Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:48 3,78
2 Cecilia Bratt OK Orion 00:37:03 9,69
5 Carina Svensson Bredaryds SOK 00:38:22 12,09
6 Jenny Nyman Vänersborgs SK 00:38:31 12,36
7 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:39:24 13,97
9 Marie Morlon OK Eken 00:40:40 16,27
10 Josefine Nordström OK Triangeln 00:41:11 17,21
11 Anna Eriksson OK Landehof 00:41:22 17,55
12 Anna Samelius Visborgs OK 00:41:33 17,88
13 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:41:53 18,49
14 Catarina Öberg Stora Tuna OK 00:42:07 18,91
16 Madeleine Limpar Attunda OK 00:43:30 21,43
17 Christin Söderqvist OK Ravinen 00:44:00 22,34
21 Anna Backlund OK Södertörn 00:45:02 24,22
23 Annica Berggren OK Kolmården 00:45:12 24,52
25 Charlotta Thureson Giberg Hellas Orientering 00:45:20 24,77
29 Maria Wallström Nyköpings OK 00:45:30 25,07
30 Kerstin Imark Tullinge SK 00:46:21 26,62
33 Josefine Albinsson OK Skogsfalken 00:46:52 27,56
35 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:47:43 29,11
36 Annika Ericsson Växjö OK 00:47:56 29,50
38 Weronica Morell OK Kåre 00:48:05 29,77
41 Anna-Karin Schmutz Leksands OK 00:48:34 30,65
41 Lena Mases Stora Tuna OK 00:48:34 30,65
43 Karin Svensk Stora Tuna OK 00:49:12 31,81
44 Agneta Eriksson OK Kolmården 00:49:18 31,99
45 Nina Gumaelius Tibro OK 00:49:25 32,20
47 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 00:49:39 32,62
49 Maria Hart OK Linné 00:49:41 32,68
50 Kristina Nilsson OK Tranan 00:49:55 33,11
51 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:50:05 33,41
52 Monica Boman Gävle OK 00:50:07 33,47
53 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 00:50:09 33,53
54 Ingela Eriksson Gävle OK 00:50:12 33,63
55 Carin Bergensten Vittjärvs IK 00:50:13 33,66
56 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 00:50:26 34,05
58 Jeanette Jansson Guyancourt Orientation 78 00:50:46 34,66
59 Karin Andersson IF Hagen 00:50:47 34,69
60 Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 00:50:49 34,75
61 Marita Karlsson OK Skogsstjärnan 00:50:55 34,93
62 Lena Lindman Finspångs SOK 00:51:04 35,20
64 Marie Olsson Örkelljunga FK 00:51:21 35,72
65 Ewa Edström-Forsberg Långhundra IF 00:51:34 36,11
67 Sonja Haas Nybro OK 00:51:49 36,57
69 Helen Skoog Kils OK 00:52:05 37,05
70 Anna Johansson Jönköpings OK 00:52:33 37,90
71 Petra Kolsvik Hägersta GF 00:52:35 37,96
73 Anna Nordin Sundsvalls OK 00:53:02 38,78
74 Kajsa Holmqvist Hagaby GOIF 00:53:43 40,03
76 Maria Olofsson Linköpings OK 00:54:21 41,18
77 Laila Hallmén OK Tisaren 00:54:26 41,33
79 Lena Gumaelius Waxholms OK 00:54:37 41,66
80 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 00:54:38 41,69
82 Berit Gummus IFK Moras OK 00:54:54 42,18
83 Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 00:55:04 42,48
84 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:55:30 43,27
85 Carina Gustafsson OK Gynge 00:55:32 43,33
88 Carina Nilsson Täby OK 00:55:48 43,82
90 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:55:57 44,09
91 Charlotta Askeljung OK Klemmingen 00:56:05 44,33
92 Anette Sjöberg Gävle OK 00:56:06 44,36
93 Helena Södervall IK Gandvik 00:56:11 44,51
94 Lena Pettersson Nyköpings OK 00:56:26 44,97
95 Helena Karlsson Nässjö OK 00:56:29 45,06
98 Yvonne Franzén Almby IK 00:57:01 46,03
99 Evonne Strand OK Linné 00:58:32 48,79
101 Helena Königsson Robertsfors IK 00:58:47 49,25
103 Pia Gustås OK Linné 00:58:57 49,55
105 Anette Bergman OK Tyr 00:59:26 50,43
107 Anneli Carlsson FK Finn 00:59:30 50,55
109 Åsa Gahne Spik Leksands OK 01:00:07 51,67
110 Eva Martinsson OK Tyr 01:00:34 52,49
112 Charlotte Österman Vänersborgs SK 01:00:49 52,95
113 Åsa Bartholdson Tjällmo-Godegårds OK 01:01:00 53,28
116 Lotta Stenström Strängnäs-Malmby OL 01:01:51 54,83
119 Camilla Holmqvist OK Stigen 01:02:52 56,68
125 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 01:05:58 62,32
127 Nina Djerf Lerums SOK 01:06:13 62,78
128 Anna-Karin Forsberg OK Kåre 01:06:19 62,96
130 Ann Lyrberg Valbo AIF 01:06:24 63,11
134 Agneta Hallberg-Hansson Jönköpings OK 01:07:39 65,38
139 Katarina Hedberg Lerums SOK 01:09:24 68,57
141 Carin Anderson Kexholms SK 01:10:11 70,00
146 Anneli Gordon Stigsökarna 01:10:56 71,36
149 Sofie Von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:12:08 73,54
150 Anette Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:12:31 74,24
151 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 01:14:57 78,67
154 Marita Söderlind Örnsköldsviks OK 01:16:24 81,31
158 Christina Johnsson OK Gynge 01:17:33 83,40
168 Mona Rosberg Växjö OK 01:23:57 95,05
172 Petra Nilsson NAIS Orienteringsklubb 01:30:11 106,40
175 Agnetha leClaire FK Herkules 01:34:20 113,95
176 Anna Sylvan Järfälla OK 01:39:42 123,72
180 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 01:54:34 150,77
Anna Folkegård Strängnäs-Malmby OL
Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF
Annika Josefsson OK Dacke

Annonser

Bagheera