Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 3/MTB-O 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:29:18 16,44
3 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:31:18 21,55
4 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:32:54 25,65
5 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:33:01 25,94
6 Alicia Lundgren Växjö OK 00:33:09 26,29
7 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:33:15 26,54
9 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:34:25 29,53
10 Tove Pettersson OK Roxen 00:34:30 29,74
11 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:34:44 30,34
12 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:35:25 32,08
15 Elin Berg OK Ravinen 00:37:14 36,73
18 Elin Lindblad OK Djerf 00:38:10 39,12
19 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:38:11 39,16
21 Ida Roos IF Hagen 00:38:45 40,61
21 Maja Porle Växjö OK 00:38:45 40,61
23 Clara Spik Leksands OK 00:39:07 41,55
24 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:39:15 41,89
25 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:39:25 42,32
26 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:39:49 43,34
27 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:39:55 43,60
28 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:40:03 43,94
29 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:40:14 44,41
31 Alva Jonsson Långhundra IF 00:40:34 45,26
32 Ylva Sandén OK Södertörn 00:40:37 45,39
33 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:40:46 45,77
34 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:40:56 46,20
37 Amanda Jansson OK Djerf 00:41:19 47,18
39 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:41:28 47,56
40 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:41:32 47,73
41 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:41:46 48,33
43 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:42:37 50,50
44 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:42:41 50,67
45 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:42:54 51,23
46 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:43:39 53,15
47 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:43:51 53,66
48 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:44:14 54,64
49 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:44:37 55,62
50 Lovisa Johansson OK Dacke 00:44:39 55,71
51 Thea Andersson IFK Mora OK 00:44:51 56,22
52 Carolin Gradin Andrarums IF 00:45:01 56,64
53 Clara Dahl Härlövs IF 00:45:25 57,67
55 Agnes Broman OK Roslagen 00:45:26 57,71
59 Tilda Johansson OK Pan-Kristianstad 00:46:27 60,31
60 Matilda Rundqvist OK Nackhe 00:46:38 60,78
61 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:46:41 60,91
62 Emelie Viberg Skogslöparna 00:47:22 62,66
63 Ida Johnsson OK Kåre 00:47:57 64,15
63 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:47:57 64,15
65 Tilda Andersson Tullinge SK 00:48:06 64,53
66 Anna Nordström Sigtuna OK 00:48:11 64,75
70 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:49:17 67,56
71 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:19 67,65
72 Lovisa Lager Halmstad OK 00:49:26 67,94
73 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:50:18 70,16
74 Katarina Norrby OK Södertörn 00:50:31 70,72
75 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:50:39 71,06
76 Klara Höglund Eksjö SOK 00:51:26 73,06
77 Lotten Sandén OK Södertörn 00:51:32 73,32
80 Klara Bolin Tullinge SK 00:52:42 76,30
81 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:47 76,51
82 Cornelia Lydin OK Kontinent 00:52:58 76,98
85 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 00:53:51 79,24
86 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:54:15 80,27
87 Matilda Larsson OK Hällen 00:54:26 80,74
88 Moa Karlsson Storviks IF 00:54:56 82,01
89 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 00:54:57 82,06
90 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:55:05 82,40
91 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:55:28 83,38
92 Alma Leijon Härlövs IF 00:55:36 83,72
93 Elin Dahl Visborgs OK 00:56:42 86,53
95 Stina Möller Skåneslättens OL 00:57:38 88,92
96 Kajsa Ward OK Vivill 00:58:50 91,99
97 Tove Eriksson Ryda SK 00:58:54 92,16
98 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:59:17 93,14
99 Nellie Månsson Göteborg-Majorna OK 01:00:01 95,02
100 Sara Mouazzen Västerås SOK 01:00:47 96,98
101 Maja Holmgren Västerås SOK 01:01:12 98,05
103 Signe Nilsson Nyköpings OK 01:01:22 98,47
104 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 01:01:45 99,45
105 Anna Lithell OK Linné 01:02:20 100,95
106 Frida Björk Örkelljunga FK 01:03:21 103,55
107 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:04:06 105,47
108 Petra Eriksson OK Gynge 01:04:29 106,45
109 Hedda Persson Vildir Skarpnäcks OL 01:04:32 106,57
110 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 01:04:35 106,70
111 Evelina Olsson OK Nackhe 01:04:50 107,34
114 Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 01:06:01 110,37
115 Sara Sundin Waxholms OK 01:09:50 120,13
116 Maja Strand FK Åsen 01:12:10 126,10
117 Ellen Stålberg OK Hällen 01:12:11 126,15
118 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 01:12:16 126,36
119 Klara Säfsten Mölndal Outdoor IF 01:12:54 127,98
120 Lisa Hallmén OK Tisaren 01:13:20 129,09
121 Emelie Rönnborg IK Uven 01:19:19 144,40
122 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 01:26:36 163,03
123 Kajsa Toftner OK Kompassen 01:28:55 168,96
Cecilia Lindgren OK Kåre
Sofia Jansson Hjobygdens OK
Hanna Olsson Brattås CK
Ellen Wiksten Gävle OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion