Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Gunilla Svärd IF Thor 00:37:20 6,82
3 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:38:42 9,19
5 Nina Ahlander OK Denseln 00:40:33 12,39
6 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:40:55 13,02
8 Tina Junegard Tullinge SK 00:41:10 13,45
9 Annica Crispin OK Denseln 00:41:49 14,58
10 Jenny Berg OK Ravinen 00:42:03 14,98
11 Helena Norberg Stora Tuna OK 00:42:43 16,13
13 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:43:19 17,17
14 Annika Johansson OK Tranan 00:43:27 17,40
15 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 00:43:41 17,80
16 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:43:47 17,98
17 Malin Svensson OK Orion 00:43:57 18,27
18 Pia Johansson OK Landehof 00:44:08 18,58
19 Kristin Johansson Västvärmlands OK 00:44:14 18,76
20 Susanne Liukkonen Sundsvalls OK 00:44:22 18,99
21 Jenny Röjgård OK Kolmården 00:44:27 19,13
22 Kristina Kull Österlin Sävedalens AIK 00:45:03 20,17
23 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:45:27 20,86
24 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:45:38 21,18
26 Kristina Ljunggren Linköpings OK 00:45:52 21,58
27 Eva Albinsson OK Tyr 00:46:02 21,87
28 Anna Gustafsson Arvidsjaurs OK 00:46:18 22,33
29 Anna-Karin Jonsson OK Orion 00:46:54 23,37
30 Anna Svensson SOK Viljan 00:47:18 24,06
32 Theres Ericsson OK Ravinen 00:47:38 24,64
33 Elisabeth Fries Umeå OK 00:47:50 24,98
34 Annika Asketun OK Roxen 00:48:21 25,87
35 Lotta Saetre OK Landehof 00:48:52 26,77
36 Annika Ivarsson Linköpings OK 00:50:09 28,99
37 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:50:26 29,48
38 Susanne Karlsson OK Denseln 00:50:35 29,74
39 Nina Bjersander Svaide Roma SOK 00:51:03 30,54
40 Annika Ridell IF Thor 00:51:17 30,95
41 Sara Lorén OK Landehof 00:51:37 31,52
42 Cecilia Groth Kungälvs OK 00:51:40 31,61
42 Anneli Berggren OK Denseln 00:51:40 31,61
46 Maria Lybert OK Ravinen 00:53:19 34,46
47 Camilla Sjöstrand FK Snapphanarna 00:53:50 35,36
49 Sofie Bergendahl IF Thor 00:54:01 35,67
50 Maria R Thelin Jönköpings OK 00:54:26 36,39
50 Kristina Andersson OK Dacke 00:54:26 36,39
52 Carina Kalered OK Denseln 00:54:36 36,68
53 Erika Eriksson Skattkärrs IF 00:54:54 37,20
55 Gith Thellsén OK Roxen 00:56:08 39,33
56 Karin Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:56:14 39,51
57 Kicki Skog Tullinge SK 00:56:19 39,65
62 Martina Craig OK Ravinen 00:59:02 44,35
63 Kristina Josefsson Areskoug Anderstorps OK 00:59:07 44,49
65 Anna Falk Sundbybergs IK 00:59:18 44,81
66 Anna Gillman OK Linné 01:00:04 46,14
72 Carina Hellgren OK Ravinen 01:02:09 49,74
73 Anna Ljungqvist Lunds OK 01:02:18 50,00
74 Nina Herne OK Ravinen 01:02:34 50,46
76 Cecilia Fochsen Waxholms OK 01:04:14 53,34
78 Martina Lindberg IK Ymer 01:04:53 54,47
82 Agneta Gustavsson OK Tyr 01:06:41 57,58
83 Anna Maja Svensson Söders-Tyresö 01:06:59 58,10
84 Jenny Johansson IK Ymer 01:08:22 60,49
85 Ulrika Nikolausson Svaide Roma SOK 01:09:02 61,64
86 Jenny Winbladh Lunds OK 01:09:25 62,31
88 Karin Norlander OK Nackhe 01:09:39 62,71
90 Anna Berggren Gävle OK 01:10:10 63,60
93 Anna Prellner Skåneslättens OL 01:12:36 67,81
97 Pernilla Mellin Svaide Roma SOK 01:17:21 76,03
98 Carola Billing Hultsfreds OK 01:19:54 80,44
100 Anna-Carin Steindahl Stenungsunds OK 01:22:56 85,68
101 Sofia Lindén Selånger SOK 01:24:42 88,74
104 Ida Otken-Eriksson OK Grip 01:30:10 98,19
106 Anna Karlsson SOK 68 01:34:22 105,45
107 Anna Borensved Emmaboda Verda OK 01:34:48 106,20
109 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 01:45:18 124,36
110 Karin Lindkvist Lunds OK 01:46:31 126,47

Annonser

Bagheera