Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
2 Christer Sandh OK Roxen 00:39:51 17.22
4 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:40:40 19.07
5 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:41:22 20.65
6 Hans-Åke Öström OK Nipan 00:41:25 20.77
8 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:43:17 24.99
10 Stefan G Larsson OK Njudung 00:45:05 29.07
11 Willie Ohlsson Rävetofta OK 00:45:14 29.41
12 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:45:16 29.48
13 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:45:19 29.60
14 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:45:20 29.63
15 Olle Granath Surahammars SOK 00:45:50 30.77
17 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:45:57 31.03
18 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 00:46:02 31.22
19 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:46:07 31.41
20 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:46:16 31.75
21 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:46:42 32.73
22 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:47:01 33.44
23 Ingemar Johansson Växjö OK 00:47:12 33.86
26 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:47:57 35.56
27 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:48:20 36.43
28 Krister Nilsson Växjö OK 00:48:28 36.73
29 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:48:58 37.86
31 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:49:26 38.92
33 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:49:36 39.29
34 Leif Nordin Attunda OK 00:49:37 39.33
35 Lennart Andersson OK Orion 00:50:22 41.03
39 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:50:43 41.82
40 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:50:48 42.01
45 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:10 45.10
45 Jack Grönroos OK Alehof 00:52:10 45.10
47 Bengt A Persson Ockelbo OK 00:52:18 45.41
48 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:52:37 46.12
50 Lars Granefelt OK Tyr 00:52:47 46.50
51 Kjell Martinsson OK Tranan 00:52:52 46.69
53 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:53:07 47.25
54 Torbjörn Yttergren Tegs SK 00:53:48 48.80
55 Christer Johansson OK Motala 00:53:53 48.99
57 Gunnar Enberg Målilla OK 00:54:25 50.20
58 Lennart Bohman FK Vittus 00:54:33 50.50
61 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:55:26 52.50
62 Åke Persson Hjärnarps GH OL 00:55:28 52.57
63 Roland Nilsson SOK Viljan 00:55:40 53.03
65 Rune Ringsgård OK Roxen 00:55:47 53.29
66 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:56:02 53.86
67 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:56:15 54.35
69 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 00:56:24 54.69
70 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:56:31 54.95
73 Hugh Moore OK Enen 00:56:39 55.25
75 Johan Källman Norbergs OK 00:56:50 55.67
76 Per Engkvist Ronneby OK 00:57:10 56.42
77 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:57:18 56.72
78 Leif Ingemarsson FK Vittus 00:57:24 56.95
79 Jerry Martinsson OK Motala 00:57:33 57.29
81 Åke Wansölin Söders-Tyresö 00:57:38 57.48
83 Kent Jogeland IK Ymer 00:57:57 58.20
84 Lars Persson OK Kompassen 00:58:06 58.54
85 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:58:20 59.06
86 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:58:44 59.97
87 Karl-Gösta Harvenberg Nyköpings OK 00:58:48 60.12
88 Åke Borger Ankarsrums OK 00:58:53 60.31
89 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:58:55 60.38
91 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 00:59:00 60.57
92 Börje Råberg OK Tyr 00:59:02 60.65
93 Matts Engvall Bodens BK 00:59:03 60.69
94 Anders Axelsson Sävedalens AIK 00:59:37 61.97
97 Henry Djurbäck Markbygdens OK 00:59:57 62.72
97 Göran Andersson Enebybergs IF 00:59:57 62.72
99 Kjell Mörtberg Bodens BK 01:00:02 62.91
100 Nils Karlsson Växjö AIS 01:00:17 63.48
101 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 01:00:27 63.86
102 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 01:00:28 63.89
106 Sten Åke Vedin Selånger SOK 01:01:07 65.37
107 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 01:01:11 65.52
