Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Linus Kaisajuntti IFK Lidingö SOK 00:52:07 8,97
3 Jörgen Ohlin OK Linné 00:52:23 9,38
5 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:09 13,74
6 Per Lenander Växjö OK 00:56:04 15,18
7 Jakob Eng IFK Göteborg 00:56:35 15,99
8 Matthieu Puech IFK Göteborg 00:57:14 17,01
9 Per Sjögren KFUM Örebro OK 00:58:03 18,30
10 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:58:22 18,79
11 Olof Nilsson Växjö OK 01:01:28 23,67
12 Tero Junttila IFK Lidingö SOK 01:01:43 24,06
13 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 01:01:59 24,48
14 Daniel Grahn IFK Göteborg 01:02:18 24,98
16 Niclas Sjögren Haninge SOK 01:02:27 25,22
17 Jonas Martner Frölunda OL 01:02:35 25,43
18 Erik Harlén KFUM Örebro OK 01:02:45 25,69
19 Marcus Andersson Matteus SI 01:02:53 25,90
20 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:03:19 26,58
21 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 01:03:28 26,81
22 Anders Axelsson Södertälje-Nykvarn OF 01:03:46 27,29
23 Sven Granfors OK Landehof 01:03:54 27,50
24 Andréas Thern OK Skogshjortarna 01:04:07 27,84
25 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 01:04:08 27,86
26 Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn OF 01:04:10 27,92
27 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:04:12 27,97
29 Anders Lagerwall OK Linné 01:04:30 28,44
30 Jon Engkvist Ronneby OK 01:04:39 28,68
32 Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 01:05:51 30,56
33 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:05:54 30,64
34 Magnus Fransson SOK Aneby 01:06:30 31,58
35 Andreas Elgesjö Domnarvets GOIF 01:06:31 31,61
36 Andreas Samuelsson OK Reftele 01:06:50 32,11
37 Jörgen Nilsson Kalmar OK 01:08:42 35,04
38 Johan Hedman Söders-Tyresö 01:09:30 36,30
39 Anders Påhlman Istrums SK 01:09:39 36,54
40 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:09:53 36,91
41 Björn Carlheim Attunda OK 01:10:36 38,03
42 Marcus Josefsson OK Vivill 01:10:47 38,32
43 Martin Oldaeus Västerås SOK 01:11:22 39,24
44 Claes Andersson Falkenbergs OK 01:11:25 39,32
46 Anders Carlheim Attunda OK 01:13:14 42,17
47 Ulf Lunnhed OK Reftele 01:14:11 43,67
49 Stefan Eriksson OK Hällen 01:14:57 44,87
51 Björn Andersson OK Dacke 01:15:12 45,27
53 Patrik Gunnarsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:17:04 48,20
55 Andreas Persson Göteborg-Majorna OK 01:18:04 49,77
57 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:20:03 52,89
58 Mats Sandin IK Vikings OK 01:20:21 53,37
60 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:22:01 55,99
61 Thomas Johansson OK Renen 01:22:42 57,06
62 Ragnar Hedlund IF Thor 01:22:54 57,38
63 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 01:23:09 57,77
64 Martin Lindsjö Sävedalens AIK 01:23:30 58,32
65 Per Junfors OK Skogshjortarna 01:23:38 58,53
68 Tony Björling Domnarvets GOIF 01:26:18 62,72
68 Robert Tiensuu Matteus SI 01:26:18 62,72
71 Daniel Persson Ronneby OK 01:31:49 71,40
74 Micael Stamm OK Klemmingen 01:33:45 74,44
75 Linus Malmsten Malmö OK 01:34:58 76,35
77 Jan Hjort Falköpings AIK OK 01:37:03 79,63
79 Axel Lindén Ronneby OK 01:37:18 80,02
80 Henrik Lundgren Centrum OK 01:37:40 80,60
81 Eric Huijsers Hammarby IF OF 01:38:49 82,41
84 Emil Edebo Härnösands OK 01:42:42 88,51
85 Mikael Blessborn Domnarvets GOIF 01:43:51 90,32
86 Hans Rullgård Solna OK 01:47:59 96,82
91 Johan Gustafson Lunds OK 02:03:34 121,33
Anders Rylander Göteborgs SK
Marcus Andersson K 3 IF

Annonser

Bagheera