Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Kalle Dalin Leksands OK 00:39:41 8,46
3 Mikael Pihel OK Tisaren 00:41:57 13,12
4 Pontus Funke Leksands OK 00:43:34 16,43
5 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:43:54 17,12
6 Bertil Eronn Linköpings OK 00:44:24 18,14
10 Tomas Unander Sundsvalls OK 00:45:46 20,95
11 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:45:57 21,33
12 Anders Dalin Leksands OK 00:46:25 22,28
13 Henrik Peterson OK Denseln 00:46:43 22,90
14 Andreas Eriksson Lunds OK 00:46:55 23,31
15 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:47:20 24,17
16 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 00:47:25 24,34
17 Per Kempe OK Denseln 00:47:39 24,82
18 Henrik Hellman OK Södertörn 00:48:33 26,66
19 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:49:48 29,23
20 Peder Hallberg IK Ymer 00:49:51 29,33
21 Melker Pettersson OK Renen 00:50:39 30,97
22 Håkan Carlsson OK Tisaren 00:50:57 31,59
23 Tord Hultberg SOK Viljan 00:51:03 31,80
24 Stefan Dahl OK Alehof 00:51:08 31,97
25 Klas Larsson OK Milan 00:51:28 32,65
27 Robert Pedersen Järfälla OK 00:52:28 34,70
28 Martin Hjertberg IK Ymer 00:52:40 35,11
29 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:55 37,68
30 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:54:13 38,30
31 Stefan Karlsson OK Denseln 00:54:26 38,74
32 Mikael Nordh IK Ymer 00:54:38 39,15
33 Patrik Johnsson OK Kåre 00:54:52 39,63
34 Peter Sjödin OK Tisaren 00:55:06 40,11
35 Per Öberg OK Hällen 00:55:34 41,07
36 Jonas Olsson OK Roxen 00:55:45 41,44
37 Andreas Olsson OK Linné 00:56:43 43,43
38 Magnus Södervall IK Gandvik 00:56:45 43,50
39 Olof Ingemarsson FK Vittus 00:57:05 44,18
40 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:57:19 44,66
41 Fredrik Ståhl Hjärnarps GH OL 00:57:24 44,83
42 Christian Johansson Helsingborgs SOK 00:57:27 44,93
43 Daniel Nordström KFUM Örebro OK 00:57:31 45,07
44 Niclas Arkåsen OK Kåre 00:57:32 45,10
45 Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 00:57:34 45,17
46 Martin Asp Hylte OK 00:58:02 46,13
47 Mikael Gummesson Nybro OK 00:58:10 46,40
48 Anders Hellman Leksands OK 00:58:15 46,57
49 Lennart Hamberg Östersunds OK 00:58:29 47,05
50 Filip Ivermark Västerås SOK 00:59:10 48,46
51 Anders Pelander OK Djerf 00:59:14 48,59
52 Björn Norberg Stora Tuna OK 00:59:23 48,90
53 Björn Persson Växjö OK 00:59:24 48,94
54 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:59:27 49,04
55 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:59:29 49,11
56 Joachim Friberg Istrums SK 00:59:41 49,52
57 Hugo Flordal Snättringe SK 00:59:59 50,13
58 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 01:00:50 51,88
59 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 01:01:08 52,49
60 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:02:14 54,75
61 Marcus Wetter Kungälvs OK 01:02:37 55,54
64 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:02:56 56,19
65 Mikael Hallendal IFK Enskede 01:03:00 56,33
66 Fredrik Kempe OK Denseln 01:03:29 57,32
67 Kalle Björkman IFK Moras OK 01:03:36 57,56
68 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 01:03:42 57,76
69 Johan Persson Ulricehamns OK 01:03:52 58,10
70 Per Grönroos OK Alehof 01:04:09 58,69
71 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 01:04:28 59,34
72 Mattias Engström OK Orion 01:04:36 59,61
73 Mattias Eklund Ockelbo OK 01:05:01 60,46
74 Jim Mattsson Eds SK 01:06:01 62,52
75 Peter Bengtslin Lunds OK 01:06:03 62,59
76 Magnus Mörtberg Bodens BK 01:06:17 63,06
77 Jonas Larsson OK Tyringe 01:06:19 63,13
78 Jan Granäng Kungälvs OK 01:07:22 65,29
79 Niklas Olsson Fagersta OK 01:07:28 65,49
81 Andreas Krafft Länna IF 01:07:54 66,38
84 Johan Axelsson OK Älme 01:09:25 69,50
85 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 01:09:26 69,53
86 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:09:27 69,56
87 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:10:05 70,86
88 Jacob Axenborg Mölndal Outdoor IF 01:10:26 71,58
90 Erik Lindén Järfälla OK 01:10:53 72,51
91 Henrik Wennerstrand Porsgrunn OL 01:11:08 73,02
93 Anders Lindgren Långhundra IF 01:11:43 74,22
94 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 01:11:47 74,35
95 Hans Svensson OK Kullingshof 01:12:23 75,59
96 Niklas Doering Garphyttans IF 01:12:46 76,37
97 Stefan Andersson Istrums SK 01:12:53 76,61
98 Per Göthsson Täby OK 01:13:13 77,30
99 Anders Fagerlind OK Räven 01:14:43 80,38
101 Mark Baljeu Leksands OK 01:15:10 81,30
104 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 01:18:36 88,35
105 Mikael Brodén OK P4 01:19:22 89,92
106 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:19:25 90,02
108 Mårten Mellby Jönköpings OK 01:21:07 93,51
109 Jörgen Glanshed IFK Enskede 01:21:31 94,33
110 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:21:41 94,68
111 Henrik Andersson Hässleholms OK 01:23:22 98,13
112 Mats Hörnell Domnarvets GOIF 01:25:43 102,96
113 Johan Ferm Sidensjö IK 01:26:19 104,19
114 Roger Sandell OK Roxen 01:27:32 106,68
116 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:28:00 107,64
117 Johan Sandberg Attunda OK 01:29:58 111,68
118 Björn Davidsson OK Bävern 01:31:22 114,55
119 Erik Andersson Istrums SK 01:31:36 115,03
120 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:32:06 116,06
121 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:32:48 117,50
123 Håkan Nilsson Ronneby OK 01:35:39 123,35
128 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 01:49:17 151,33
129 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 02:23:33 221,67
Anders Lövgärd OK Alehof
Peter Torgén Istrums SK

Annonser

Bagheera