Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stefan Nyberg Avesta OK 00:35:04 17,21
2 Leif Bylars Forsa OK 00:37:55 24,54
3 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 00:39:11 27,79
4 Svante Lindgren Korsnäs IF OK 00:40:23 30,88
5 Anders Jönsson Finspångs SOK 00:40:37 31,48
5 Lennart Malmberg Svaide Roma SOK 00:40:37 31,48
7 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:41:08 32,81
8 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:41:18 33,24
9 Ola Johansson Gävle OK 00:41:20 33,32
10 Mats Johansson OK Nalle 00:42:23 36,03
11 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:42:53 37,31
12 Stefan Malmström OK Orion 00:43:16 38,30
13 Lennart Agén Tullinge SK 00:43:18 38,38
14 Anders Johansson Hestra IF 00:43:21 38,51
15 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:51 39,80
16 Peter Ridefelt OK Linné 00:44:27 41,34
17 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:44:44 42,07
18 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:45:06 43,01
19 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:45:11 43,23
20 Bengt Jonsson Hestra IF 00:45:25 43,83
21 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:46:01 45,37
22 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:46:15 45,97
23 Ola Hedin OK Hammaren 00:46:25 46,40
24 Mats Welander OK Djerf 00:46:50 47,47
25 Gunnar Håkansson IK Uven 00:47:16 48,59
26 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:47:39 49,57
27 Lars Magnusson OK Älme 00:47:43 49,74
30 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:48:21 51,37
31 Bo Mellerstedt Selånger SOK 00:48:28 51,67
32 Peter Karlberg Snättringe SK 00:48:35 51,97
33 Arne Persson Markbygdens OK 00:48:38 52,10
34 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:48:48 52,53
35 Mikael Stern Järla Orientering 00:48:58 52,96
36 Evert Johansson OK Bävern 00:49:11 53,52
36 Kenneth Gustavsson Laxå OK 00:49:11 53,52
38 Kjell Boman Söderhamns OK 00:49:13 53,60
39 Torgny Jeppson Katrineholms OK 00:49:15 53,69
40 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:49:21 53,95
41 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:49:28 54,25
42 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:49:57 55,49
42 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:49:57 55,49
44 Leif Strandberg Skogslöparna 00:49:58 55,53
46 Bengt Lundberg Istrums SK 00:50:14 56,22
48 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:50:21 56,52
49 Tord Jansson Västvärmlands OK 00:50:27 56,78
50 Lars-Gunnar Falk IFK Lidingö SOK 00:51:21 59,09
51 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:51:28 59,39
53 Peter Westman Nyköpings OK 00:51:44 60,08
54 Lars Eriksson Kalmar OK 00:51:46 60,16
55 Bengt Kärrström Tullinge SK 00:52:18 61,53
58 Bo Josefsson Rydboholms SK 00:52:36 62,31
59 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:52:39 62,43
61 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 00:52:51 62,95
62 Stefan Blomgren Hagaby GOIF 00:52:52 62,99
63 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:53:07 63,63
66 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:53:33 64,75
67 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:53:39 65,01
68 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:53:46 65,31
69 Stig Lundström Söderhamns OK 00:54:48 67,96
70 Lars Danils Västerbergslagens OL 00:54:58 68,39
71 Mats Arnesson Nybro OK 00:55:19 69,29
72 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:55:27 69,64
73 Stefan Westlin OK Måsen 00:55:29 69,72
74 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:55:30 69,76
75 Göran Lyrberg Valbo AIF 00:55:38 70,11
76 Lars-Ove Skogh Österfärnebo IF 00:55:39 70,15
77 Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 00:55:41 70,24
78 Per-Martin Johansson IF Rigor 00:55:55 70,84
79 Göran Andersson OK Rodhen 00:56:01 71,09
79 Göran Reinholdsson Järfälla OK 00:56:01 71,09
81 Ralf Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:56:15 71,69
82 Dan Eriksson Kvarnsvedens GOIF OK 00:56:32 72,42
84 Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:57:15 74,27
85 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:57:16 74,31
86 Håkan Håkansson OK Gränsen 00:57:33 75,04
87 Rolf Andersson Västvärmlands OK 00:57:57 76,07
88 Lars Rönnols Täby OK 00:58:32 77,57
89 Christer Ludvik Turebergs IF 00:58:34 77,65
90 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:58:35 77,70
91 Jan-Erik Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:58:37 77,78
92 Lars Eklund Växjö OK 00:58:59 78,72
93 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:59:04 78,94
95 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:59:23 79,75
96 Ola Wiksell Stora Tuna OK 00:59:31 80,10
97 Curt Rahlén OK Ravinen 00:59:36 80,31
98 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:59:44 80,65
99 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:59:49 80,87
100 Göran Börjeskog OK Tor 00:59:52 81,00
101 Stefan Adolfsson OK Bävern 01:00:05 81,55
103 Christer Segerqvist Gävle OK 01:00:22 82,28
104 Kenneth Hagström OK Letstigen 01:01:15 84,56
105 Bengt Arvidsson OK Vivill 01:01:26 85,03
106 Lennart Persson Söderhamns OK 01:02:01 86,53
107 Anders Alamaa IK Vikings OK 01:02:19 87,30
109 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 01:03:02 89,14
110 Stig Nilsson Oskarströms OK 01:03:32 90,43
111 Leif Svangren Gotlands Bro OK 01:03:34 90,51
112 Lars Hagrot Täby OK 01:03:37 90,64
113 Per-Olov Jemth OK Hammaren 01:04:13 92,19
113 Odd Ohlsson Uddevalla OK 01:04:13 92,19
115 Håkan Svensson Almby IK 01:04:33 93,04
116 Jan Lundgren Linköpings OK 01:04:37 93,22
117 Tor Udd Markbygdens OK 01:05:00 94,20
119 Peter Axelsson OK Ravinen 01:06:26 97,89
121 Christer Ericson Åmåls OK 01:06:41 98,53
123 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 01:07:13 99,90
124 Bo Petersson Lessebo OK 01:07:23 100,33
125 Thord Stefan Ekström Uddevalla OK 01:07:32 100,72
126 Manfred Olejnik SOK Viljan 01:07:35 100,85
127 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 01:07:40 101,06
128 Göran Hedman Valbo AIF 01:07:57 101,79
129 Torbjörn Movert OK Kompassen 01:09:42 106,29
132 Ingmar Andersson Jönköpings OK 01:11:10 110,06
133 Bo Johansson OK Älme 01:12:07 112,51
135 Bo Hermansson Göteborg-Majorna OK 01:12:46 114,18
137 Björn Bältsjö Sävedalens AIK 01:13:35 116,28
138 Björn Fränkel FK Snapphanarna 01:13:37 116,37
139 Jens Danielsson Istrums SK 01:13:59 117,31
140 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:14:32 118,72
141 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 01:15:55 122,28
142 Agne Gustavsson Istrums SK 01:16:37 124,08
143 Johan Wedlin Sävedalens AIK 01:17:03 125,20
144 Arne Lund Stenungsunds OK 01:17:05 125,28
145 Eric Jönsson OK Triangeln 01:17:13 125,63
146 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:17:35 126,57
147 Ove Karlsson Järfälla OK 01:18:28 128,84
148 Lars Olov Nordberg Bergnäsets AIK 01:18:38 129,27
150 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 01:19:17 130,94
151 Hans Samuelsson OK 64 Torpa 01:19:41 131,97
152 Bengt Lingegård OK Gipen 01:22:26 139,04
153 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:23:20 141,36
155 Rolf Andersson Svaide Roma SOK 01:24:47 145,09
156 Lars Kilborn SOK 68 01:27:14 151,39
157 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:29:19 156,75
158 Göran Berggren Ljungskile FK 01:31:11 161,55
161 Lars-Olof Larsson Täby OK 01:32:43 165,50
162 Lars Larsson Sjövalla FK 01:33:16 166,91
164 Kenth Edin Boxholm-Mjölby OL 01:34:09 169,18
166 Curt Reinholdsson IF Thor 01:39:53 183,93
167 Peter Sundh Sundbybergs IK 01:43:28 193,15
170 Jerry Rasmusson Herrestads AIF 02:38:09 300,00
169 Lars Heijkenskjöld Tullinge SK 02:32:58 300,00
Mikael Bodén Markbygdens OK
Stefan Stomberg IF Hagen
Fredrik Nordfors Stora Tuna OK

Annonser

Bagheera