Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:23:57 6,32
2 Simon Hector Snättringe SK 00:24:33 8,32
3 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:24:46 9,04
4 Anton Forsberg Långhundra IF 00:25:13 10,53
5 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:25:37 11,86
6 Victor Imark Tullinge SK 00:25:51 12,64
8 Florian Attinger OK Ravinen 00:26:27 14,63
9 Ville Johansson OK Kolmården 00:26:36 15,13
11 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:27:11 17,07
12 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:27:25 17,84
15 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:27:53 19,39
17 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:28:03 19,95
18 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:28:05 20,06
22 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:28:35 21,72
23 Simon Imark Tullinge SK 00:28:39 21,94
24 Timo Suter Eksjö SOK 00:28:40 22,00
24 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:28:40 22,00
26 Olle Andersson Tullinge SK 00:28:43 22,16
27 Mattis Hallberg IK Uven 00:28:44 22,22
29 Olle Nilsson OK Linné 00:29:08 23,55
30 Rafael Dobnik Eksjö SOK 00:29:15 23,94
32 Albin Lillieström OK Roxen 00:29:24 24,43
33 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:29:25 24,49
35 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:29:32 24,88
35 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:29:32 24,88
42 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:29:51 25,93
44 Johan Olson IK Uven 00:29:55 26,15
49 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:30:18 27,42
51 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:30:39 28,59
54 Simon Larsson OK Hällen 00:31:26 31,19
56 Tom Campbell Lustens OK 00:31:48 32,41
56 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:31:48 32,41
59 Oskar Lind Eksjö SOK 00:32:00 33,07
59 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:32:00 33,07
65 Albin Andersson OK Ravinen 00:32:23 34,35
68 Johannes Ridefelt OK Linné 00:33:11 37,01
71 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:33:17 37,34
73 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:33:49 39,11
74 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:34:17 40,66
75 Fabian Steen OK Enen 00:34:28 41,27
76 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:34:31 41,44
80 André Andersson Västerbergslagens OL 00:35:00 43,04
83 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:35:30 44,70
84 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:35:51 45,87
85 Lukas Deininger IFK Mora OK 00:35:59 46,31
86 Jakob Fransson OK Milan 00:36:05 46,64
87 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:36:09 46,86
96 Filip Karlsson IF Hagen 00:40:26 61,10
97 Andreas Uller Kils OK 00:40:41 61,93
100 Rickard Djerf Tibro OK 00:42:03 66,47
105 Erik Zeilon Skåneslättens OL 00:46:49 82,31

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr