,23
98 Sofia Elverlind OK Tranan 00:38:26 156,63
99 Sofia Rask Kungälvs OK 00:38:33 157,28
100 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:38:42 158,12
103 Hanna Larsson Ystads OK 00:40:18 167,04
104 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:40:34 168,53
106 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:41:19 172,71
107 Hanna Jonsell IF Thor 00:41:42 174,85
108 Elwira Jonsson Ryda SK 00:41:46 175,22
109 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 00:42:09 177,36
110 Tove den Braver OK Gränsen 00:42:12 177,64
111 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:42:52 181,36
112 Alva Bladh Tullinge SK 00:42:57 181,82
113 Vera Carlsson OK Hällen 00:43:14 183,40
115 Malin Kindbom IF Hagen 00:43:34 185,26
116 Cornelia Möller OK Kontinent 00:43:48 186,56
117 Klara Strand OK Linné 00:43:58 187,49
118 Lisa Olm Kils OK 00:44:06 188,23
119 Fredrika Kindlund FK Finn 00:44:14 188,98
120 Ebba Paulsson Gudhems IF 00:44:51 192,42
121 Elsa Ericsson Lunds OK 00:44:53 192,60
122 Klara Nordström Kils OK 00:45:05 193,72
123 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:45:29 195,95
124 Clara Eriksson Robertsfors IK 00:45:50 197,90
125 Märta Kämmerling OK Motala 00:45:55 198,37
127 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:44 202,92
128 Märtha Stake Västvärmlands OK 00:46:55 203,95
129 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:47:29 207,11
130 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 00:47:44 208,50
131 Linnea Leijon Härlövs IF 00:47:49 208,97
132 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:48:01 210,08
134 Maja Axelsson Gamleby OK 00:49:53 220,49
135 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:50:06 221,70
135 Alva Wallin IK Trenne Ullared 00:50:06 221,70
135 Ella Ingström Bottnaryds IF 00:50:06 221,70
138 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:50:21 223,10
139 Julia Sörensen OK Kontinent 00:51:12 227,84
140 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:53:07 238,53
142 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:53:45 242,06
143 Meja Hansson Emmaboda Verda OK 00:54:22 245,50
144 Maria Björnlinger IK Vista 00:55:31 251,91
145 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:56:20 256,47
147 Frida Mattsson OK Kullingshof 00:56:30 257,40
148 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 00:56:36 257,96
150 Ellen Johansson Burseryds IF 00:57:28 262,79
150 Märta Öhrn Arboga OK 00:57:28 262,79
153 Emma Isidorsson OK Vivill 00:59:11 272,36
154 Erin WIdmark Umeå OK 01:02:27 290,58
Cornelia Krafft Länna IF
Vera Pettersson Falköpings AIK OK
Tova Levinsson Malmö OK
Sofie Bodin Almby IK
Felicia Svensson Rasbo IK
Minoo Karlsson OK Ravinen

Annonser

Bagheera