Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christer Skoog Kils OK 00:42:22 14,45
4 Lars Lönnkvist Tullinge SK 00:43:33 16,90
6 Hans Strid Ulricehamns OK 00:44:31 18,89
7 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:44:58 19,82
9 Andreas Hjertson OK Linné 00:46:50 23,67
10 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:46:55 23,85
11 Sixten Westlund OK Tyr 00:47:22 24,77
13 Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 00:47:32 25,12
16 Kent Olsson OK Orion 00:48:22 26,84
18 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:48:43 27,56
19 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:49:08 28,42
19 Torsten Backteman Lerums SOK 00:49:08 28,42
21 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:49:58 30,14
22 Mats Brorsson Tockarps IK 00:50:39 31,55
23 Rolf Wikström OK Tyr 00:50:54 32,07
24 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:51:11 32,65
27 Sören Calleberg Söderhamns OK 00:53:23 37,19
28 Inge Josefsson Stångenäs AIS 00:53:30 37,43
29 Torbjörn Löfving Falköpings AIK OK 00:54:15 38,98
32 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:54:38 39,77
33 Fredrik Hjort Helsingborgs SOK 00:55:12 40,94
37 Anders Silvemark Dalaportens OL 00:55:44 42,04
39 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:55:54 42,39
40 Ola Svensson OK Orion 00:56:05 42,77
41 Asgeir Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:56:06 42,80
42 Anders Löfgren Järfälla OK 00:56:31 43,66
43 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:56:38 43,90
46 Håkan Forsman Ronneby OK 00:57:26 45,55
48 Per-Ivan Engström OK Orion 00:57:55 46,55
49 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 00:57:58 46,65
51 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 00:58:05 46,89
53 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:58:22 47,48
54 Mikael Johansson OK Gisle 00:58:24 47,55
55 Anders Fries Umeå OK 00:58:31 47,79
56 Svante Andrén Tibro OK 00:58:40 48,10
57 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:58:45 48,27
58 Pierre Karlsson OK Alehof 00:58:55 48,61
60 Kjell Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:59:11 49,17
61 Fredrik Salén OK Renen 00:59:14 49,27
64 Lars Mattsson OK Kåre 01:00:25 51,71
66 Henry Barsk Övertorneå IF 01:00:41 52,26
67 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 01:00:52 52,64
68 Stefan Johansson Trollhättans SOK 01:01:05 53,09
71 Stellan Martinsson OK Tyringe 01:01:30 53,95
72 Jan Wahlström Snättringe SK 01:01:57 54,88
74 Per Andersson OK Orinto 01:02:10 55,32
75 Lennart Karlsson OK Roslagen 01:03:48 58,69
80 Håkan Carnland Frösö IF 01:04:19 59,76
81 Tommy Eriksson GOIF Tjalve 01:04:31 60,17
82 Göran Olesund OK Landehof 01:04:40 60,48
83 Per-Erik Bengtsson Lunds OK 01:04:43 60,59
84 Tommy Johnsson OK Nackhe 01:04:46 60,69
86 Tomas Andersson OK Tor 01:04:52 60,90
87 Mats Andersson Finspångs SOK 01:04:55 61,00
90 Johan Carlsson Trollhättans SOK 01:05:23 61,96
91 Krister Gumaelius Waxholms OK 01:05:47 62,79
95 Johnny Junegard Tullinge SK 01:06:17 63,82
97 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:33 64,37
99 Carl-Erik Berglöw Fagersta OK 01:06:38 64,54
100 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 01:06:40 64,61
101 Jan Karlsson Växjö OK 01:07:06 65,51
102 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 01:07:15 65,82
103 Lars Strand Skåneslättens OL 01:07:18 65,92
104 Erik Eriksson IFK Moras OK 01:07:30 66,33
105 Leif Lindau OK Torfinn 01:08:29 68,36
106 Jan Andersson Kalmar OK 01:08:35 68,57
107 Gunnar Svanberg Järfälla OK 01:08:36 68,60
109 Anders Nissar Järla Orientering 01:08:44 68,88
111 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 01:08:58 69,36
112 Anders L Björklund OK Kåre 01:09:36 70,67
115 Mats Rosander Finspångs SOK 01:10:28 72,45
116 Tomas Karlsson OK Kolmården 01:10:32 72,59
119 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:10:43 72,97
120 Benny Hoffman Gudhems IF 01:10:46 73,07
121 Bo Pettersson KFUM Örebro OK 01:10:54 73,35
122 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:11:06 73,76
124 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 01:11:36 74,79
125 Karl Mollén OK Denseln 01:11:45 75,10
127 Mats Lundman OK Roslagen 01:12:32 76,72
128 Ton Langerak Järfälla OK 01:13:33 78,82
130 Owe Törnroth Hjobygdens OK 01:13:51 79,44
133 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 01:14:05 79,92
135 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 01:14:49 81,43
136 Egon Johansson OK Tranan 01:15:12 82,22
140 Gustav Erlandsson OK Vivill 01:15:50 83,53
141 Erik Sparrevik Lerums SOK 01:15:53 83,64
144 Krister Karlsson OK Nackhe 01:17:27 86,87
145 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 01:17:31 87,01
146 Göran Ivarez OK Södertörn 01:17:33 87,08
148 Bengt Klasson Ulricehamns OK 01:18:30 89,04
149 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 01:19:27 91,00
150 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 01:20:39 93,47
155 Tomas Leffler Järfälla OK 01:22:00 96,26
156 Håkan Hellström OK Linné 01:22:03 96,36
157 Uno Larsson Eskilstuna OL 01:22:11 96,64
158 Rudolf Brogren Kungälvs OK 01:22:20 96,95
159 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 01:22:27 97,19
161 Bernt Andersson IF Rigor 01:22:59 98,29
163 Stefan Mokvist Länna IF 01:23:09 98,63
164 Mats Carlsson OK Ödmården 01:23:31 99,39
165 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 01:24:50 102,11
166 Björn Thorén Täby OK 01:25:33 103,59
169 Lars Strömberg OK Skogshjortarna 01:26:30 105,55
172 Kyrre Thalberg Lunds OK 01:27:51 108,34
173 Leif Anderjon Alvesta SOK 01:28:37 109,92
174 Jan Gustafsson OK Tyr 01:28:49 110,33
175 Sture Larsson Länna IF 01:28:57 110,61
177 Jonas Jerlin Frölunda OL 01:30:55 114,67
178 Lars Runesson OK Vivill 01:31:52 116,63
181 Sven-Åke Andersson IF Rigor 01:33:47 120,58
186 Mats Linde OK Linné 01:36:09 125,47
190 Dag Svensson Hylte OK 01:39:27 132,28
194 Christer Brander Nilsson Stenungsunds OK 01:53:21 160,97
195 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 01:55:10 164,72
196 Bertil Axbom OK Landehof 02:04:08 183,23
199 Bengt Forslin Rehns BK 02:06:04 187,22
201 Anders Birgersson Visborgs OK 02:10:06 195,54
202 Richard Bengtsson Lunds OK 02:13:18 202,15
Lars Nordström Kils OK
Mats Walheim Robertsfors IK
Thomas Lundgren Trollhättans SOK
Jens Beiron Skattkärrs IF

Annonser

Bagheera