109 Lennart Andersson Göteborgs SK 01:01:24 66.01
110 Claes Martinsson Finspångs SOK 01:01:34 66.38
111 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 01:01:38 66.53
113 Ulf Back Vandrarringen 01:01:43 66.72
114 Torbjörn Wikström OK Orinto 01:01:52 67.06
115 Per-Olof Fernberg IS Skanne 01:01:58 67.29
116 Leif Axelsson Målilla OK 01:02:07 67.63
118 Anders Claesson IFK Moras OK 01:02:18 68.04
119 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:02:21 68.16
120 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:02:37 68.76
122 Lars Österberg Sävedalens AIK 01:02:47 69.14
123 Sören Svensson Sjövalla FK 01:03:01 69.67
124 Hans Svenson SOK Viljan 01:03:12 70.08
126 Tommy Olsson OK Dacke 01:03:44 71.29
129 Harris Brande GOIF Tjalve 01:04:17 72.53
130 Anders Davidsson Markbygdens OK 01:04:23 72.76
132 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:04:29 72.99
134 Runar Aldén OK Kolmården 01:04:50 73.78
135 Lennart Jirden Cern 01:05:02 74.23
136 Kent Olausson OK Orinto 01:05:03 74.27
139 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 01:06:03 76.53
140 Claes Lindkvist OK Kompassen 01:06:11 76.84
142 Ingvar Svensson Bjursås OK 01:06:29 77.51
143 Leif Wallenbro Väsby OK 01:06:47 78.19
144 Göran Svensson FK Finn 01:07:00 78.68
148 Conny Husén OK Roslagen 01:07:37 80.08
149 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:07:38 80.12
150 Sten Olsson OK Alehof 01:07:51 80.61
151 Per Ivermark Säffle OK 01:08:41 82.49
152 Lennart Koren OK Branten 01:08:55 83.02
153 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 01:09:05 83.40
156 Lars Wisell Fagersta OK 01:09:39 84.68
157 Aymonn Andersson OK Dacke 01:09:42 84.80
160 Bengt Stark OK Milan 01:09:49 85.06
161 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:09:52 85.17
165 Bo Winander Järfälla OK 01:11:13 88.23
166 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:11:17 88.38
167 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:11:20 88.49
168 Christer Samuelsson OK Löftan 01:11:40 89.25
170 Gösta Lundgren Hjärnarps GH OL 01:12:38 91.44
171 Ove Johansson OK Kolmården 01:13:04 92.42
172 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 01:13:17 92.91
174 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:13:52 94.23
176 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 01:13:57 94.42
177 Kjell Jeppson IF Rigor 01:14:13 95.02
178 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:14:14 95.06
180 Claes-Göran Strand Göteborg-Majorna OK 01:14:39 96.00
180 Lennart Nylander OK Lindéna 01:14:39 96.00
182 Bo Jansson OK Hällen 01:14:47 96.30
183 Nils-Olov Åsman KFUM Örebro OK 01:15:01 96.83
186 Jan Hansson Lunds OK 01:15:40 98.30
187 Urs Schmutz Leksands OK 01:16:11 99.47
188 Bert Thorsson Ryda SK 01:16:30 100.19
189 Leif Malm Markaryds FK 01:16:49 100.91
190 Stefan Erlandsson Garda IK 01:17:08 101.62
192 Lars Lång Vimmerby OK 01:19:29 106.94
193 Tommy Wåhlin OK Enen 01:21:18 111.06
194 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:21:36 111.74
195 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:21:42 111.96
197 Börje Ljungberg Umeå OK 01:24:27 118.19
198 Tom Brantheim Östersunds OK 01:24:34 118.45
199 Per Södersten OK Ravinen 01:25:00 119.43
200 Örjan Persson Bjursås OK 01:25:13 119.92
201 Stig Mats Strandfors Frösö IF 01:25:22 120.26
203 Hans Carlsson Hellas Orientering 01:26:43 123.32
204 Tommy Pedersen OK Orinto 01:27:34 125.24
205 Anders Millinger Västerås SOK 01:27:51 125.89
206 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:28:17 126.87
209 Håkan Nilsson Malmö OK 01:30:18 131.43
211 Krister Alfredsson OK Orinto 01:32:04 135.43
213 Stig Dahlgren Göteborg-Majorna OK 01:34:07 140.07
214 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:34:39 141.28
216 Tord Fransson Motala AIF OL 01:35:15 142.64
218 Bo Eklund Vimmerby OK 01:40:40 154.90
222 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:52:52 182.52
Olle Adolfsson Lerums SOK
Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK
Hans M Carlsson IFK Göteborg
Sven Pihl Enköpings AIF
Anders Widén OLG Säuliamt
Pertti Heed OK Orinto
Börje Åkesson Frosta OK

Advertisements

Bagheera