Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 00:33:11 10,51
2 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 00:38:03 20,52
3 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK 00:38:43 21,89
4 Inga Johansson Nyköpings OK 00:40:30 25,56
5 Britt-Mari Karlsson Växjö OK 00:41:04 26,72
7 Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 00:41:58 28,58
8 Margareta Ahlqvist Sundbybergs IK 00:42:22 29,40
10 Maria Ehn Tullinge SK 00:42:44 30,15
11 Inger Glans OK Torfinn 00:42:58 30,63
12 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 00:43:17 31,28
13 Eva Halvarson OK Kåre 00:43:29 31,70
14 Lisa Kumlin Växjö OK 00:44:25 33,61
15 Gullevi Svensson Ronneby OK 00:44:36 33,99
16 Anna Blomgren Tullinge SK 00:44:42 34,20
17 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 00:44:44 34,27
19 Agneta Pihl Skoog Enköpings AIF 00:45:19 35,47
20 Lena Stenberg IFK Umeå 00:46:03 36,97
21 Eva Feil Skellefteå OK 00:46:15 37,39
22 Lisbeth Carlsson Vaggeryds SOK 00:46:17 37,45
23 Gunilla Andersson OK Dacke 00:46:27 37,80
25 Margareta Hagstedt Väsby OK 00:46:56 38,79
26 Monica Larsson OK Tranan 00:47:01 38,96
27 Britta Eklund Trosabygdens OK 00:47:36 40,16
29 Maud Sundén Mossberg OK Järnbärarna 00:48:26 41,88
30 Rosa Johansson IK Uven 00:49:02 43,11
31 Ulla-Britt Ordasi Kungälvs OK 00:49:06 43,25
34 Ann-Britt Johansson IK Stern 00:50:36 46,33
35 Birgitta Karlsson Ryda SK 00:51:02 47,22
36 Margareta Löfqvist Västerås SOK 00:51:06 47,36
37 Britt-Marie Grönroos OK Alehof 00:51:38 48,46
39 Gerd Lindholm Sol Tranås 00:52:31 50,27
40 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 00:53:05 51,44
42 Sonja Jedar Åkers IF 00:53:19 51,92
44 Gunnel Karlsson SOK 68 00:54:03 53,43
45 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 00:54:17 53,91
46 Margareta Larsson OK Njudung 00:54:44 54,83
48 Kristina Nygren-Frisk Attunda OK 00:54:59 55,35
49 Ann-Mari Persson Växjö OK 00:55:01 55,42
50 Marianne Sellgren Sigtuna OK 00:55:12 55,79
53 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 00:57:02 59,56
54 Eva Karlsson Västerås SOK 00:57:50 61,21
55 Ros-Mari Karlsson Nybro OK 00:58:19 62,20
56 Ulla-Britt Karlsson Växjö OK 00:58:30 62,58
58 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 01:00:07 65,91
59 Karin Creutzer Blomgren OK Tyr 01:00:14 66,15
60 Eva Arvidsson Alvesta SOK 01:00:40 67,04
61 Barbro Börjeson Sigtuna OK 01:00:52 67,45
63 Maud Nilsson HJS-Vansbro OK 01:01:25 68,58
66 Ingrid Tengeland IK Gandvik 01:02:19 70,43
68 Kicki Sander Björkfors GOIF 01:03:51 73,58
69 Ulla Ling Jönköpings OK 01:04:23 74,68
70 Inger Lorentzson Sundsvalls OK 01:04:42 75,33
71 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 01:04:46 75,47
75 Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 01:06:32 79,10
76 Majvie Annegård SOK Viljan 01:06:37 79,28
78 May-Sofie Olsson Forserums SOK 01:08:27 83,05
79 Elke Wilke-Günther Tierps SOK 01:08:50 83,83
82 Sinikka Kukkohovi Anderstorps OK 01:18:38 103,99
83 Vanja Gummesson Nybro OK 01:19:19 105,40
86 Kerstin Blom OK Kolmården 01:26:07 119,38

Annonser

Bagheera