Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:38:05 16,50
2 Magnus Nordström Kils OK 00:38:35 17,67
3 Johan Hansson Jönköpings OK 00:39:25 19,63
4 Våge Rindstig SOK Viljan 00:39:38 20,14
5 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:40:03 21,12
6 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:40:04 21,16
7 Sven Lundgren Växjö OK 00:41:01 23,39
8 Mårten Wikström Halmstad OK 00:42:23 26,60
9 Anders Johansson Västvärmlands OK 00:43:18 28,76
10 Lars Karlsson Valbo AIF 00:43:25 29,03
11 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:43:34 29,39
12 Jonas Gustavsson Forsa OK 00:44:05 30,60
13 Magnus Svensson Nässjö OK 00:44:07 30,68
15 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:44:39 31,93
17 Pontus Gille OK Roslagen 00:45:14 33,30
18 Pär Nyman OK Tyr 00:45:34 34,09
19 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:45:44 34,48
20 Magnus Forsberg OK Norrvirdarna 00:45:45 34,52
21 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:01 35,14
22 Jan-Olov Andersson OK Älgen 00:46:16 35,73
23 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:32 36,36
24 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:46:47 36,94
25 Michael Palm OK Triangeln 00:46:57 37,34
26 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:47:02 37,53
28 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:47:16 38,08
29 Peter Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:47:18 38,16
30 Ulf Karlsson OK Alehof 00:48:05 40,00
31 Robert Sundqvist OK Renen 00:48:12 40,27
32 Anders Lamm Frölunda OL 00:48:41 41,41
34 Peter Lind SOK Viljan 00:48:57 42,04
35 Mats Lilja OK Älgen 00:49:03 42,27
37 Örjan Beckius OK Tyr 00:49:17 42,82
38 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:49:34 43,49
39 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:49:40 43,72
40 Per Johansson OK Reftele 00:49:55 44,31
41 Håkan Karlsson FK Finn 00:49:58 44,43
42 Ola Andertoft Markaryds FK 00:50:02 44,58
43 Claus Johansson Jönköpings OK 00:50:03 44,62
44 Tryggve Malm Lagergvist Garphyttans IF 00:50:10 44,90
46 Dennis Persson Växjö OK 00:50:28 45,60
47 Stefan Johansson SOK Viljan 00:50:50 46,46
48 Stefan Jonsson Nybro OK 00:50:51 46,50
50 Magnus Ö Bernhed Sävedalens AIK 00:51:32 48,11
51 Johan Agås Sundsvalls OK 00:51:40 48,42
52 Torben Malm Garphyttans IF 00:51:49 48,77
53 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:52:28 50,30
54 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:52:49 51,12
55 Patrik Blomberg IK Standard 00:52:56 51,40
56 Henrik Nordholm Sävedalens AIK 00:53:08 51,87
57 Klas Birgersson Långhundra IF 00:53:18 52,26
58 Stefan Agmarken Halmstad OK 00:53:21 52,38
60 Jan Thuresson Burseryds IF 00:54:08 54,22
61 Håkan Andersson OK Hammaren 00:54:14 54,45
62 Håkan Jansson Gävle OK 00:54:16 54,53
63 Petter Ranefall IF Thor 00:54:24 54,84
65 Tomas Lindgren Trosabygdens OK 00:54:33 55,20
66 Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:40 55,47
67 Ove Näslund OK Roslagen 00:54:51 55,90
68 Anders Johansson OK Hammaren 00:54:59 56,21
69 Stefan Eriksson OK Älgen 00:55:53 58,33
70 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:56:08 58,92
70 Peter Sahlin Nässjö OK 00:56:08 58,92
73 Hjalmar Laudon Vännäs OK 00:56:33 59,90
74 Håkan Hanson Falkenbergs OK 00:56:35 59,97
76 Niklas Johansson OK Landehof 00:56:55 60,76
77 Göran Svensson Falkenbergs OK 00:57:07 61,23
78 Torbjörn Saetre OK Landehof 00:57:30 62,13
81 Magnus Flodman OK Hammaren 00:58:49 65,22
82 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:58:55 65,46
83 Pelle Landfors Lustens OK 00:58:57 65,54
86 Christer Johansson Eksjö SOK 00:59:06 65,89
87 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:59:15 66,24
88 Ulf Persson Bottnaryds IF 01:00:08 68,32
