Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:39:35 12,23
2 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:40:54 15,06
3 Stefan Berg OK Ravinen 00:43:11 19,98
4 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:43:35 20,84
5 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:43:47 21,27
6 Henrik Lindblad OK Djerf 00:45:00 23,89
7 Magnus Arvidsson Brattås CK 00:45:18 24,53
8 Jörgen Johnsson OK Tor 00:45:45 25,50
9 Tomas Albinsson OK Österåker 00:45:59 26,01
10 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:46:01 26,08
12 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:46:26 26,97
13 Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:46:32 27,19
14 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:46:53 27,94
15 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:47:16 28,77
16 Fredrik Bartholdsson Frölunda OL 00:47:23 29,02
17 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:47:28 29,20
18 Mathias Axelsson OK Tyr 00:47:29 29,24
19 Magnus Öhling OK Tor 00:47:31 29,31
20 Anders Håkansson OK Orion 00:47:33 29,38
21 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:37 29,52
22 Berth Karlsson Sävedalens AIK 00:47:41 29,67
23 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:47:57 30,24
24 David Wästlund OK Tyr 00:47:58 30,28
25 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:47:59 30,31
26 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:48:03 30,46
27 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:04 30,49
28 Henrik Nord Väsby OK 00:48:06 30,56
29 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 00:48:40 31,78
31 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:49:08 32,79
32 Peter Asp IFK Göteborg 00:49:40 33,94
33 Mats Bergenfur IK Vikings OK 00:49:43 34,04
34 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:50:25 35,55
35 Pär Moqvist Lerums SOK 00:51:01 36,84
36 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:51:10 37,17
37 Patric De Boussard IFK Enskede 00:51:11 37,20
38 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:51:57 38,85
39 Magnus Larsson OK Dacke 00:51:59 38,92
40 Ulf Johansson OK Gisle 00:52:33 40,14
41 Stefan Kogg Ronneby OK 00:52:41 40,43
42 Mats Lundbäck Järfälla OK 00:52:47 40,65
44 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:53:34 42,33
46 Johan Redtzer Attunda OK 00:53:41 42,58
46 Magnus Ericsson Växjö OK 00:53:41 42,58
48 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:43 42,66
49 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:53:59 43,23
50 Mikael Lind OK Älgen 00:54:30 44,34
51 Stefan Graad IF Rigor 00:54:47 44,95
52 Odd Wallander Brattås CK 00:54:52 45,13
53 Mattias Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:54:54 45,20
54 Jens Andertoft Västerås SOK 00:55:07 45,67
56 Mikael Nyström OK Ravinen 00:55:19 46,10
57 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 00:55:22 46,21
58 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:55:45 47,03
59 Thomas Karlsson OK Landehof 00:55:58 47,50
61 Thomas Johansson Gamleby OK 00:56:13 48,04
63 Ulf Persson IFK Enskede 00:56:42 49,08
64 Magnus Pettersson SOK Viljan 00:56:52 49,44
66 Emil Erdelius IF Rigor 00:56:54 49,51
67 Kjell Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:06 49,94
68 Peter Braun Växjö OK 00:57:15 50,26
69 Jesper Hedberg IF Thor 00:57:22 50,51
71 Magnus Hansson OK Löftan 00:58:05 52,06
72 Magnus Graad Ronneby OK 00:58:09 52,20
73 Filip Sjöfors OK Älme 00:58:11 52,27
74 Göran Gustafsson Gotlands Bro OK 00:58:17 52,49
75 Magnus Lönnqvist OK Ravinen 00:58:34 53,10
76 Niclas Carlsson OK Ravinen 00:59:02 54,10
77 Johan Swartz OK Orion 00:59:14 54,53
78 Martin Svensson IF Rigor 00:59:55 56,00
79 Erik Österlin Sävedalens AIK 01:00:06 56,40
80 Jörgen Aurén IK Vikings OK 01:01:15 58,87
81 Ulrik Ivers Attunda OK 01:01:29 59,38
82 Rickard Jakobsson Eksjö SOK 01:01:47 60,02
83 Johan Karlsson OK Tor 01:02:02 60,56
84 Roger Lindén Attunda OK 01:02:08 60,78
85 Henrik Flordal Katrineholms OK 01:02:40 61,92
86 Martin Karlsson Kungälvs OK 01:02:41 61,96
87 Stefan Lundell Ljungskile FK 01:03:00 62,64
88 Håkan Redtzer Attunda OK 01:03:27 63,61
90 Roger Norberg OK Hällen 01:04:25 65,69
91 Stefan Redtzer Attunda OK 01:04:38 66,16
92 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 01:04:54 66,73
93 Lars Gerhardsson Attunda OK 01:05:29 67,99
94 Mats Orbert Attunda OK 01:05:55 68,92
95 Richard Olovsson Gamleby OK 01:06:02 69,17
96 Robert Widmark Umeå OK 01:06:09 69,42
97 Oskar Berg Halmstad OK 01:06:17 69,71
98 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 01:06:43 70,64
99 Christer Öberg Gamleby OK 01:06:44 70,68
100 Stefan Nilsson Högåkers OK 01:06:47 70,79
101 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:52 70,97
102 Henrik Morast Haninge SOK 01:07:23 72,08
103 Tomas Pettersson OK Reftele 01:07:24 72,12
104 Ulf Nyqvist OK Landehof 01:07:28 72,26
105 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 01:08:34 74,63
106 Fredrik Olindersson OK Löftan 01:08:37 74,73
107 Johan Hansson OK Löftan 01:08:39 74,81
108 Christopher Lindqvist IFK Enskede 01:09:03 75,67
109 Andreas Petersson Alstermo IF 01:09:32 76,71
110 Simon Sjöfors OK Älme 01:09:36 76,85
111 Mattias Stockheden IF Hallby SOK 01:10:09 78,04
112 Anders Galin Surahammars SOK 01:10:22 78,50
113 Patrik Fors Attunda OK 01:10:23 78,54
114 Jon Lindskog OK Älme 01:10:48 79,44
115 Tomas Pleiner Täby OK 01:11:09 80,19
117 Mattias Zeijlon OK Hällen 01:13:03 84,28
118 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 01:13:07 84,42
119 Ulric Björck IK Uven 01:13:23 85,00
121 Fredrik Andersson OK Södertörn 01:14:33 87,51
122 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:16:08 90,92
123 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 01:16:17 91,24
124 Fredrik Brorson OK Nackhe 01:17:12 93,21
125 Mikael Guttke Nyköpings OK 01:17:33 93,97
126 Ola Ruter OK Älme 01:18:16 95,51
127 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:18:22 95,73
129 Stefan Persson Ronneby OK 01:19:22 97,88
130 Per-Johan Riis Gamleby OK 01:19:35 98,35
131 Mattias Modin SK Örnen 01:20:21 100,00
132 Johan Ericson Fagersta OK 01:20:51 101,07
133 Fredrik Björkman OK Reftele 01:21:59 103,51
134 Niklas Lorén OK Landehof 01:22:23 104,37
136 Mikael Larsson OK Hällen 01:24:08 108,14
136 Sven Gardell Ulricehamns OK 01:24:08 108,14
138 Fredrik Karlsson OK Landehof 01:24:16 108,43
140 Rickard Stridh Järfälla OK 01:26:12 112,59
141 Mats Hainke Snättringe SK 01:26:35 113,42
142 Magnus Olsson Torsås OK 01:26:40 113,60
143 David Lindgren Västerås SOK 01:27:08 114,60
144 Stefan Näsman Ronneby OK 01:29:38 119,98
145 Mats Hermansson Kungälvs OK 01:30:02 120,84
146 Ronny Fredriksson OK Dacke 01:31:00 122,93
148 Morgan Larsson Gamleby OK 01:35:49 133,30
149 Anders Cullbrand Mölndal Outdoor IF 01:37:10 136,20
150 Lars Holmgren Gamleby OK 01:41:41 145,93
151 Johan Sörensson Fjärås AIK 01:44:17 151,52
152 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 01:47:46 159,02
153 Måns Axelsson Gamleby OK 01:49:29 162,72
154 Göran Persson Järfälla OK 01:53:09 170,61
155 Håkan Andersson Säffle OK 01:57:53 180,80
Jonas Karlsson OK Landehof
Peter Liljedahl OK Skogsfalken

Annonser

Bagheera