Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H21 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Nordström Gävle OK 00:33:26 10,57
4 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:34:25 13,04
5 Simon Lundin Finspångs SOK 00:34:33 13,37
6 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:34:37 13,54
7 Per Eklöf OK Milan 00:34:40 13,67
8 Niklaus Rey Nyköpings OK 00:34:53 14,21
11 Mattias Eriksson OK Denseln 00:35:21 15,38
12 Mikael Andersson Linköpings OK 00:35:42 16,26
13 Linus Rapp IFK Mora OK 00:35:50 16,59
15 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:35:56 16,84
16 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:36:07 17,30
18 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:56 19,35
19 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:37:08 19,85
21 Matthias Reiner OK Hammaren 00:37:13 20,06
24 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 00:37:25 20,56
26 Mattias Karlsson Växjö OK 00:37:35 20,98
27 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:37:58 21,94
29 Martin Jansson OK Rodhen 00:38:07 22,32
30 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:38:12 22,52
31 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 00:38:22 22,94
31 Daniel Netz IFK Göteborg 00:38:22 22,94
33 Michael Siemmeister Eksjö SOK 00:38:41 23,74
35 Robert Johansson Täby OK 00:39:03 24,66
36 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 00:39:12 25,03
37 Andrey Lamov IFK Mora OK 00:39:14 25,12
38 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:15 25,16
39 Mikael Pihel OK Tisaren 00:39:17 25,24
40 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:39:18 25,28
41 Joël Borner OK Ravinen 00:39:21 25,41
44 Francois Joly OK Linné 00:39:24 25,53
46 Anders Österlund Västerås SOK 00:39:27 25,66
47 Simon Eklöv OK Linné 00:39:29 25,74
49 Johan Wikström OK Tyr 00:40:09 27,41
53 John Persson IFK Göteborg 00:40:46 28,96
56 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:40:53 29,25
57 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:41:09 29,92
59 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:41:24 30,55
61 Hans Persson Gävle OK 00:41:32 30,88
62 Lars Jakobsson Centrum OK 00:41:36 31,05
64 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 00:41:48 31,55
65 Håkan Pettersson OK Djerf 00:42:16 32,72
66 Maxime Rauturier OK Hällen 00:42:38 33,64
67 Magnus Johansson Kristiansand OK 00:42:56 34,39
70 Andreas Nilsson Markaryds FK 00:43:54 36,82
71 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:44:07 37,36
78 Magnus Björk OK Rodhen 00:48:17 47,81
81 Baptiste Girard OK Ravinen 00:52:41 58,84
85 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:56:19 67,95
Anders Johansson Rehns BK
Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr