Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:18:17 72,07
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:18:23 72,86
3 Loke Hedberg Lunds OK 00:20:19 88,20
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:20:28 89,39
5 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:20:31 89,79
6 Anton Uller Kils OK 00:20:46 91,77
7 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:21:03 94,02
8 Eric Hallner Ockelbo OK 00:21:25 96,93
10 Vilgot Wennblom Hagaby GOIF 00:21:46 99,71
11 Erik Ling Jönköpings OK 00:21:48 99,97
12 Anton Carlsson IF Hagen 00:21:49 100,10
13 Olle Kallur OK Ravinen 00:21:50 100,24
14 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:21:54 100,77
15 Alexander Jansson OK Djerf 00:22:26 105,00
15 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:26 105,00
15 Erik Bovallius Järfälla OK 00:22:26 105,00
18 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:22:29 105,39
19 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:22:37 106,45
21 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:23:02 109,76
23 Albin Nyqvist OK Landehof 00:24:08 118,48
24 Otto Balck Vallentuna-Össeby OL 00:24:10 118,75
26 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:24:15 119,41
26 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:24:15 119,41
26 David Kutti Hagaby GOIF 00:24:15 119,41
29 Hugo Kindborn OK Hällen 00:24:20 120,07
30 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:24:22 120,34
32 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:24:33 121,79
33 Victor Modig FK Göingarna 00:24:40 122,72
34 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:24:51 124,17
35 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:24:52 124,30
36 Isak Gelius Snättringe SK 00:25:01 125,49
37 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:25:02 125,63
37 Alfred Erdelius IF Rigor 00:25:02 125,63
39 William Sturesson Lerums SOK 00:25:03 125,76
41 Noel Braun Växjö OK 00:25:10 126,68
41 Henrik Franzén Almby IK 00:25:10 126,68
44 Leo Johansson OK Orion 00:25:14 127,21
45 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:25:24 128,53
46 Mattias Hansson OK Djerf 00:25:26 128,80
47 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:25:41 130,78
48 Carl Hedegård OK Kolmården 00:25:45 131,31
49 Hugo Larsson OK Dacke 00:25:48 131,71
50 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:58 133,03
52 Edvin Sundström Hestra IF 00:26:01 133,43
54 Markus Melén OK Kåre 00:26:25 136,60
55 hannes sjölund myhr Östersunds OK 00:26:32 137,53
57 Markus Halvarson Leksands OK 00:26:43 138,98
58 Anton Jedar OK Tor 00:26:54 140,44
59 Felix Gustafsson Lunds OK 00:26:57 140,83
60 Oscar Wångberg-Aneland OK Ravinen 00:27:01 141,36
62 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 00:27:08 142,29
65 Max Persson OK Skogsfalken 00:27:29 145,06
66 Anton Månsson OK Orion 00:27:35 145,86
67 Oliver Ericsson Täby OK 00:27:37 146,12
68 Edvin Henrysson Tibro OK 00:27:43 146,92
69 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:27:55 148,50
70 Pelle Nilsson OK Linné 00:28:01 149,30
71 Jonathan Tellestedt Garphyttans IF 00:28:03 149,56
72 Joel Björnlinger IK Vista 00:28:07 150,09
73 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:28:10 150,49
74 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:28:15 151,15
75 Erik Johansson FK Boken 00:28:19 151,68
76 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:28:21 151,94
78 Filip Mård OK Ravinen 00:28:27 152,73
80 Olle Andersson OK Skogsstjärnan 00:28:41 154,59
81 Johan Hedman IF Hagen 00:28:51 155,91
82 William Grunder Järfälla OK 00:28:54 156,30
83 Oscar Hultgren OK Njudung 00:29:02 157,36
84 Axel Eveborn SOK Viljan 00:29:07 158,02
85 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:29:10 158,42
86 Anton Eriksson OK Milan 00:29:15 159,08
87 Max Lönnqvist OK Ravinen 00:29:26 160,54
88 Elliot Angelsiöö OK Linné 00:29:34 161,59
88 Alfred Ahltin Malmö OK 00:29:34 161,59
91 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:39 162,26
92 Carl Pernetun Hässleholms OK 00:29:41 162,52
94 Viktor Forsberg Tullinge SK 00:30:03 165,43
95 Edvin Selin FK Göingarna 00:30:08 166,09
96 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:30:10 166,35
97 Henrik Pettersson Gamleby OK 00:30:32 169,26
100 Olof Ekman Finspångs SOK 00:30:47 171,25
101 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:30:51 171,78
102 Simon Karlsson OK Motala 00:30:55 172,31
103 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 00:31:19 175,48
104 David Strömbäck OK Denseln 00:31:37 177,86
105 Herman Svahn OK Ravinen 00:31:41 178,39
107 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:31:47 179,18
109 Jacob Grahn IK Uven 00:32:29 184,74
111 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:32:57 188,44
112 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:33:04 189,36
113 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:33:10 190,16
115 Jakob Moberg OK Löftan 00:33:12 190,42
116 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:33:29 192,67
117 Olle Erlandsson SOK Viljan 00:33:52 195,71
118 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:33:56 196,24
119 Filip Håkansson OK Orion 00:34:08 197,83
120 Oskar Haglund Haninge SOK 00:34:30 200,74
122 Melker Andersson Eds SK 00:34:54 203,91
124 Albin Kruse IF Rigor 00:35:12 206,29
125 Carl Erixon IFK Göteborg 00:35:18 207,08
127 Noah Andertoft Västerås SOK 00:35:25 208,01
129 Simon Schmutz Leksands OK 00:35:52 211,58
130 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:35:53 211,71
131 Johan Lund Stenungsunds OK 00:35:54 211,84
132 albert gustafsson KFUM Örebro OK 00:36:04 213,17
133 Gustav Lidman Tibro OK 00:36:11 214,09
134 Tom Harrysson Attunda OK 00:36:31 216,74
135 Olle Melén Trollhättans SOK 00:36:35 217,27
136 Gustav Möllerberg Valbo AIF 00:36:40 217,93
138 Lucas Ahlström Västerås SOK 00:36:59 220,44
140 Noah Pansell Eksjö SOK 00:37:15 222,56
143 Jonatan Kraft Almby IK 00:38:03 228,90
146 Linus Granberg OK Kåre 00:38:52 235,38
147 Elmer Öhgren Karlsbyhedens IK 00:39:41 241,86
148 Curt Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 00:40:14 246,23
149 Tage Kinell IFK Göteborg 00:40:54 251,52
150 Hannes Björndal OK Grip 00:41:00 252,31
152 Johan Hansson SOK Viljan 00:41:05 252,97
154 Viktor Bütikofer Ljusdals OK 00:41:47 258,52
155 Ludwig Berglind OK Södertörn 00:43:01 268,31
159 David Näslund OK Roslagen 00:45:17 286,29
162 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:47:06 300,00
175 Philip Wiberg Ryda SK 01:00:34 300,00
165 Ivar Lampa IF Rigor 00:49:20 300,00
166 Philip Larsson Eds SK 00:50:28 300,00
164 Teodor Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:26 300,00
181 Stellan Gradin Andrarums IF 01:02:38 300,00
174 Gustav Norberg OK Hällen 01:00:32 300,00
180 Vidar Bäckman Frösö IF 01:01:58 300,00
176 Adam Thyberg Västvärmlands OK 01:00:53 300,00
177 Alexander Thulin Skogsluffarnas OK 01:01:46 300,00
183 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:14:39 300,00
172 Filip Lauström Garda IK 00:58:46 300,00
178 Emil Wahlström SOK Viljan 01:01:53 300,00
173 Simon Hermansson Gudhems IF 00:59:04 300,00
169 Kalle Inemyr Istrums SK 00:54:58 300,00
163 Mattis Sandén OK Södertörn 00:47:19 300,00
167 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 00:51:13 300,00
170 Jonathan Orrhede Helsingborgs SOK 00:57:38 300,00
Fredrik Hane OK Tyr
Philip Martinsson FK Finn
Jacob Pihel Sjövalla FK

Annonser

OOCup 2022