Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:48:10 7,83
2 Anders Boström OK Linné 00:49:32 10,13
3 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:50:11 11,22
4 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:50:32 11,80
5 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:51:01 12,62
6 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:51:11 12,90
7 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:51:23 13,23
8 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:51:30 13,43
9 Magnus Persson OK Tisaren 00:51:40 13,71
10 Martin Lindskog OK Ravinen 00:51:49 13,96
12 Mattias Nilsson OK Linné 00:52:56 15,83
13 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:53:01 15,97
14 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:53:03 16,03
15 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:53:21 16,53
16 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:53:48 17,29
17 Torgny Lindström Ronneby OK 00:54:07 17,82
19 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:54:24 18,29
21 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:00 19,30
23 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:55:30 20,14
24 Lars Magnusson OK Linné 00:55:34 20,25
25 Johan Ingemarsson Hestra IF 00:55:55 20,84
27 Björn Karlsson OK Denseln 00:57:03 22,74
28 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:57:20 23,22
31 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:58:38 25,40
32 Jonas Eklund OK Rodhen 00:58:42 25,51
33 Mikael Pihl Lunds OK 00:58:56 25,90
36 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:59:48 27,35
37 Sören Sturesson Lerums SOK 00:59:53 27,49
38 Martin Öhman Gjø-Vard OL 01:00:06 27,86
39 Fredrik Sundström Hestra IF 01:00:33 28,61
40 Magnus Lindmark IFK Kiruna 01:00:42 28,86
41 Tony Lövdahl SOK Viljan 01:00:44 28,92
42 Daniel Sjölund Östersunds OK 01:00:46 28,98
43 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:00:58 29,31
44 Mikael Lindmark Skellefteå OK 01:01:12 29,70
45 Håkan Palm FK Boken 01:01:15 29,79
46 Daniel Olsson Dalsjöfors IF 01:01:31 30,24
47 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 01:01:43 30,57
48 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 01:01:44 30,60
50 Nils Edvardsson Järfälla OK 01:01:57 30,96
51 Henrik Anängen Nyköpings OK 01:02:00 31,05
52 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 01:02:16 31,49
54 Lars Henriksson Sundsvalls OK 01:02:50 32,44
55 Jens Arvidsson IF Rigor 01:02:52 32,50
56 Magnus Homann OK Orinto 01:03:05 32,86
57 Christian Olsson OK Tranan 01:03:09 32,98
58 Urban Ljungberg Degerfors OK 01:03:14 33,12
61 Stefan Nyström OK Roxen 01:03:28 33,51
62 Björn Groth Kungälvs OK 01:03:34 33,68
63 Björn Beckius Västerås SOK 01:03:45 33,98
65 Magnus Zetterlund Göteborg-Majorna OK 01:04:32 35,30
66 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 01:04:33 35,33
67 Conny Rask Hjärnarps GH OL 01:04:46 35,69
68 Anders Haglund OK Djerf 01:05:00 36,08
70 Ronny Falk Sundbybergs IK 01:05:23 36,72
71 Anders Bögevig OK Ravinen 01:05:32 36,98
72 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:53 37,56
72 Henrik Marmelid OK Roxen 01:05:53 37,56
74 Anders Arfwedson Frölunda OL 01:06:23 38,40
75 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 01:06:25 38,46
77 Niklas Henriksson Attunda OK 01:06:47 39,07
78 Martin Sigrand OK Södertörn 01:06:49 39,13
79 Tommy Johansson Västvärmlands OK 01:06:54 39,27
80 Dan Hörnell OK Linné 01:06:58 39,38
82 Joakim Karmetun OK Njudung 01:07:09 39,69
83 Anders Ling Jönköpings OK 01:07:13 39,80
84 Anders Pettersson OK Njudung 01:07:35 40,42
85 Peter Haglund Haninge SOK 01:07:40 40,56
86 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 01:07:45 40,70
88 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK 01:08:17 41,59
91 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:08:32 42,01
93 Per Erlandsson Vimmerby OK 01:09:04 42,90
95 John Solbreck Långhundra IF 01:09:45 44,05
96 Ali Kuosku Skogsluffarnas OK 01:09:57 44,39
97 Fredrik Örnlid Täby OK 01:10:01 44,50
98 Christian Eriksson Linköpings OK 01:10:11 44,78
100 Fredrik Hugosson Lunds OK 01:10:24 45,14
101 Fabian Ljungquist Lunds OK 01:10:33 45,39
102 Michael Adamsson Nybro OK 01:10:40 45,59
103 Oskar Klockar OLG Cordoba 01:10:46 45,76
104 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:11:24 46,82
106 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 01:12:46 49,11
107 Johan Westerbergh Rasbo IK 01:12:49 49,20
109 Urban Billing Hultsfreds OK 01:13:05 49,64
110 Jonas Prellner Skåneslättens OL 01:13:17 49,98
111 Tomas Viker OK Kåre 01:13:37 50,54
114 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 01:14:56 52,75
117 Robert Hjelm Vimmerby OK 01:15:38 53,92
118 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:16:31 55,41
119 Erik Aderstedt Kungälvs OK 01:16:33 55,46
120 Peter Westlund Jönköpings OK 01:16:42 55,71
121 Daniel Persson OK Nipan 01:16:44 55,77
122 Pål Magnusson Uddevalla IS 01:16:45 55,80
127 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:19:21 60,16
128 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 01:19:39 60,66
129 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 01:19:53 61,06
131 Johnny Blästa Njurunda OK 01:21:03 63,01
132 Magnus Lennartsson Järfälla OK 01:22:12 64,94
134 Jonas Uller Kils OK 01:23:28 67,07
135 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:23:35 67,26
137 Fredrik Plumppu Bredareds IF 01:24:42 69,14
138 Ulf Nilsson Hjärnarps GH OL 01:25:02 69,70
139 Jonas Lindkvist Lunds OK 01:25:15 70,06
140 Johan Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 01:25:24 70,31
143 Anders Thulin Kungälvs OK 01:26:32 72,22
145 Anders Edvardsson Eksjö SOK 01:26:48 72,66
148 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:27:44 74,23
149 Jens Sörvik ADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince) 01:27:52 74,45
152 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 01:28:30 75,52
154 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 01:28:54 76,19
156 Jonas Söderlund Skogslöparna 01:30:13 78,40
159 Tobias Karlsson Ryda SK 01:30:43 79,24
160 Fredrik Stålhandske Skåneslättens OL 01:30:52 79,49
163 Per Lengquist Tullinge SK 01:32:08 81,61
164 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 01:33:32 83,96
165 Daniel Axelsson Målilla OK 01:33:33 83,99
166 Anders Malmqvist Motala AIF OL 01:33:45 84,33
168 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 01:35:09 86,67
171 Anders Eklund Svaide Roma SOK 01:37:03 89,86
173 Håkan Ahlqvist OK Tyr 01:39:47 94,45
175 Niklas Karlsson Lustens OK 01:46:31 105,75
177 Andreas Lindberg Pruth IK Hakarpspojkarna 01:47:48 107,90
179 Klas Evertsson Stenungsunds OK 01:49:22 110,53
182 Mats Englund Sundsvalls OK 01:53:08 116,85
184 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:56:21 122,25
186 Mattias Jägstedt Halmstad OK 02:00:09 128,63
187 Jonathan Nealis Länna IF 02:12:47 149,83
188 Erik Åberg Korsnäs IF OK 02:13:09 150,44
189 Roger Lundin FK Herkules 02:21:00 163,61
192 Ulf Isaksson Hässleby SOK 02:40:05 195,64
Erik Lauri FK Herkules
Atakilte Beyene Nässjö OK
Olle Malmring Freidig

Annonser

Bagheera