89 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 01:00:11 68,43
90 Matz Andersson Lesjöfors SK 01:00:35 69,37
91 Mats Drugge Vittjärvs IK 01:00:38 69,49
92 Thomas Ivarsson OK Hammaren 01:00:55 70,16
93 Thomas Roos IF Thor 01:01:01 70,39
95 Peter Kjellsson Falkenbergs OK 01:01:34 71,68
96 Jonas Viberg VK Uvarna 01:01:39 71,88
97 Fredrik Åslund Katrineholms OK 01:01:44 72,08
100 Tomas Bäck Trosabygdens OK 01:03:03 75,17
101 Stefan Reiver Bodafors OK 01:03:38 76,54
102 Jonas Holmgren OK Hammaren 01:04:00 77,40
104 Torbjörn Grahn IK Uven 01:04:57 79,64
104 Greg Campbell Lustens OK 01:04:57 79,64
106 Hans Johansson OK Reftele 01:05:01 79,79
109 Jonas Norrman Göteborg-Majorna OK 01:05:29 80,89
110 Magnus Grönqvist OK Järnbärarna 01:05:38 81,24
111 Pontus Löfström Jönköpings OK 01:05:40 81,32
112 Magnus Wall jungbjer Göteborgs SK 01:05:52 81,79
113 Tomas Svennberg Degerfors OK 01:05:56 81,95
114 Leif Andersson Rånäs OK 01:05:58 82,02
115 Ingmar Wahlström Hylte OK 01:07:51 86,45
116 Staffan Broman OK Roslagen 01:08:09 87,16
116 Ulf Honeth Växjö OK 01:08:09 87,16
118 Håkan Persson Laholms IF OK 01:08:14 87,35
119 Peter Hagström Falkenbergs OK 01:08:23 87,70
121 Thomas Björnudd Vännäs OK 01:09:07 89,43
122 Gerth Tolfte OK Älme 01:09:21 89,98
125 Stephan Östergren Alvesta SOK 01:10:01 91,54
126 Erik Willén Östersunds OK 01:10:06 91,74
127 Håkan Lindberg OK Djerf 01:10:10 91,89
128 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:10:19 92,25
129 Anders Sjöberg OK Reftele 01:10:51 93,50
130 Anders Dahlgren Östersunds OK 01:11:04 94,01
132 Johan Åberg OK Landehof 01:11:26 94,87
133 Jan Andersson OK Hammaren 01:11:50 95,81
135 Johan Granath IF Hallby SOK 01:12:23 97,10
136 Håkan Rostö Rånäs OK 01:12:35 97,57
138 Per Knutas Attunda OK 01:13:25 99,53
139 Stefan Nordström Sigtuna OK 01:13:45 100,32
141 Jan Ekberg Skattkärrs IF 01:14:20 101,69
142 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 01:14:22 101,76
145 Anders Gustavsson FK Friskus-Varberg 01:15:08 103,57
146 Stefan Lauri Gammelstads IF 01:15:26 104,27
147 Anders Eriksson Kexholms SK 01:16:16 106,23
148 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:16:47 107,44
149 Peter Lundberg OK Renen 01:17:37 109,40
150 Erik Johnson OK Klemmingen 01:17:41 109,56
151 Fredrik Pontén Selånger SOK 01:18:13 110,81
153 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 01:18:18 111,01
154 Hans Nilsson Kungälvs OK 01:18:49 112,22
155 Anders Magnusson Nyköpings OK 01:19:07 112,93
156 Magnus Nilsson OK Älme 01:19:39 114,18
157 Anders Hane OK Tyr 01:19:40 114,22
158 Magnus Eklund Vimmerby OK 01:19:52 114,69
159 Jonas Johansson OK Nackhe 01:20:29 116,14
160 Daniel Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 01:20:37 116,45
161 Thomas Borne Frölunda OL 01:21:03 117,47
162 Pär Johannesson Frölunda OL 01:21:22 118,21
163 Björn Karlsson Kexholms SK 01:21:29 118,49
165 Lars Svensson OK Nackhe 01:22:08 120,02
166 Michael Jacobson Frölunda OL 01:22:46 121,50
167 Martin Ekdala Kungälvs OK 01:22:50 121,66
169 Niklas Tiedermann OK Tisaren 01:24:55 126,56
170 Niclas Lidström Frösö IF 01:25:20 127,54
171 Björn Svanberg Bergnäsets AIK 01:25:38 128,24
173 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 01:28:03 133,92
174 Christer Lagerhäll Rehns BK 01:28:15 134,39
175 Christer Ledel Falkenbergs OK 01:28:57 136,03
176 Mikael Blockgren Falkenbergs OK 01:29:13 136,66
178 Sven Eriksson OK Landehof 01:30:54 140,62
180 Peter Ravnell Gudhems IF 01:42:05 166,90
181 Thommie Samuelsson OK Måsen 01:45:45 175,51
182 Tommy Vartia OK Löftan 01:54:11 195,33
183 Niklas Eriksson Bodafors OK 01:59:11 207,08
184 Jesper Rundbäck Vaggeryds SOK 02:00:03 209,12
Roger Krohn Fältjägarnas IF
Ola Nilsson Alvesta SOK
Krister Rosjö Jönköpings OK

Annonser

Bagheera