Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Gunnarsson Stora Tuna OK 00:36:20 12,00
2 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 00:39:38 18,34
3 Lena Larsson Sala OK 00:39:59 19,01
4 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:40:11 19,39
7 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 00:40:41 20,35
8 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 00:41:40 22,24
9 Jannike Wåhlberg OK Kåre 00:42:26 23,71
10 Kerstin Andersson Ryda SK 00:42:36 24,03
11 Mona Åkerman Valbo AIF 00:42:37 24,07
12 Elisabeth Öström OK Tyr 00:42:39 24,13
13 Ina Lindeberg Skåneslättens OL 00:42:52 24,55
14 Carina Doyle Sundbybergs IK 00:42:57 24,71
15 Monika Mathiasson OK Roxen 00:43:08 25,06
18 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 00:45:11 28,99
19 Agneta Olivestam Vimmerby OK 00:45:22 29,34
25 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 00:47:38 33,70
27 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:48:06 34,59
28 My Rönnols Täby OK 00:48:26 35,23
29 Ulla Niklasson Markbygdens OK 00:48:57 36,22
30 Kerstin Burman Kvillebyns SK 00:50:09 38,53
32 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 00:50:49 39,81
34 Gunilla Carlsson Göteborg-Majorna OK 00:51:03 40,25
35 Lisa Annersand OK Tyr 00:51:20 40,80
36 Åsa Sundberg OK Södertörn 00:51:22 40,86
37 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 00:51:30 41,12
38 Gunilla Larsson Bredareds IF 00:51:40 41,44
39 Anne-Marie Karlsson Svaide Roma SOK 00:52:11 42,43
40 Lena Runesson OK Vivill 00:53:04 44,13
41 Maria Ericson Åmåls OK 00:53:32 45,02
42 Märit Gustafsson Eds SK 00:53:42 45,34
43 Anneli Brander Nilsson Stenungsunds OK 00:53:56 45,79
44 Anna-Sofie Lundman OK Roslagen 00:54:05 46,08
45 Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 00:54:08 46,17
46 Marianne Klasson Ulricehamns OK 00:54:27 46,78
47 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan 00:54:57 47,74
50 Anna-Lena Andersson Västerbergslagens OL 00:55:36 48,99
51 Lena Rosander Finspångs SOK 00:56:41 51,07
52 Gunnel Axin Hagaby GOIF 00:56:46 51,23
54 My Engström Lerums SOK 00:57:26 52,51
57 Lena Jansson Garphyttans IF 00:57:40 52,96
59 Eva Walheim Robertsfors IK 00:57:54 53,40
60 Maria Andersson Bredaryds SOK 00:58:06 53,79
61 Ulla Westerlund Täby OK 00:58:24 54,36
62 Yvonne Toven Stora Tuna OK 00:58:55 55,35
63 Vivianne Lindstam Sol Tranås 00:58:58 55,45
64 Britt Claesson IFK Moras OK 00:59:00 55,51
65 Yvonne Jonsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:44 56,92
66 Anita Gahlin Härnösands OK 01:00:25 58,23
67 Kristina Peterson IFK Umeå 01:00:52 59,10
69 Ann Warma-Laas OK Skogshjortarna 01:01:49 60,92
70 Gunilla Axelsson Sävedalens AIK 01:01:53 61,05
71 Gunilla Pettersson KFUM Örebro OK 01:02:00 61,27
72 Marianne Rosgren OK Njudung 01:03:13 63,61
74 Eva Karlsson Uddevalla OK 01:03:21 63,86
75 Monica Henriksson Eksjö SOK 01:03:56 64,98
77 Anne-Marie Röllike OK Lindéna 01:04:59 67,00
81 Ann-Charlotte Wallenhammar Hagaby GOIF 01:06:05 69,11
84 Christina Nordström Bodens BK 01:08:42 74,13
85 Catharina Carlsson Trollhättans SOK 01:09:49 76,28
86 Karin Ernfridsson OK 64 Torpa 01:09:55 76,47
87 Christina Nilsson Lerums SOK 01:10:52 78,29
90 Christina Berggren Ljungskile FK 01:12:14 80,92
92 Katarina Jakobsson Garda IK 01:12:49 82,04
93 Kerstin Svensson Trollhättans SOK 01:12:57 82,29
94 Ingela Bengtsson Årsunda IF 01:14:01 84,34
97 Pia Svensson Falköpings AIK OK 01:16:28 89,04
98 Gunilla Holmberg Herrestads AIF 01:24:03 103,60
101 Agneta Nordin Vingåkers OK 01:29:29 114,03
102 Ann Öhlin Stigmännen Karlshamns OK 01:29:36 114,25
Susanne Lüscher Stora Tuna OK

Annonser

Bagheera