Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:33:33 22,02
3 Barbro Edström Kovlands IF 00:33:40 22,30
4 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:33:54 22,85
6 Karin Persson OK Tyringe 00:34:49 25,03
7 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 00:35:16 26,10
8 Karin Bengtsson OK Kompassen 00:36:14 28,40
9 Anita Ljungberg Umeå OK 00:36:33 29,15
10 Linnea Claesson Rydboholms SK 00:36:51 29,86
11 Christina Flordal Ljusdals OK 00:37:29 31,37
12 Karin Grånäs Rasbo IK 00:37:38 31,73
13 Dagny Tirén OK Ravinen 00:37:58 32,52
14 Gudrun Wester Stångenäs AIS 00:37:59 32,56
15 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 00:38:19 33,35
16 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:38:29 33,75
17 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:59 34,93
18 Ingegerd Olsson OK Alehof 00:39:22 35,85
19 Eva Lindgren Linköpings OK 00:39:34 36,32
20 Barbro Martinsson OK Tyringe 00:40:16 37,99
21 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 00:40:26 38,38
22 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:40:39 38,90
23 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:40:53 39,45
24 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 00:41:02 39,81
25 Kristin Pettersson Stora Tuna OK 00:41:10 40,12
26 Ing-Marie Bergman Visborgs OK 00:41:13 40,24
27 Meit Kruskopf Korsnäs IF OK 00:41:20 40,52
28 Birgitta Norlin Rimbo SOK 00:41:21 40,56
29 Ellbritt Svensson FK Finn 00:41:36 41,16
30 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:41:40 41,31
31 Bodil Ruther OK Älme 00:42:36 43,53
32 Margareta Jönsson Åkers IF 00:43:09 44,84
33 Ann-Marie Larsson Visborgs OK 00:43:42 46,15
34 Margareta Noborn Sundsvalls OK 00:44:06 47,10
35 Solbritt Gustafsson OK Virdarna 00:44:12 47,34
36 Kristina Johansson Mullsjö SOK 00:44:19 47,61
37 Britt-Marie Karlsson OK Djerf 00:44:32 48,13
38 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:45:28 50,35
39 Inger Borg Ockelbo OK 00:45:33 50,55
40 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 00:46:58 53,91
41 Gun Svensson Rehns BK 00:47:22 54,86
43 Gunnel Fransson Visborgs OK 00:48:10 56,77
47 Göta Severinsson Hylte OK 00:49:27 59,82
48 Eva Adolfsson IK Ymer 00:49:55 60,93
49 Kristina Fransson OK Virdarna 00:50:55 63,30
50 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:52:30 67,07
51 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 00:52:39 67,42
52 Inger Pettersson Björkfors GOIF 00:52:43 67,58
53 Britt-Marie Persson FK Finn 00:54:28 71,74
54 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:54:47 72,50
55 Monica Berggren Bodafors OK 00:55:08 73,33
56 Inger Almgren Gamleby OK 00:55:20 73,80
57 Gun Thorsson Ryda SK 00:56:39 76,93
59 Kristin Lindberg Lunds OK 00:59:58 84,82
60 Inga Gustavsson IK Uven 01:01:33 88,58
62 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 01:02:14 90,21
63 Lena Sandahl Gamleby OK 01:02:58 91,95
64 Inga Ljungquist Lunds OK 01:05:14 97,34
65 Ingrid Cullbrand IK Stern 01:28:44 153,20
66 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 01:31:24 159,54
Anita Holmqvist IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera