Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 3/MTB-O 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:35:54 12,65
4 Jannis Bonek OK Linné 00:36:14 13,45
5 Axel Granqvist OK Ravinen 00:36:55 15,09
6 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:08 15,61
7 Hugo Lillieström OK Roxen 00:37:24 16,24
8 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:37:31 16,52
10 Albin Andersson Tullinge SK 00:38:01 17,72
13 Max Böni Göteborg-Majorna OK 00:38:57 19,95
17 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:39:26 21,11
18 Olle Grywenz OK Linné 00:40:15 23,06
20 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:40:22 23,34
21 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:40:27 23,54
24 Andreas Jonsson OK Dacke 00:41:05 25,06
25 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:41:11 25,30
25 August Mollén OK Denseln 00:41:11 25,30
27 Jason Bransome OK Ravinen 00:41:14 25,42
28 Emil Pettersson OK Dacke 00:41:20 25,66
29 Johan Herbert Täby OK 00:41:21 25,70
33 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:41:33 26,18
34 John Larsson Rånäs OK 00:41:58 27,17
35 Carl Holmberg IF Hagen 00:42:07 27,53
36 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:42:21 28,09
39 Vidar Persson Täby OK 00:42:25 28,25
42 Georg Eklöw OK Södertörn 00:44:06 32,28
42 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:44:06 32,28
45 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:44:18 32,76
47 William Ernlund OK Linné 00:44:55 34,23
48 Olof Skoglund Kils OK 00:45:16 35,07
50 Hampus Nyström IF Hagen 00:45:23 35,35
51 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:45:29 35,59
53 Jonas Andersson OK Roxen 00:45:50 36,43
54 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:45:51 36,47
57 Erik Vinblad Lunds OK 00:45:56 36,67
59 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:46:31 38,06
60 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:46:32 38,10
64 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:47:48 41,13
65 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:47:52 41,29
66 Oscar Stomberg IF Hagen 00:48:08 41,93
68 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:48:17 42,29
69 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:48:32 42,89
72 Edvin Nordström Täby OK 00:49:16 44,64
73 Johan Lindman Finspångs SOK 00:49:46 45,84
76 Martin Granberg Piteå IF 00:49:52 46,08
77 Hannes Svahn OK Ravinen 00:49:57 46,28
79 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:50:21 47,24
80 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:50:24 47,36
81 Hugo Ekinge OK Motala 00:50:36 47,83
82 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:50:59 48,75
82 Jonas Lauri FK Herkules 00:50:59 48,75
85 Joel Karnehed OK Roxen 00:51:06 49,03
86 Olle Hedman IF Hagen 00:51:25 49,79
87 Mathias Blomster Ronneby OK 00:51:27 49,87
89 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:51:32 50,07
91 Gustav Jonsson OK Tor 00:52:03 51,30
93 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 00:52:09 51,54
94 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:52:15 51,78
97 Axel Lindeberg Västerviks OK 00:52:46 53,02
99 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:53:08 53,90
100 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:53:21 54,41
101 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:53:26 54,61
102 Filip Svensson OK Löftan 00:53:56 55,81
105 Sixten Elehed Linköpings OK 00:54:25 56,97
107 Magnus Johansson OK Löftan 00:55:13 58,88
108 Oskar Enges Attunda OK 00:55:20 59,16
109 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:55:21 59,20
112 Carl Ekbring Kexholms SK 00:56:03 60,88
113 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:56:07 61,04
116 Axel Forsman FK Herkules 00:57:05 63,35
117 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:57:20 63,95
118 Axel Strid KFUM Örebro OK 00:57:40 64,75
119 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:57:45 64,94
120 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:57:54 65,30
121 Magnus Ericson Järla Orientering 00:59:46 69,77
122 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:59:49 69,89
123 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 01:00:17 71,01
124 Hugo Thorell OK Ravinen 01:01:01 72,76
125 Isak Hertin Västerviks OK 01:01:31 73,96
131 Joel Sjödin OK Kolmården 01:05:06 82,53
132 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:05:21 83,13
134 David Johansson Bredaryds SOK 01:05:56 84,53
136 Axel Kullberg Linköpings OK 01:08:30 90,67
139 Linus Jonasson Vänersborgs SK 01:08:58 91,79
140 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:09:05 92,07
143 Anton Håkansson Lunds OK 01:11:25 97,65
147 Emil Alpberg Almby IK 01:15:24 107,18
148 Adam Hedberg OK Södertörn 01:16:51 110,65
150 Filip Örn KFUM Örebro OK 01:17:26 112,05
151 Oskar Persson Årsunda IF 01:18:02 113,49
153 John Norrbom Sala OK 01:19:40 117,39
154 Wilmer Brodén Leksands OK 01:20:25 119,19
155 Gustav Lidmar Snättringe SK 01:24:25 128,76
157 Jakob Näslund OK Roslagen 01:25:14 130,72
159 Jonatan Österblad FK Boken 01:33:00 149,30
161 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 01:39:31 164,90
162 Isak Källsmyr OK Kullingshof 01:44:31 176,86
Niklas Carlsson Sundbybergs IK
Gustav Nyman Vänersborgs SK
Lukas Arkäng Tullinge SK
Benjamin Langerak Järfälla OK

Annonser

OOCup 2022