Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Clas Fries Umeå OK 00:39:37 14,69
3 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:43:43 23,76
4 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:44:13 24,87
5 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:44:58 26,53
8 Göran Olsson Idefjordens SK 00:45:52 28,52
11 Per Ove Wallén Täby OK 00:47:21 31,80
12 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:48:25 34,16
15 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:50:17 38,30
17 Björn-Olof Waldemarsson OK Nackhe 00:50:28 38,70
18 Göran Svenson SOK Viljan 00:50:48 39,44
19 Roland Warenius Avesta OK 00:51:16 40,47
21 Carl Bachman Täby OK 00:52:08 42,39
22 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:52:37 43,46
23 Arne Johansson OK Ravinen 00:52:53 44,05
24 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:53:00 44,31
25 Kjell Nero Nässjö OK 00:53:40 45,78
26 Kent Eriksson Lerums SOK 00:53:51 46,19
27 Kennet Sandström OK Stigen 00:53:57 46,41
28 Arvid Galborgen Eds SK 00:54:27 47,52
30 Ingemar Persson Gamleby OK 00:54:31 47,67
31 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:54:35 47,81
32 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:54:45 48,18
34 Leo Johansson Vandrarringen 00:55:18 49,40
36 Lennart Erfors OK Torfinn 00:56:11 51,35
38 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 00:56:46 52,65
40 Olov Öström OK Tyr 00:57:08 53,46
41 Stig Andersson OK Linné 00:57:20 53,90
42 Kenneth Fager FK Vittus 00:57:54 55,15
43 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:55 55,19
44 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:58:00 55,38
46 Ulf Pettersson Kungälvs OK 00:58:14 55,89
47 Bo Håkansson IFK Göteborg 00:58:21 56,15
48 Kenneth Wålberg OK Kåre 00:58:26 56,33
49 Mats Haglund OK Djerf 00:58:34 56,63
51 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:58:41 56,89
52 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:59:02 57,66
55 Olof Persson Snättringe SK 00:59:34 58,84
57 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:59:35 58,88
58 Björn Engström Lerums SOK 00:59:58 59,73
59 Nils-Erik Bossel Älvdalens IF OK 01:00:19 60,50
60 Mats Karlsson Stenungsunds OK 01:00:22 60,61
61 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 01:00:26 60,76
62 Jan Molén OK Triangeln 01:00:28 60,83
63 Ulf Svensson OK Njudung 01:00:45 61,46
68 Jan Karlsson OK Virdarna 01:01:19 62,72
69 Dan Westerberg OK Kåre 01:01:21 62,79
71 Henrik Undeland IFK Göteborg 01:01:55 64,04
72 Ragnar Olsson Tibro OK 01:02:10 64,60
73 Per Ivarsson Trollhättans SOK 01:02:17 64,86
74 Roy Fransson Ärla IF 01:02:30 65,33
80 Per Lindskog Gotlands Bro OK 01:03:58 68,58
83 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 01:04:15 69,21
86 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 01:05:17 71,50
88 Lars Erik Hermansson OK Linné 01:05:22 71,68
89 Björn Lindgren OK Österåker 01:06:31 74,22
90 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 01:06:43 74,67
91 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 01:07:00 75,29
93 Peter Rasmussen Nyköpings OK 01:07:41 76,81
95 Thore Jansson Kungälvs OK 01:08:10 77,88
96 Anders Karlsson OK Linné 01:08:39 78,95
97 Erik Broman Alfta-Ösa OK 01:08:53 79,46
98 Göran Eriksson Lustens OK 01:09:02 79,79
101 Bo Andersson Falköpings AIK OK 01:09:37 81,09
102 Tore Öhman OK Grip 01:09:52 81,64
104 Matts Björke Söders-Tyresö 01:10:28 82,97
105 Leonard Jansson Rasbo IK 01:10:31 83,08
106 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:10:35 83,23
108 Bo Johansson OK Vilse 87 01:10:47 83,67
111 Christer Ljungdahl Hjärnarps GH OL 01:11:11 84,55
112 Toivo Pentonen Hestra IF 01:11:21 84,92
114 Ingvar Andersson OK Amne 01:12:30 87,47
116 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:13:06 88,80
117 Gert Olsson Tockarps IK 01:13:17 89,20
118 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:13:29 89,64
119 Pierre Almén IBM-Klubben 01:13:31 89,72
120 Sten Blomström IK Stern 01:14:23 91,64
121 Bengt Aspvall Ronneby OK 01:14:30 91,89
123 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:15:14 93,52
126 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 01:15:50 94,85
127 Matz Larsson Gustavsbergs OK 01:16:20 95,95
128 Anders Kjell Linköpings OK 01:16:30 96,32
133 Björn Nilsson OK Nackhe 01:17:59 99,60
135 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:19:24 102,74
136 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 01:19:39 103,29
140 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:22:25 109,42
143 Torbjörn Lundberg Piteå IF 01:25:20 115,87
144 Göran Falk IF Thor 01:26:16 117,94
145 Lennart Vamling Frölunda OL 01:26:19 118,05
146 Arne Andersson Bredaryds SOK 01:28:20 122,51
148 Bengt Östlund OK Roxen 01:30:29 127,27
149 Lennart Smedenmark Ronneby OK 01:31:18 129,08
150 Hans Tuvesson IF Hagen 01:33:27 133,84
151 Anders Kumlin IK Ymer 01:34:42 136,60
154 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:39:17 146,75
156 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:43:20 155,71
159 Anders Mohlin IK Stern 01:54:07 179,58
Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna
Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF
Kurt Ekberg OK Orinto

Annonser

Bagheera