Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Andersson OK Orion 00:27:56 6,90
2 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:28:22 8,14
4 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:29:15 10,68
5 Emil Granqvist OK Ravinen 00:29:24 11,11
6 Andreas Sølberg IFK Göteborg 00:29:25 11,15
7 Filip Wadsten OK Landehof 00:29:44 12,06
8 Jens Rönnols Täby OK 00:29:56 12,64
10 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:30:12 13,40
12 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:30:22 13,88
13 William Pommer Stora Tuna OK 00:30:29 14,21
14 Gustav Hindér OK Tisaren 00:30:30 14,26
15 Erik Berzell Järla Orientering 00:30:31 14,31
17 Sixten Walheim OK Rodhen 00:30:37 14,60
18 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:30:38 14,64
19 Mathias Peter OK Hammaren 00:30:43 14,88
21 Emil Øbro OK Orion 00:31:19 16,61
23 Remo Ruch OK Kåre 00:31:22 16,75
26 Quentin Rauturier OK Hällen 00:31:53 18,23
28 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 00:31:54 18,28
29 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:31:59 18,52
30 Daniel Roos Attunda OK 00:32:15 19,28
32 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:32:25 19,76
33 Henry McNulty OK Linné 00:32:26 19,81
34 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 00:32:52 21,05
35 Matthias Groell OK Hammaren 00:32:56 21,24
36 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:33:25 22,63
37 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:33:48 23,73
38 Arvid Våg IFK Göteborg 00:34:08 24,69
39 Philip Persson OK Orion 00:34:10 24,78
40 Carl Näslund Västerås SOK 00:34:14 24,98
42 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:34:23 25,41
44 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:34:56 26,98
45 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:35:05 27,41
48 August Mikaelsson Västerås SOK 00:35:33 28,75
51 Isak Langerak Järfälla OK 00:35:54 29,76
52 Johan Söderlund Leksands OK 00:36:06 30,33
53 Arnaud Perrin OK Denseln 00:36:19 30,95
55 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:36:37 31,81
56 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:36:41 32,01
57 Jesper Alfredsson OK Tyr 00:36:45 32,20
58 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:36:51 32,48
64 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:37:47 35,16
66 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:38:13 36,41
67 David Hector Snättringe SK 00:38:15 36,50
68 Emil Tellsén OK Roxen 00:38:16 36,55
70 Samuel Hedlund Långhundra IF 00:38:42 37,79
72 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:39:09 39,08
74 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:39:22 39,71
75 Karl Enges Attunda OK 00:39:25 39,85
76 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 00:39:28 39,99
78 Henrik Eklund Växjö OK 00:39:55 41,28
80 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:40:22 42,58
82 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:40:47 43,77
84 William Nilsson OK Södertörn 00:40:57 44,25
87 Emil Andersson Tullinge SK 00:41:12 44,97
90 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:42:43 49,32
91 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:42:51 49,70
92 Patrick Zbinden Leksands OK 00:43:00 50,13
93 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:43:24 51,28
99 Simon Martelius Attunda OK 00:55:12 85,14
103 Per Lindman Finspångs SOK 01:02:03 104,80
Martin Herbert Täby OK

Annonser